Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban önzőség, ha számomra...

Valóban önzőség, ha számomra a terhesség közben és majd szülés után is fontos is lesz, hogy hogyan nézek ki? Vagy reális elvárás önmagammal szemben?

Figyelt kérdés

A napokban kisebb vita alakult ki köztem és párom anyukája között. A gyerekvállalás témájáról volt szó, amikor a kérésére én kifejtettem a véleményemet. Mondtam neki, hogy számomra a terhesség közben és majd szülés után is fontos is lesz, hogy hogyan nézek ki. Mivel az elegánsabb viselet híve vagyok, ezért ha babánk lesz, nem fogok lemondani a magassarkúról és a nőiesebb, elegánsabb viseletről sem, ahogy szeretném majd magam sminkelni, illetve ahogy mostanság, két havonta szeretnék eljutni egy fodrászhoz vagy kozmetikushoz. Mondtam, hogy a rendszeres sportról sem szeretnék lemondani a babavárás ideje alatt, persze azért mértéktartóbb lennék, értelemszerűen. És utána is szeretném festeni a hajam, illetve mielőbb szeretném majd visszanyerni az alakom. Anyósom ezen kissé felháborodott, hogy ilyen hozzáállással nem lehet gyereket nevelni, ez önzőség. Mondtam neki, hogy gyakorló pedagógusként azonban látom, hogy a gyerekeknek igen is, fontos, hogy hogyan néz ki a tanárnő és a másik gyerek anyukája. Mivel nem kizárt, hogy az gyermekem is majd abba az iskolába fog járni, ahol én tanítok, szeretném, ha nem vallana miattam szégyent, ha büszke lenne rám, hogy milyen csinos anyukája van.

Tisztában vagyok azzal, hogy gyerek mellett kevés idő jut önmagunk csinosítgatására, de szerintem, amíg alszik a pici, lehet szakítani magunkra 1 percet, amíg az ember elrendezi a haját, kicsit kisminkeli magát. Ezzel szerintem nem csak önmagunknak teszünk jót, hanem a párunkat is megtiszteljük azzal, hogy jelezzük, még mindig van olyan fontos számunkra, hogy szeretnénk, hogy büszke lehessen ránk és még mindig szeretnénk NŐK maradni mellette. (Itt nem kiélezetten a sminkelésre gondolok, mert attól is nő az ember lánya, ha nem sminkeli magát, hanem arra, hogy rendbe tesszük magunkat, picit csinosítunk magunkon, nem kócos hajjal mászkálunk egész nap, csak a példa kedvéért.:)

Várom mindenkinek a véleményét és tapasztalatait! Kíváncsi vagyok, hogy másoknak mi erről a véleménye illetve járt-e már valaki hasonló cipőben.

Előre is köszönöm!


2009. márc. 27. 09:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
98%

Én is így terveztem, aztán az élt meg sok minden közbeszólt.

Csini kismama voltam, de magassarkút nem bírtam húzni, mert dagadt a lábam, a végén már örültem, ha egy kínaiban vett papucsba bele tudtam bújni, akkora volt a lábam a víztől, na az egyensúlyozásról nem is beszélve. Mikor megszületett a gyerek 3 napig voltunk kórházban az alatt a 3 nap alatt semmit nem aludtam, mert négyen votunk és mindíg sírt valamelyik, mikor haza mentünk kb 6 hétig én is ettem és aludtam, mint a gyerek, eszembe se jutott, hogy közmetikushoz, vagy fodrászhoz menjek. Közben a férjem új beosztásba került, azóta reggeltől esteig, mondhatnám látástól vakulásig dolgozik, én egyedül vagyok a gyerekkel, segítségem nincs, teljesen magamra vagyok utalva.

És az én gyerekemet nem abból a fából faragták, akit bárhova el lehet vinni, mert úgyis elvan, míg anyát rendbeteszi a kozmetikus, vagy a fodrász. Nála max fél óra és már üvölt is, ha nem vele foglalkozom.

A másik dolog Pest mellett élünk egy kisvárosban, ami inkább falu és tőlünk még a bolt is 2,5 km, minden más messzebb. Kocsival apa jár, így nekem maragdna a gyaloglás, ha a gyekőc bírná a babkocsit, de ezt sem szereti, így általában az udvarban sétálgatunk.

Szóval szinte sehova nem bírok eljutni, pedig hidd el nagyon szeretnék, mert néha kezdek besokallni, sokszor úgy kiabálok, hogy még magamtól is megilyedek. Arról nem is beszélve, hogy egész nap szaladok a csajszi után reggel fél hattól, este kilencig és még emellett ott a házimunka, takarítás, főzés, hogy csak az alapot említsem. Este lenne időm valahova elmenni, úgy fél tíz után, nade akkor már hova és különben is olyan fárdta vagyok néha, hogy örülök, ha a férjemmel tudok váltani pár szót és már alszom is. Aludni is úgy, hogy max 3 órát egyhuzamban, mert nekem sem olyan gyerek jutott,aki átaludja az éjszakát.

Ennek ellenére nem hanyagolom el magam, mert megtanultam magamnak legyantázni amit kell, sőt a hajamat is be tudom festeni, ha arról van szó, viszont a kilók még rólam sem mennek le, pedig már 10 hónapja szültem.

Szóval sok mindent hozhat az élet, nem kell ezen előre rágodni, én is úgy gondoltam, hogy majd megyek minden hova, én leszek a világ legszebb anyukája, mindíg tuti frizura, tuti smink. Hát ezt az élet másképp hozta, de nem bánom, mert van egy szerető férjem, saját lakásom és nem utolsó sorban egy gyönyörű, makk egészséges kislányom, és szerintem ez az ami számít, mert sokaknak még ez sincs. A többi másodlagos kérdés.

2009. márc. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
98%

15.27-es vagyok.

Még annyi, hogy nem tartom önzőségnék, és aki megteheti az tegye is meg, de gyerek mellett ez nem egyszerű, főleg, ha a picit nincs kire hagyni, és akinek nincs gyreke az el sem tudja képzelni, milyen nehéz az időt beosztani,hogy magadra is jusson, pedig titkon szerintem minden anya vágyik arra, hogy csak egy na hadd legyen az övé, amikor azt csinál, amit akar, nincs gyerek, és irány a szépségszalon.

2009. márc. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Egyelőre még saját gyermekem nincs, de 3 éven belül szeretnénk már. Azt azonban valóban látom és tapasztalom a barátnőimnél, családtagoknál, akiknek már van gyermekük, hogy nem könnyű az élet, nem minden megy a tervek szerint. És sok anya inkább alszik 10 percet, mintsem hogy megfésülje a haját, összefogja, vagy csak feldobja egy hajpánttal vagy csattal, csak hogy valamivel feldobja magát. Azt természetesen megértem, hogy anyagilag igencsak megterhelő a gyermekvállalás és a későbbiekben az iskoláztatás, de az állandó sporkörök helyett lehet választani egy kiadós sétát is, és annyi jó tipp olvasható a neten, amihez nem kell kozmetikus, otthon is össze lehet kotyvasztani valami pakolást.

De nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat és minden anyukának/leendő anyukának illetve minden picinek jó egészséget kívánok!

2009. márc. 27. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!