Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg annyira sok pénz...

Tényleg annyira sok pénz havonta egy pici baba?

Figyelt kérdés

Most tervezzük a párommal, hogy egy 1.5 szobás teljesen felszerelt albérletbe költözünk. Hitelünk nincs. A keresetünk havonta 230-250 e körül alakul, amiből az albérletre + rezsire, kajára, tisztítószerekre, számításaink szerint olyan 130 e körül el fog menni. Így a legrosszabb esetben is marad nekünk 100 e ft.

Ezt az összeget félre tennénk mindig.


Kb. 2-3 év múlva szeretnénk ha megszületne az első baba is. Persze erre nincs garancia, ezek csak tervek, de akiknek beszéltünk a tervünkről rögtön azt vágták a fejemhez, hogy albérletbe akarok gyereket szülni? Tudom én milyen sokba kerül egy gyerek? Normális vagyok?


Esélyünk sincs saját lakást venni, hitelt viszont nem szeretnék felvenni, ha nem muszáj.


Nektek körülbelül mennyi pénz megy el havonta a babára? Tényleg ne is álmodozzak róla, hogy valaha gyereket fogok nevelni? Ti, akik hárman éltek együtt albérletben (2 szülő + a pici) mennyi pénzből éltek meg?


2011. jún. 19. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Máshol egész családok élnek havi 100-ból, gyerekkel, és akkor még rezsi, számlák sehol. Úgyhogy ti kifejezetten jól álltok. Ez az albérletellenesség meg olyan, hogy szóra sem érdemes, csak Magyarországon vizionál mindenki egy lepukkant szoba-konyhás lyukat albérlet gyanánt.


Külföldön meg azok is albérletben laknak, akik zsebből ki tudnának fizetni egy nagyobb házat.

2011. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Igaz én nem albérletben élek, de egyedül vagyok 3 gyerekkel szintén egy másfeles lakásban. Jelenleg gyed-en vagyok, így 120 ezer körüli a havi jövedelmem. Hidd el, megvagyunk ebből is. Nem kerül olyan sokba egy kisbaba, az enyém 11 hónapos lesz, a nagyok iskolásak. Ha nem veszel meg mindenféle extra hülyeséget amit esetleg a boltban rádsóznak, vagy az ismerős anyukák mondják, hogy ez is kell meg ez is, akkor el lehet lenni ennyi pénzből is hidd el. Nektek meg még jóval több van. Szerintem simán vállaljatok be egy kisbabát. Nincs ennél nagyobb öröm a világon!

A kiságy + a babakocsi és egy-két apró dolog úgy 100 ezer körül volt nekem, és nem a legolcsóbbat vettem én se. Persze ha szép bababútort is vesztek nyilván ez már jóval többe kerül. Az én babakocsim 47 ezer volt, de van olcsóbb is, és 2-300 ezres is. Nem sok értelmét látom az ilyen drágának.

2011. jún. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

ALBÉRLETBEN élünk 3-an: anya, apa, 16 hónapos kisfiú.

Én szülés előtt kb 120 ezer nettót kaptam kézhez, apa 280-at.

A bérleti díj plusz rezsi 90-100 ezer körül mozog. Erre jön pluszba a kocsi, kaja, telefon, internet. Ez nagyon változó, hogy mikor mennyi.

Most max gyedet kapok, családival együtt megvan havonta 100 ezer.

Hogy a gyerek mennyibe van egy hónapban, az is nagyon változó. Mindig jöhetnek váratlan plusz kiadások. A gyerek általában hó végén betegszik le, hirtelen megindul a növekedésben, új ruhákat kell neki venni, elszakad a cipője,... A váratlan kiadásokat naphosszat lehetne sorolni.


Én azt mondom (és ezért már nem egyszer megkaptam a magamét itt), hogy inkább élünk hitelek nélkül anyagi biztonságban, albérletben, minthogy felvegyünk egy 20-30 éves hitelt, minden hónapban számolgassuk a forintokat, ne adj isten kölcsön kelljen kérjünk innen-onnan. És ha nem tudjuk valami okból kifolyólag fizetni a hitelt, akkor pár hónap múlva mehetünk az utcára, a bank viszi a lakást.

Így megvan a megtakarításunk, el tudunk menni nyaralni is (főleg ha kap szabit apa...), nem fáj a fejem, ha hó végén adódik valami hirtelen kiadás.


Kinek a pap, kinek a papné, de nekünk sokkal jobban bejön ez a fajta anyagi biztonság.

És ha vártunk volna a saját házra, majd talán 50 évesen el is kezdhettünk volna a gyerek projekten dolgozni.


Én azt mondom, hogy ha szeretitek egymást, anyagilag nem álltok a szakadék szélén (márpedig nem!), akkor ne azért ne szülj, mert albérletben laktok! Szerintem sokkal felelősségteljesebb gondolkodásra vall az, hogy nem ugrotok bele egy kilátástalan több tíz évig tartó hitelbe. Nem véletlen alakult ki ez a hitel válság az elmúlt években. Mindenki hitelre vásárolt, mindenféle alaptőke nélkül, a bankok meg persze boldog boldogtalannak adták a hiteleket. Most ennek isszuk a levét... De ez más tészta, ebbe ne menjünk bele!

