Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megosztjátok gyermekeitek...

Megosztjátok gyermekeitek játékait mások gyermekeivel?

Figyelt kérdés
A játszótéren például, ha elkéri egy másik baba a ti homokozólapátotokat és a te kicsid nem adja oda. Mit teszel? Vagy ha nálatok vannak vendégségben gyerekek és az egyik játék megtetszik a vendég babának, aki sír érte, de a kicsid nem adja és haragosan el is veszi a másiktól. Te odaadod neki, akár úgy is, hogy vigye el mondjuk 1 hétre?
2011. júl. 15. 12:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Elvinni nem engedek soha semmit, és a kisfiamnak sem engedem, hogy akár engedéllyen máshonnan elhozzon bármit.

A játszótéren én bizonyos szinten a kisfiamra bízom a döntést. Ha egy másik kicsi szeretné az ő játékát, akkor mondom neki, hogy adja kölcsön, utána kérje vissza. Ha ő is úgy gondolja, akkor meg is teszi, de ha nem szeretné, akkor semmiképp nem erőltetem, hiszen az övé.

Ha neki tetszik meg más gyerek játéka, akkor szépen el kell kérnie a másiktól, ha nem kapja meg, akkor nem veheti el, illetve második körben cserét szoktunk ajánlani:) Ha az sem jön be, akkor bele kell törődnie a dologba.

Ha vendég gyerek jön, akkor sem kényszerítem, hogy ossza meg a játékát, de többször is megkérem, hogy adja kölcsön őket a vendégnek, úgyis vissza fogja kapni.

2011. júl. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
A gyereknek meg kell tanítani, hogy ossza meg a játékát. Én ha kell erőszakkal is elveszem tőle és odaadom a másik a gyereknek (akinek ilyenkor már nincs is kedve a egészhez .)). Közben el szoktam mondani neki, hogy most egy kicsit megnézi vagy játszik vele a másik gyerek de mindjárt visszafogja adni neked és ilyenkor rendszerint megérti és nagyon várja, hogy mikor kapja már vissza. Ez úgy néz ki, hogy ott áll felette de nem nyúl hozzá. :) Már sokszor elég ha csak rászólok és adja magától mert tudja, hogy úgyis oda kell adnia az sem érdekel ha ordítva veri magát a földhöz. 2,5 éves.
2011. júl. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Sokat vagyunk gyerekek kozott.

2,5 eves a fiam, de az en keresem nelkul is siman odaadja a jatekait masik kisgyereknek a jatszoteren is es itthon is. Azt is, amelyikkel epp jatszik.

Nala elmaradt ez a "minden az enyem" korszak, mert nem volt ra lehetosege, van egy masfel eves testvere, szoval eleve azt tanulta meg, hogy ha a masik gyerek ker valamit, akkor jobb kolcson adni, csereben o is kolcsonveheti azt, amivel a masik gyerek addig jatszott.

2011. júl. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Elvinni nem engedem.

Játszótéren és itthon is az a "szabály", hogy azé a játék, aki épp játszik vele. Hiába az én gyerekemé a zöld lapát, ha épp nem játszik vele, akkor elviheti más. De ha az ő kezében van, akkor tőle se vegye el senki, akárhogy ordít a másik.

2011. júl. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én is engedni akarom majd (még csak 4 hónapos), csak mostanság sok olyat hallani, hogy a liberális nevelés miatt a gyerekre bízzák a döntést, akinél persze az ego diktál így a játék a birtokában marad még akkor is, ha 3 lapátja van és egyikkel sem játszik.
2011. júl. 15. 15:15
 6/14 anonim ***** válasza:

ált kiviszem kiborítom és ha megyünk haza akkor összeszedem

nevük benne van

nálunk mindenki így csinálja ezért sincs veszekedés eddig nem tünt el semmi max a homokba ásták el :-)))


mivel mindenki játszhat mindennel eszükbe se jut h hazavigyék másét hiszen holnap ha akar megint játszhat vele


unokatesókkal szoktak cserélgetni barátokkal nem igazán de ha volt is rá példa akkor megbeszéltük mit hagy itt cserébe :-)))


szerintem ez jó arra h ne csak elvenni hanem adni is tanuljon a gyerek

2011. júl. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
2.vagyok. nem értem miért lettem ilyen csúnyán lehúzva de az én gyerekem 2,5 éves ha rajta múlna soha semmit nem adna oda senkinek. Lehet, csak az szavazott le akinek még nem tart itt a gyereke de akkor is....meg kell tanítani a gyereknek, hogy osztozzon különben később nem lesz egy barátja sem mert egy önző kis majom lesz és az a szülő hibája lesz nem a gyereké.
2011. júl. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én meg a 4. vagyok, engem is lepontoztak.
2011. júl. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Én sem értem a 2. lepontozását. Gondolom az erőszakot nem úgy értette, hogy kitépi a gyermeke kezéből azt, amivel éppen boldogan játszott.


Engem mindig arra tanítottak, hogy osszam meg azt, amim van, lehetett ez egy csoki vagy egy baba. Én is így fogom nevelni a babám, aki biztosan nem ilyen elvekkel született, de azért van a szülő, hogy a helyes utat megmutassa.

2011. júl. 17. 14:50
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogyan másként lehetne azt értelmezni, hogy "ha kell,erőszakkal is elveszem tőle"


Ha épp az én gyerekem kezében van egy játék,és a kis barátja el akarja venni tőle/kéri, én nem adom oda, és nem kényszerítem a gyerekem, hogy adja oda. HA van 20 játék körülöttük, akkor ne azzal akarjon játszani, ami pont más kezében van, ez szerintem nem fair. Természetesen a saját gyerekemnek sem hagyom, hogy mástól elvegyen játékot. Persze, meg kell tanulniuk, hogy megosszák a játékot, de ez nem azt jelenti, hogy bármit, bármikor el kell hajítaniuk, mert egy másik gyereknek kedve szottyan rá. Ha kérik, és odaadja, oké, de ha nem, én nem kényszerítem rá.


Egyébként a sógornőim csinálják ezt, volt olyan, hogy saját lányának az 5 perccel azelőtt szülinapra adott babát vette ki a kezéből, mert az unokatestvére azzal akart játszani. A szivem majd megszakadt szegény kislányért, ők meg csak mondták, hogy "ne légy irigy, majd otthon játszol vele" Hát kösz.

2011. júl. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!