Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni ebben a...

Mit lehetne tenni ebben a helyzetben? Nem szeretném apa nélkül felnevelni a kicsit.

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok. Az apával sosem vállalhatnánk fel a kapcsolatunkat, sem erkölcsi, sem anyagi, semmiféle szempontból. Engem nem tudna támogatni egy fillérrel sem, nincs semmije, soha nem is volt. Sosem lehetne mellettünk, ugyanis börtönbe kell majd vonulnia, a szüleim gyűlölik. Viszont szerelmes voltam belé, tudom ez nem mentség. Volt egy "szép" időszaka a kapcsolatunknak, amikor akartunk babát, legalábbis elhitette velem, hogy "akartunk". Én akartam. Aztán minden elromlott. És most, ebben az elromlott időszakban terhes lettem. Ő úgy tudja, abortuszra fogok menni, és elvetetem, és utána eltűnik az életemből végleg. Viszont én erre képtelen vagyok. Hiszen volt idő, amikor akartam, aki most bennem van. Most pedig csak azért, mert egy szemét az apja, ne tartsam meg? Aztán egy fél éve megjelent az életemben egy volt barátom, aki nagyon rendes ember, mindenféle szempontból, és nagyon szerette volna velem már régóta újrakezdeni a néhány évvel ezelőtt véget ért kapcsolatot. De mindig visszautasítottam, mert az elmúlt fél évet hatalmas érzelmi válsággal éltem meg, pont a kicsi apja miatt. Aztán most, hogy terhes lettem, elmondtam ennek a volt barátnak mindent. Azt mondta, hogy ő támogat, szüljem meg, és majd azt mondjuk, hogy a közös gyerekünk, senki nem fogja megtudni, hogy más az apja. Nem láttam más megoldást, belementem, de gyötör a bűntudat. Én jót akarok a kicsinek, meg akarok felelni a szüleimnek, és nem akarom kihasználni ezt a rendes embert sem, aki felajánlotta ezt a nagylelkű dolgot, hogy felnevelné a gyerekemet, elvenne feleségül, biztosítaná nekünk azt a hátteret, ami ahhoz kell, hogy egy kisgyereket normális körülmények között lehessen felnevelni. Mondtam neki is a kételyeimet, hogy úgy érzem, ezzel kihasználnám, de ő nyugtatott, hogy ne érezzem úgy, ő boldogan vállal engem a babával együtt. Én mégis gyötrődöm. Borzalmas ez az egész helyzet. Hogy velem ez megtörténhet. Igen, magamat is sajnálom, de féltem a babát is, jót akarok neki, hisz ő nem tehet semmiről. Áltatom magam, hogy boldog család lehetünk, ezzel a titokkal is. Hogy majd megszeretem ezt az embert, aki felvállal a gyerekkel együtt. Most nem jelenthetem ki, hogy szeretem, nem vagyok belé szerelmes, de hátha idővel megváltozik. Meg most akkora bennem az érzelmi zűrzavar, hogy azt sem tudom én ki vagyok, nemhogy szerelmet érezzek, vagy bármit a kétségbeesésen és a bűntudaton kívül. Kérlek ne ítéljetek el, tanácsokat várok, tapasztalatokat, vagy megnyugtatást. Köszönöm mindenkinek, aki válaszol.
2009. jún. 13. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én úgy gondolom, hogy a gyerekednek szüksége van apukára, akkor is, ha ő nem a vérszerinti apja. Ha képes arra, hogy sajátjaként fölnevelje, akkor hagyd neki. Néha sokkal jobb apa egy olyan ember, aki nem vérszerinti rokon, de szeret, mint egy olyan, aki ugyan vérszerinti apa, de sz@rik magasról a gyerekére. Az az ember, aki otthagyott, meg sem érdemel sem téged, sem a gyereket. Add meg az esélyt a gyermekednek, hogy boldog családban nőhessen fel!!! És ha ezt a pasit nem zavarja a tény, hogy másé a gyerek, téged se zavarjon!!!! Soha nem kell senkinek megtudnia, sem a gyereknek, sem a családnak, és egy idő után te is úgy fogsz tekinteni erre a férfira, mint a gyermeked apjára. Hiszen a szeretet és a törődés tesz valakit apává, nem az a spermium, ami megtermékenyített.


