Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy B-s vércsoportú anyának...

Egy B-s vércsoportú anyának és 0-ás vércsoportú apának lehet 0-ás vércsoportú gyereke?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet.
2011. jún. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Igen!Mivel a B-s vércsoportú anyának a génjei vagy BB, vagy B0, az apáé 00. Így ha az anyai génekből a 0-t kapja a baba,lehet 00, azaz 0-ás vércsoportú.
2011. jún. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az első. Ha a "B"-s szülő genotípusa B0 (a "0"-ás szülőnek csak 00 lehet), akkor 50% az esélye, hogy 0-ás és 50%, hogy B-s vércsoportú gyerekük születik.
2011. jún. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha az anya homozigóta vércsoportú, tehát megegyezik a két allél, (szóval "BB") akkor nem lehet... Mivel minden eshetőségben a gyerek BO lenne, ami B-s vércsoport.

Viszont ha az anya heterozigóta, tehát a két allél nem egyezik (szóval "B0") akkor egyketted (50%) esély van rá, hogy a gyerek 0-ás lesz.

2011. jún. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2011. jún. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez a link szerintem annyira nem jó... Hiszen, hogyha úgy van, ahogy mondtam, hogy az anya vércsoportja homozigóta akkor SEMMI ESÉLYE hogy a gyereke 0-ás lesz.. Aki nem ért hozzá, ne szóljon bele.
2011. jún. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez nem jó példa erre, mert talán fordítva már nem igaz, de én (az anya) 0-ás vagyok, a párom B-s és mindkét gyerekünk 0-ás lett :)
2011. jún. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!