Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi pénz jár majd a második...

Mennyi pénz jár majd a második baba után?

Figyelt kérdés
Kislányom tavaly októberben született, lassan szeretnénk a következő bébit. Most gyeden vagyok vele havi 62500Ft-ot kapok. Úgy tudom, hogy ha jövőre születik a második baba, akkor az idei pénzemből (ami csak a gyed) számolják a második baba juttatásait. Ez pontosan mennyi lenne?
2010. jún. 22. 17:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
kérdezd meg a céges könyvelődet vagy a kimutatásaid alapján hivd fel az oep-et.
2010. jún. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%
eRRE ÉN IS KÍVÁNCSI AVGYOK...sZÓLJ HA MEG TUDSZ VMIT..sZINTÉN EGYFORMA IPBEN JÁRUNK.kÉPZELD én is októberbe szültem az elsőt..igaz 2008-ba de már most rajta vagyunk akövtekzőn...Sajna ajuttatásokat én sem tudom...Bocs h nme a kérdésedre válaszoltam...de ténleg ha meg tudsz vmit kérlek írj akár privit is..Köszi és sok sikert..a 2-ik babához!
2010. jún. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is tavaly októberben szültem, és mi is tervezzük a kistesót. :) Engem is érdekel a válasz. Én csp-al kapok olyan 98 ezer körül.
2010. jún. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha gyed alatt születik a tesó, akkor nem az előző évi juttatásaidból számolnak (ami csak gyed), mert egyik ellátás soha nem alapja a másik ellátásnak. Ilyen esetben (mivel azért nem volt 180 bérezett napod, ami szükséges a számításhoz, mert gyed-en voltál) a következő gyed alapj a szerződés szerinti béred lesz. Vagyis a következő babával is annyi gyed-et kapsz, amennyit az elsővel.
2010. jún. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó válaszoló, ha te 98 körül kaptál a kicisvel, akkor azt jelenti, hogy a max. gyedet kaptad.

Ha a szerződés szerinti béred magasabb, mint 147000Ft (minimálbér kétszerese), akkor most is ennyit fogsz kapni.

2010. jún. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Én is úgy tudom, hogy max. gyednél ugyanannyi lesz. Viszont a tgyás lesz kevesebb.
2010. jún. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

11.38-as max GYED-es vagyok:

Akkor a következő babával is jár a fél év TGYÁS ugyanúgy mint most és utána az ugyanennyi GYED is?

2010. jún. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szóval a kistesó után kapom a 62500-at, a Lányom után jár a gyes majd és akkor még a 2 gyerek után kapom a családi pótlékot?
2010. jún. 25. 12:05
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy tudom, de nem vagyok szakértő, hogy jár a tgyás is és a gyed is, meg 2 gyerek után a családi pótlék is. Viszont, ha nem mész vissza dolgozni, akkor a tgyás kevesebb lesz, mint az előzőnél.
2010. jún. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

A gyes nem fog járni ha a kistesó után kapod a gyedet!!Vagy az egyik vagy a másik.Én szültem 2008.júniusban max gyeddel,aztán szültem 2009.októberben..A munkáltatóm megnézte hogy járok jobban..(ha maradok gyeden,mert 10000 ft volt a különbség)Így nem kaptam tgyást mert lemondtam,mert az első gyermekemmel maradtam két éves koráig gyeden.Miután betöltötte a két évet a másik gyermekem után kapom két éves koráig a gyedet.Gyes csak utána jár majd és csak az a huszonezer ft egyszer hiába van két gyerek!

Húúú remélem értettétek:)

2010. jún. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!