Örülj neki, hogy van egy ilyen kedves ember az életedben, és fogadd el, amit ajánl! A gyermekednek család kell, és most talán ez a legfontosabb!

2009. jún. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is így van. Ne érezz bűntudatot, kétségbeesést!! Ezzel az erővel mindenki azt érezhetné aki a gyermeke megszületése után talált más párt magának, mégis mennyi ilyen van, és egyre több!!

Szerintem ha tényleg úgy érzed hogy a mostani párod önzetlenül és hátsó szándék nélkül szeretné a gyermekedet, akkor vágj bele!!

Azt nem tudom sajnos, hogy pusztán megértésen, megbecsülésen, tiszteleten és hálán alapulhat e egy kapcsolat (szerelem nélkül) de azt mondják a nagy szerelmes lángolás úgyis elmúlik idővel.

A kisbabádnak pedig nagyon fontos egy apa, és nem a sajátja ahogy látom, ő semmi téren nem alkalmas apaságra :(

Úgy "akarni" egy babát, hogy se munkája, se pénze, se erkölcsei...hát úgy könnyű...csakhogy egy gyerkőcöt fel is kell nevelni, nem arra a 20 percre kell akarni amíg megcsinálja (csúnyán mondva).

De ezt legbelül te érzed...egyedül meg tudnád tartani a kisbabádat? Van esetleg szülői segítséged? Mert akkor esetleg azt is csinálhatod hogy ismerkedtek, találkoztok a mostani pároddal, de nem kötöd magad hozzá és aztán majd kiderül hogy boldogultok együtt, lehet a szeretet is megjön magától.

2009. jún. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elmesélek egy hasonló történetet, a nagymamámról.

Fiatal volt, szerelmes, de a "legénynek" (ezt ő mondja így, azért az ") nem kellett. A nagypapám udvarolt neki, de ő nem szerette. Aztán mégis beadta a derekát, terhes lett, gyorsan összeházasodtak, h ne vegye szájára a falu őket. A mamám nem volt szerelmes, hosszú-hosszú évekig nem volt az. Közben 2 gyermekük született, megtanulták szeretni, tisztelni egymást. A nagypapám nagyon rendes, dolgos ember volt. 2 éve halt meg, az 50. házassági évfordulójuk előtt 4 hónappal. És a mamám azóta is gyászolja. Tiszta szívből (meg)szerették egymást.

A történet persze csak kicsit hasonlít a Tiédre, de leírtam azért, h a véleményemet támassza alá.

Én azt mondom, "amit adnak, fogadd el"! Szeret, elfogad gyerekestől, melletted áll a bajban, rendes ember,... Keresve sem találhatnál jobbat! A szerelem elmúlik. És legalább így egyből látod a hibáit, nem úgy, mint azok, akik a szerelemtől elvakultan összekötik az életüket, majd amikor "kitisztul a kép", 1-2 gyerekkel mennek válni/egy életen át vergődnek egy rossz kapcsolatban a gyerekek miatt.

Mit várhatnál egy börtönviselt embertől? X év múlva besétál az életedbe egy fillér nélkül, a piszkos erkölcsije miatt nem talál majd munkát, gy.tartást nem tud fizetni, de "apaként" jogai vannak!

És amíg böriben van? Akarsz menni beszélőre?

Mit várhat, mit remélhet majd a gyereked egy ilyen embertől?

Válaszd azt, aki megbecsülne, a gyerekedet sajátjaként nevelné,...!

Jobban jársz, hidd el, tudom miről beszélek! Nekem is volt böris párom (szerencsére gyerekünk nem volt)!

Sok sikert a döntéshez!

Üdv: 7,5 hós baba anyukája

2009. jún. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is elmesélnék egy történetet:a nővéremről szól.

