Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy egyedülálló férfi fogadhat...

Egy egyedülálló férfi fogadhat örökbe gyereket?

Figyelt kérdés

Azért érdekel, mert ha esetleg egyedül maradnék, de nagyon szeretnék apa lenni meg gyereket, akkor az örökbefogadás működne?


Persze úgy gondolom, hogy normális körülmények között, szal lenne egy családi ház, jól keresnék, tudnék főzni meg ilyeneket, kb 30-40 évesen.


Mennyire "beteg" ötlet? Csak mert olyanról mintha hallottam volna már, hogy egyedülálló nő örökbefogad, de olyanról még nem, hogy egyedülálló férfi.


2011. jún. 30. 23:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%
Ahelyett, hogy keresnél egyet a sok egyedülálló nő közül, és rendes családja is lenne annak a szegény gyereknek...
2011. jún. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, csak nagyon nehéz, tuti a várólista végére kerülnél. Viszont valahol olvastam egy blogban, hogy könnyebben kaphatsz gyereket, ha nem örökbe fogadod, csak gondozó leszel (sajnos nem tudom a szakterminust. :S).
2011. jún. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha eleméletileg igen is lenne a válasz, a gyakorlati esély közel nulla.


Nagyon sok család áll sorban és ők elsőbbséget élveznek veled szemben, sose kerülnél sorra.

Hacsak nem vállalsz be idősebb és/vagy beteg gyermeket, amit nem ajánlok így egyedülálló apaként.

2011. jún. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm.


Nem viccből kérdeztem, de tudom hogy elég fura ötletnek.


Még 20 éves vagyok, de egyre kevesebb esélyt látok már, hogy találnék a következő 10 évben olyan nőt, aki "megfelelne".


Viszont nem tudnám elképzelni család nélkül az életemet, még ha egyedül is lennék apa.

2011. jún. 30. 23:57
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon nem lehet, csak házaspárok fogadhatnak örökbe.
2011. júl. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Minket örökbefogadhatsz a kisfiammal, még csak 4 hónapos és pont egy ilyen apukára lenne szüksége!
2011. júl. 1. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

XD


Am teljesen más elképzelésem volt a dologról. Azt hittem, hogy több az árva gyerek, mint amennyit örökbe akarnak fogadni. De akkor nagyon tévedtem. Szerencsére.


Meg én sem venném el a lehetőséget egy gyerektől, hogy normális családban nőjjön fel. Csak akkor kellett volna, hogyha van "fölösleg".

2011. júl. 1. 07:20
 8/15 anonim ***** válasza:
59%
20 évesen szerintem butaság ilyeneken gondolkozni! Annyi időd van még és annyi minden fog még történni! Biztos, hogy találni fogsz egy olyan nőt akivel saját családot tudsz alapítani. Lásd, az én párom 33 évesen lesz apa és még csak 2 éve találtunk egymásra! Szóval ne is gondolj ilyenekre :)
2011. júl. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%
Az elsőt miért kellett lepontozni? nem értem..
2011. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, abból a szempontból jól gondoltad, hogy több az "árva" gyerek, mint ahányan örökbe akarnak fogadni. Csak van egy kis bibi. A legtöbb esetben nem árvákról van szó, csak olyan babákról és gyerekekről, akiket a szüleik nem tudnak vagy nem akarnak nevelni. Csak az a gyerek örökbefogadható, akiről a szülők hivatalosan lemondtak. Ha csak beadják őket intézetbe, azzal nem mondanak le róla, pedig sok olyan gyerek van, aki már sok sok éve intézetben él, esetleg évente egyszer-kétszer meglátogatják a szülők, de nem lehet őket örökbe adni. Kevesen szánják rá magukat arra, hogy véglegesen lemondjanak a gyerekükről, sokan azzal áltatják magukat, hogy "majd egyszer", meg "talán ha jobban mennek a dolgok", akkor visszakerül hozzájuk a gyerek.

A másik meg, hogy a legtöbb örökbefogadó kisbabát szeretne, vagy legalább is két év alatti gyereket. És persze egészségeset. Sérült és/vagy nagyobb gyereket sokkal hamarabb lehet "kapni", csak éppen kevesen vállalják.

2011. júl. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!