2011. jún. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban sok pénzbe kerül egy kisbaba, de ez mind nézőpont kérdése. Nekem 11 hónapos a kislányom és az elején elég sokba kerül amíg megveszitek a legfőbb kellékeket, de ez attól is függ, hogy ki mennyire nagyzol. Ki lehet hozni kevés pénzből is, nem feltétel hogy minden új legyen. Sőt felesleges,úgy is kevés ideig kell. A havi költségek mint pelus, gyógyszer stb, ki lehet bírni, az a lényeg, hogy nem kell mindenből a legdrágábbat venni, ugyanolyan jó a babának az olcsóbb is. ( Az a baj, hogy sokat már születésüktől elrontják a gyereket azzal, hogy túlzásba viszik a költekezést és elkényeztetik vele a gyereket) Persze én is megveszek minden a gyereknek, csak ésszel.

De valóban albérletbe elég nehéz, mert most jól kerestek csak sajnos előre nem lehet tudni, hogy meddig. Azért ne adjátok fel, gyerek mindenkinek kell, aki dolgozik az meg tudja oldani.

2011. jún. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Van lekötött pénzünk is olyan 500-600 e forint körül, de ha nem muszáj akkor ehhez nem nyúlunk. Nem értem én se, hogy mi értelme lenne arra várni, hogy saját lakásunk legyen. Oké, lesz saját lakásom kb. 50 éves koromban, de akkor már nem lehet majd gyerekem...
2011. jún. 19. 15:15
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegen szülnek albérletbe!

Nekünk lakáshitelünk van 4 éve,300-350e.körüli a bevételünk.

Decemberben született meg a kisfiunk,havonta 16000ft a tápszer mert a tejem sajnos nem indult be,a pelus átlag 150-170db megy el havonta ami kb.10-15e.+gyógyszerek,tisztasági szerek,+ruha mert nő mint a bolondgomba. A lakástörlesztőnk rezsivel együtt kb.160e.

Szóval ha az emberek arra várnának hogy pénzük legyen akkor soha nem lenne gyerekük,mert ugye a pénzből sosem elég! :)

Én azt mondom,hogy HAJRÁ!!:)

2011. jún. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi is albérletbe vállaltunk gyereket, miért is ne? Ez csak egy begyepesedett kelet-európai h*lyeség, hogy saját lakás kell.

És hogy sokba kerül-e, az az igényeken múlik, én mindenen spórolok, mindenből gazdaságosan vásárolok (nem mindig a legolcsóbb a jó, de ezt minden háziasszony tudhatja ha más nem a wc-papírról). Használt kiságy, használt babakocsi, használt ruhák, garázs-pelenka, stb. Felesleges dolgokat pedig nem veszek, mint fürdetővödör, pelenkatartókuka vagy mi :P stb. :))) százezreket megspórolok :)

2011. jún. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is albérletbe szültem az elsőt. Azóta van másik kettő is, meg saját ház is (mert inkább a hitel ami egyszer lejár és utána enyém a ház, mint az albérlet, ami soha nem jár le és soha nem lesz az enyém) de van amikor átmenetileg ez van, ez nem akadálya a gyerekvállalásnak szerintem. És ahogy már írták is, ha nem kell mindenből a legdrágább meg legtrendibb meg nem veszel felesleges dolgokat, akkor nem egy kibírhatatlan összeg egy gyerek.
2011. jún. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon sok mindent vehetsz használtan illetve kaphatsz kölcsönbe vagy ajándékba barátoktól. A mi mózeskosarunkat (hagyományos vesszőkosár)is több mint 20 baba használta már, a lányaim számára új huzatot varrt bele anyukám, azóta úgy jár körbe a rokonságban.

És tényleg nem kell minden reklámozott vackot megvenni. A legtöbb fölösleges vagy pótolható. Lásd elektromos hinta: egy biztonságos kampóra hosszú hevederekkel akaszd fel a mózeskosarat, máris ringathatod. Cumisüveg melegítő: állítsd forró vízbe az üveget. Sterilizáló készülék: főzd ki egy fazékban a cuccot. Elektromos mellszívó: tanulj meg kézzel fejni. Gyönyörű mobilok a kiságy fölé: barkácsolj sajátkezűleg. Pelenkázó komód: vonj be szivaccsal és műbőrrel egy megfelelő méretű deszkát, kis perem is szögelhető az aljára félrecsúszás ellen, és fektesd keresztben a kiságy rácsára.

Vegyél ki a könyvtárból régi csecsemőgondozással kapcsolatos könyveket, és látni fogod, milyen egyszerű alapkészlet is elég. És neked nem is kell már külön fazék a pelenkák kifőzéséhez. Persze passzírozó helyett nagy könnyebség, ha van egy turmixgéped a főzelékekhez, és valószínűleg nem fogsz üveg cumisüveget sem használni.

2011. jún. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%

hát egy pici baba szerintem szinte semmibe nem kerül. Általában 6 hónapig anyatejet kap, és szerintem a havi családi 12 ezer elég a költségeire.

Igazándiból amikor sokba kerül a gyerek az már kisiskolás, középiskoláskor, amikor magántanár, egyetem- tandíj nélkül is havi 50 ezer a legjobb esetben és ez csak alapktg busz, kolesz, kaja, jogsi kell, márkás ruhák, cipő (a fiam 5 éves és szezononként veszünk 1 cipőt)stb stb

Meg merem kockáztatni iskolás korig kb a családi plusz egy kicsi fedezi az összes szükségletét, ha valaki okosan beosztja a pénzt.

2011. jún. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!