Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy léptek túl a gyereke...

Hogy léptek túl a gyereke rosszaságán? Milyen rosszaságokat csinálnak gyermekeitek? Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés
arra gondolok,hogy egy nap 10 szer szolok a lányaimra.10 után ha valami rosszat csinálnak eljár a kezem.az egymás megtépésétől, a tányér össze törésig, a napi 3 szor ki öntésig, és a másik olyan bele harapásig van szó,hogy már nem vagyok képes a lányimat elviselni.egész nap főzés ,mosás takarítás a lányokkal foglalkozás egy csomó kinti játszás még is olyan rosszak,hogy ki vagyok idegileg.komolyan gyomor idegem van.mindent próbáltam sarok, nincs tv, nem megyünk le,nincs édesség,szépen elmondani mért nem jó ,akkor csúnyán elmondani, kiabálni és a végén jön a fenékre verés.de már megörülök más ,hogy csinálja,hogy nyugodt maradjon.ja mindenük megvan 5 percre nem tudják magukat lefoglalni.anya foglalkozz velem anya menjünk le anya ez anya az.ki vagyok idegileg.
2011. jún. 22. 12:49
 1/7 A kérdező kommentje:
minden tanácsot elfogadok.mert már az idegeim a végkimerülés szintjén vannak.
2011. jún. 22. 12:51
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Nem akarlak elkeseriteni,de neked kellett volna előbb gondolkozni, és tudatosan nevelni őket.

Sajnos nem tudok segiteni, mert szerencslre az én 3 lányom nem csinál ilyet. Pohár vagy tányér akkor törik itthon ha én kétbalkezes vagyok és leesjetem. Kifolyik ez az, nos ez nem olyan nagy ügy, kilöttyintik a poharat vagy ilyesmi, ezért nem lehet rájuk haragudni. A legkisebb 3 éves lányom is szalad pohárral a kezében és kilötyög a szörp. Na és??? Feltörlöm.

Igazából az, hogy nincsenek meg egyedül az a te hibád mert nem szoktattad őket erre kicsi korukban. A többi meg, hogy rendetlenséget csinálnak,nos nézd:gyerekek. Miért nem takaritasz velük??? Egyik törölgessen másik mosson fel.

Nekem a 3 éves lányom imád ablakot pucolni, sirna is ha nem engedném neki, hogy mikor takaritok ne ő csinálja. Akkor a középső szeret felmosni, ő 5 éves iker, a másik iker lányom meg iszkos ügyesen válogatj a aszennyest és teszi be a gépbe és szedi ki és tereget.


Ennyi. Ők még gyerekek, te vagy az anyjuk, bocsi de azt kell mondjam a saját főztödet eszed.

2011. jún. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi segítséget vártam.nem leb.aszást.a kicsi megvan a nagyobbikkal az oviba is ugyan ez a helyzet.az óvó nénik is ugyan ezt mondják.meg hipperaktív egy kicsit ezt a doktor nő mondja.na mindegy nem megyek így sokra.ha valaki azért tudna tanácsot adni jó lenne.
2011. jún. 22. 13:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Hajszálra mintha én írtam volna a kérdést, csak annyi különbséggel, hogy 2 fiam van:)

Szedem marékszámra a MgB6-ot, mert a télen idegkimerülésem volt, többször is rosszul lettem.Na akkor eldöntöttem, hogy ez így nem mehet tovább.

Szóval próbálok nagyon következetes lenni, ha nem fogadnak szót, akkor valami büntetést helyezek kilátásba.Ma pl. fürödni akartak az udvaron, de piszok rosszak voltak, mondtam ha nem fejezik be nincs fürdés.Hát nem fejezték be és nem is volt fürdés.Persze jött az ordítás, de nem érdekel.

Bár még gyakran égnek áll a hajam tőlük, de már 1-2 fokkal jobb a helyzet mint a télen volt, remélem folytatódik ez a javuló tendencia és akkor pár év múlva már áldott jó gyermekeim lesznek:))

Szóval amit tudok tanácsolni az a következetesség, soha ne engedj abból amit már egyszer kimondtál.

2011. jún. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet ne aggódj.A fiam 8 éves, a lányom hat lesz.Néha az az érzésem,hogy elmenekülök valahová,úgy hogy senki de senki ne találjon meg hetekig.Nem érdekel mi lesz itthon,nem érdekel,hogy keresnek.A gyereknevelés minden "pontját" már kibróbáltam,és eredmény semmi.Ugyanolyan rosszak,és szófogadatlanok.Az idegeim nekem is teljessen felmondták a szolgálatot,néha egy hangos szóra összerezzenek.Nekem egyszer egy szakember azt mondta,hogy VÉR NEM VÁLIK VIZZÉ lehet igaza volt,és a büntetés,a kiabálás,a nyakleves,stb nem használ semmit.Kitartás sorstárs....
2011. jún. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
jaj de édesek vagytok.máris jobban vagyok.örülök,hogy ez nem csak nálam van így.köszönöm.
2011. jún. 22. 18:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs jó hatással egy gyerekre, ha egy anya ideges, ingerült, kiabál, megüti... És igenis igénylik a közös játékot, a gyerek már csak ilyen. Én is sokszor mást szeretnék csinálni, mint amit ő kitalál, de ez már csak ilyen. 17 hós, de főzni abszolút nem tudok tőle, a többit úgymond lopva, vagy amikor az apja is itthon van. Én is van, hogy kész vagyok, de próbálom uralni az indulataimat, olyankor felhívom az egyik barátnőmet, akinek tudom, hogy kipanaszkodhatom magam és máris jobb. Borzasztó nagy, nehéz feladat gyereket nevelni. Szerintem egy kicsi szemléletmód váltásra lenne szükséged. Gondolj arra, hogy milyen szerencsés vagy, hogy 2 egészséges gyereketek van. Ha több mozgásra van szüksége a nagyobbnak, írasd be valahová. Pl. úszás, tánc... Ott lenne társasága, új élményei, ott foglalkoznának vele, stb.
2011. jún. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!