Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elítélendő, hogy jól akarok...

Elítélendő, hogy jól akarok férjhez menni?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék szűkölködni életem során, sem magam, sem a leendő gyerekem miatt.
2011. jún. 28. 08:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha CSAK ez számít,akkor igen,egyébként nem.


Nálam ez úgy volt,hogy nem voltak anyagi elvárásaim,inkább az volt zsigerből fontos számomra,hogy lássam a férfiban,hogy képes családfenntartó lenni szűkösségben és gazdagságban egyaránt.

Egyszerűen éreznem kellett,hogy ő az aki irányítja a dolgokat,és nem én vagyok az egyetlen,aki mondjuk felelősen gondolkodik a családot és az anyagiakat illetően.

2011. jún. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Igen, a mai világban ez elítélendő. Ma nem divat a házasságot "partiként" felfogni, a szerelmi házasság a divat. És ha a szerelmed csóró, mint a templom egere, akkor annak ellenére hozzámenni.

A másik az, hogy ma már adott a lehetősége számodra is, hogy dolgozz és megteremtsd az anyagi feltételeket. Innentől a másik nyakán élés "élősködésnek" számít.

2011. jún. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én se akartam szűkölködni.Ezért szereztem egy jó diplomát, 2-t posztgrad mellé. És kerestem sok pénzt. Ha történne valami a férjemmel,akkor bármikor eltartanám magamat és a gyerekeimet.

Tudod a legtöbb férfi aki jólkeres és van valamilje olyan feleséget keres mint én voltam/vagyok. Nem olyat aki a nyakán élne.

2011. jún. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem ítéllek! Ki vagyok én,hogy ítélkezzem? Engem is biztos el lehetne ítélni valamiért!

Más kérdés,hogy én is úgy voltam vele,hogy magam akarom megteremteni a jó életmódot. Pedig gazdag családban nőttem fel, soha nem volt gondom semmire! DE! Láttam anyukámat, aki akárhogy is nézzük eltartott volt. Voltak zűrös éveik, mégsem lépett, mert nem tudott volna. Abból a melóból,amit ő végezni tudott, két gyereket aligha tudott volna eltartani!

Akkor döntöttem, hogy ilyen mértékben soha nem szeretnék függeni senkitől!

2011. jún. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ítélek el senkit e miatt. ha neked így jó, hát így jó. Nagyon leegyszerűsítve a dolgokat persze lényegesen könnyebb. Ha már ebbe a témában írtad ki a kérdésed, akkor elmondom, hogy nálam nem meghatározó a pénz kérdése egy kapcsolat esetében. De azért jelen anyagi helyzetemben elgondolkodtam már rajta, hogy mennyivel jobb lenne, ha a párom legalább még egyszer annyit keresnek amennyit most, akkor talán nem gondolkodnék a gyerekvállaláson. Minden könnyebb lenne, de ezért nem adnám azért oda a párom.

Abba azért bele kell gondolni, hogy manapság semmi se biztos. Ma még fent holnap lent. Ha úgy alakul, akkor mi van???

2011. jún. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, 08:59-es válaszolóval 100%-ig egyetértek.

Én is így csináltam.

(De nem lehet mindenki diplomás,magas beosztású)

2011. jún. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz szűkölködni, akkor tanulj, dolgozz, szerezz jó szakmát, jó állást, keresd meg magadnak. Undorító azért férjhez menni, hogy legyen egy gazdag pasi aki majd eltart hogy neked jól menjen sorod. Ez konkrétan nem szerelem, hanem a másik szándékos kihasználása.
2011. jún. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez Jane Austen korában elítélendő volt (ld Büszkeség és Balítélet, Emma). De némely lánynak nem volt egyéb választása (rondaság, paraszti származás akármi okán)De mélyen lenézték az ilyen nőket..

De 2011-ben ez nem elítélendő, hanem igénytelenség. Magaddal szemben.

Nem beszélve arról, hogy nincs biztosíték, hogy nem fogsz szűkölködni, mert egy évtized után a férfiak megunják a pénztárca szerepet és mehetsz az utcára. Mert a gyerek nem fog a csóri, lepusztult anyjával menni. Számos ismerősőm megjárta már. Vénségükre mehettek a híd alá. Mert a bíróság még egy lakásra valót sem ítélt meg nekik.

2011. jún. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem elitélendő, amennyiben nem elitélendő a hosszútávú (esetleg élethosszig tartó) "legősib szakma" - ha csak erről van szó.
2011. júl. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!