Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Hány évesen tanult...

Anyukák! Hány évesen tanult meg a gyereketek kétkerekű biciklivel egyedül közlekedni? (Támasztókerekek nélkül. )

Figyelt kérdés

Arra is kíváncsi lennék, hogy előtte milyen biciklivel, és meddig gyakorolt a gyerkőc. (Kétkerekűvel-támasztóval, vagy háromkerekűvel, esetleg futóval...)


Az én fiam 3 éves múlt márciusban, és most tanul egyedül menni a pedálos kétkerekűvel, támasztó nélkül. Előtte 2 hónapig futókerékpározott. A kortársai az utcánkban szintén 3-4 éves korukban tanultak meg biciklizni. Amiért érdekel a téma az az, hogy szeretném megtudni, vajon a futókerékpár, vagy a támasztókerekes pedálos bicikli segít-e többet a gyereknek, melyik segítségével tanul meg hamarabb egyedül kerékpározni.


2011. jún. 30. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Még nem vagyok anyuka, de elmondom hogy tanultam meg bicajozni. Én 3,5 lehettem amikor elkezdtem pótkerekes kis biciklivel. Eleinte 2 pótkerékkel, majd 1-el, és 4 lehettem mikor már teljesen egyedül ment, utána kaptam egy nagyobb fajta BMX-et.

Unokahúgom is pótkerekes biciklivel tanult 3-4 éveen, 6 évesen már mountain bike-kal közlekedett (nem az ülésre ült, hanem előre vázra).

22 vagyok most, régen nem volt divat a futóbicikli.

2011. jún. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam eddig csak a lábbal hajtós kismotorral volt hajlandó közlekedni, most nyáron tanult meg 2 kerékkel biciklizni, kicsivel 4 éves szülinapja előtt.

Mi nem is tettünk rá pótkereket és 3 nap alatt tökéletesen ment már vele, nem kellett tanítani, magától ült rá és próbálgatta.

Tavaly még hiába kértük, hogy biciklizzen, csak a kismotorja érdekelte.

2011. jún. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

3 éves korában. Előtte futóbringája volt, amit a 2. szülinapjára kapott. Utána csak átültettük a rendes biciklire, és ment is. :)


És szerintem a futóbicikli jobb, ugyanis azzal nagyon könnyen megtanul egyensúlyozni, utána már csak tekerni kell megtanulnia. Míg a pótkerékkel pont fordítva megy, és úgy nem biztos, hogy olyan könnyen tanul meg biciklizni.

Egy pár szó erről:

[link]

2011. jún. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TheAnonymus11. válasza:
5-6 pótkerék nélkül jobb
2011. júl. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem nincs gyermekem,de magamrol es a csaladban levo gyerekekrol tudok nyilatkozni.


En kb. 10 evesen tanultam meg mindenfele segedeszkoz nelkul biciklizni, feltem tole mindig, hogy elesek plusz egyensulyerzekem sem a legjobb, gondolom ez hatraltatott. Unokatesoim mar 3 eves korukban potkerekkel mentek, es a nyar vegere a potkerek lekerult. Hugom szinten 10 lesz, o meg mindig nem tud, pedig volt mar potkereke, seprunyel, mindenfele. Fel tole o is szerintem.


Hogy melyik segit a legeloszor? Szerintem mindegyik jo modszer,de a legjobb ha olyan terepen csinalja a gyerkoc, ahol nem fel attol, hogy fajni fog ha nem sikerul. (en peldaul egy szulinapi zsuron egy jo nagy kertben tok veletlenul tanultam meg :)

2011. júl. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!