Összejött egy sráccal,lángolt a szerelem,és terhes lett 20 évesen.A fiú elég rossz társaságba keveredett saját akaratából!!!Együtt is voltak,külön is voltak,végül a tesóm nagy nehezen megszabadult a sráctól.(gyerekkel menekült anyaotthonból-anyaotthonba)

Volt egy régi ismerőse,még suliból,aki egy nagyon rendes,jól szituált fiatalember,(angol tanár,tolmács)

érdeklődött tesóm iránt.Elfogadta volna gyerekkel is.Barátok maradtak,mert a tesóm nem tudott volna szerelem nélkül élni.Azóta eltelt jó néhány év,a keri fiam 11,5 éves,és a tesómnak sikerült párt találnia egy 3. férfi személyében.Házasság,közös gyerek,és a nagyot is a nevére veszi,amint az igazi apuka,kiszabadul a börtönből,és lemond a gyerekkel kapcsolatos összes jogáról.(hajlik rá!!!!)

Kívánok neked felelőség teljes döntést,nem biztos,hogy fel kell áldoznod a szerelmet.

2009. jún. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a bíztató szavakat, nagyon sokat segített ez nekem lelkiekben, hogy mindegyikőtökben támogató szavakra leltem. Még mindig kavarog bennem minden, de a válaszaitok megnyugtattak egy kicsit. Mégegyszer köszönöm mindenkinek!
2009. jún. 13. 18:35
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szerintem is fogadd el az ajánlatát! Unokahugom is így járt,bár az ő volt párja még nem került börtönbe (sajnos!). Talált egy olyan embert aki terhesen is szerette és szereti a mai napig! A fia már 10 éves,a párja a nevére vette,és már van egy közös gyerek is náluk.
2009. jún. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szerethet téged az az ember, és te nagyon szerencsés vagy. Szerintem fogadd el ezt az ajánlatát, és mikor kicsit rendeződik ez az érzelmi zűrzavar az életedben, biztosan megszereted majd.
2009. jún. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én is most vagyok, majdnem ugyanebben a szituban, csak nekem mindenki tudja, hogy ki az apa ( nem börtönviselt) és mindenki mellettem áll. Én is a szerető férfit választom és reménykedem, hogy helyreáll az életem, a pici érdekében legfőképpen. Ha ilyen emberrel találkozik az ember, meg kell ragadni és soha el nem engedni! A nagymamámnak azt mondta régen az anyukája, amikor megismerkedett nagypapámmal "menjél hozzá Muci, jó ember lesz belüle". Sok gyermeket neveltek fel, halálukig szerették egymást.

Sok sikert az újrakezdéshez!

Boldog, egészséges, nyugodt babavárást! 24 hetes km

2009. jún. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki írt, a sok bíztatást, nagyon sokat segít, hogy ennyien támogatjátok ezt. Mikor kiírtam a kérdést, féltem, hogy esetleg inkább megbotránkoztatónak fog hangzani az egész, hogy úgymond "rátukmálnám" magam egy gyerekkel egy rendes emberre, de örülök, hogy nem így gondoljátok. Utolsó válaszolótól kérdezném, ha jár még erre, hogy Te lelkileg hogy tudod ezt magaddal elfogadtatni? Mármint persze elsősorban a pici érdekeit kell szem előtt tartani, de rám már rámtörtek olyan gondolatok is, hogy igazából lehet, hogy engem zavarna a tény, hogy más gyereke, nem pedig az övé, és lehet ez valahol tudat alatt valamilyen gátat fog majd szabni köztünk az én részemről. Vagy nem is tudom, lehet túlkombinálom, csak annyira be tudom magam stresszelni ezen az egészen.
2009. jún. 16. 11:16
 10/10 A kérdező kommentje:
Attól is rettegek, hogy egyszer majd felbukkan az igazi apa, és rájön, hogy van egy gyereke. Ugyanis, ő úgy hagy ott engem, hogy "hát nagyon szeret, de az én érdekemben váljunk meg egymástól". Eléggé elvetemült egy ember, és volt már, hogy jól rám is ilyesztett a viselkedésével, kissé idegbeteg típus, bármit kinézek belőle.
2009. jún. 16. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!