Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni ilyen...

Mit lehetne tenni ilyen helyzetben egy 1 éves kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok van egy 1 éves kislányom és az apa már rég elhagyott minket. Pénz sem nagyon áll a házhoz. A probléma ott van, hogy nemsokára kezdődik az egyetem és két lehetőségem lenne. Az egyik, hogy beadom bölcsödébe viszont akkor lőttek a tanulásnak(ami ez esetben nagyon fontos az ösztöndíjak miatt) vagy kiviszem őt Hollandiába nagyszülőkhöz akik tudom, hogy mindent megadnának neki. Nehéz döntés és egyszerűen nem jutok dűlőre.
2010. júl. 11. 21:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%
Én a helyedben nem mennék itthon egyetemre hanem kiköltöznék Hollandiába, és ott keresnék egyetemet. Megfelelő nyelvtudás persze elengedhetetlen.
2010. júl. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Én is járok egyetemre,estin. Hétköznap meg a gyermek bölcsibe én meg dolgozom 6 órában. Akkor tanulok amikor a gyerek alszik és éjszaka! Nekem van férjem de nem számíthatok rá mert külföldön dolgozik és 2 havonta jár haza!
2010. júl. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
49%

Elég fiatalon szülted a gyereked. Most viszont már gondoskodnod kell róla.

A döntés előtt gondold végig a dolgokat:

Miért akarsz feltétlenül egyetemre menni? Azért,mert ma semmibe nézik,aki nem diplomás? Van valami valós reményed,hogy utána lesz munkahelyed? Miből finanszírozod az egyetemet? Még akkor is sokba kerül,ha kapsz támogatásokat! A pici is sokba kerül,főleg,hogy évekről van szó. Ha nem adod bölcsibe,majd oviba,akkor hova teszed,amíg az előadásokra jársz? Este mikor tudsz vele foglalkozni,ha neked tanulnod kell? Mit csinálsz,ha beteg lesz ?

20 évesen már felelősen kell gondolkodnod!

Ha a szüleid hajlandók nevelni, azért,hogy te tanulhass,az jó megoldásnak tűnne. Hiszen a szünetekben meglátogathadnád őket,és neten is,skypon is tarthatod a picivel a kapcsolatot. Azt viszont tudnod kell,hogy csak akkor viheted tartósan külföldre a gyereket,ha az apja is beleegyezik.

Nyugodtan,higgattan gondold végig a lehetőségeket,és azután dönts.

2010. júl. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%

Nehéz döntés, de a jövőt zekintve akkor jársz a legjobban ha anyukádékhoz elviszed. Tudsz tanulni, kijárod a sulit, szerzel melót, és akkor mindent meg tudsz majd neki adni! Telefonom skypon msn-en tudsz vele beszélni látjatod minden este kamerában ünnepekkor szünetekben meglátogathatod. Nem örökre adod oda, de így tudod a jövőt biztosítani magadnak és neki is ha tanulsz!

Ha mégsem tudsz elszakadni tőle, akkor költözzetek ki, valami melót találsz ott, idő közben mehtanulod a nyelvet, majd a babád is 2 nyelvű lenne ha ott járna oviba. Költözzetek ki, halassz egy évet az egyetemen és meglátod mik kint a lehetőségeik!

2010. júl. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én nem adnám semmi pénzért másnak nevelni. Még akkor sem, ha most úgy tűnik, később emiatt mindent meg tudok neki adni, azt az időt soha semmi nem pótolja. (Az én lányom 16 hónapos.) Nem arról van szó persze, hogy a nagyszülőkkkel lenne bármi probléma. Az nagyon jó ötletnek tűnt, egyik válaszolótól, hogy költözzetek ki mindketten. Megoldható?
2010. júl. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
A probléma ott van, hogy a kinti egyetemekről nem tudok semmit. Nem ismerem a nyelvet, egy alapvető nyelvtudás sincsen meg. Nem tudok kint járni egyetemre, ha még az alapok sincsenek meg a fejemben illetve szüleim tapasztalataiból tudom, hogy nem veszik fel dolgozni sem azokat akiknek ez az alap holland sincs meg. Ezen kívül egy újabb évet kellene halasztanom suliból. Szüleimben viszont teljes mértékig megbízok és a kétnyelvűség is tudom, hogy hosszútávon nagyon jó lenne a kicsinek.
2010. júl. 11. 22:14
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne hari de én nem értem, hogy miért nem tudsz tanulni, ha a kislányod bölcsis? Esténként olyan 7-8 körül biztosan elalszik, akkor 10-11-ig még simán tudsz tanulni. Az egyetem sem minden nap 8-kor kezdődik és 4-ig tart, van hogy csak 9-10-re kell menni, vannak lyukas órák, van hogy már délben vége az oktatásnak és van olyan is, főleg felsőbb évfolyamokon, hogy pl. pénteken egyáltalán nem kell bemenni. Plusz egy idő után már tudja az ember, hogy mely órákon érdemes/kell részt venni és melyek azok, amit teljesen felesleges végig szenvedni. Hétvégén is lehet tanulni, amíg a pici alszik ill. este.

Jó, lehet hogy az orvosira ez nem elég, de a legtöbb sulit szerintem meg lehet így is csinálni jó eredménnyel. Ill. folyamatosan kell tanulni, nem lehet csak a végén hajrázni.

Egyébként milyen képzésre jársz?

2010. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Még annyi jutott az eszembe, hogy valószínűleg úgy csinálnám, hogy a szorgalmi időszakban velem lenne a kicsi (legfeljebb ha extra húzós zh vagy beadandó feladat lenne akkor pár napra kivinném a nagyszülőkhöz), a vizsgaidőszakot pedig végig Hollandiában töltené. Egy szemesztert így kipróbálnék, az alatt kiderül hogy működik-e.
2010. júl. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
ne add oda nekik, el fogod őt veszíteni lelkileg! inkább tanulj esténként (az egyetem alatt sem kell éjjel-nappal tanulni!), inkább csak vizsgaidőszakokban, ami kemény, de 6 hét alatt lemegy
2010. júl. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Vannak álmaid és ez nagyon jó, ne add fel őket, mert később azt fogod hibáztatni érte, aki a legkevésbé felelős érte...

Ugyanakkor soha nem fogod tudni bepótolni azt az időt, amit nélküle töltöttél, mindegy ki neveli addig. Pici még, nem ért semmit és pontosan ezért lenne nehéz neki, olyan nincs, hogy egyszer van anya, aztán meg nincs. Ebben a korban a legfontosabb a biztonság számára, az ölelésed, az hogy vigyázol rá és mellett vagy...

Mindenképp megpróbálnám vele, mellette befejezni a sulit... Kitartás, nem lehetetlen!

A családod pedig segíthet úgy is, hogy vizsgaidőszakokban vigyáznak rá, míg tanulsz.

Sok sikert és minden jót!

2010. júl. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!