Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis kérdés - hülyeség lenne...

Ovis kérdés - hülyeség lenne a részemről?

Figyelt kérdés

A lányom ősszel lesz 3 éves, megy oviba. Voltunk nyílt napon és láttam ,hogy minden tiszta-rendes, de a játékkészlet elég szerény, és hát hogy is mondjam, leharcolt...

Mivel a csajszim korababa volt, rengeteg icipici holmink van ( alig használtak mert gyorsan nőtt a lányom és a fiam meg egyből a 62-es mérettel kezdett), arra gondoltam, hogy megkérdezném majd az ovónőket, hogy a játékbabákra adjak-e néhány kis babaruhát, a kislányok biztos szeretik öltöztetni őket, de olyan lepukkantaknak tűntek azok a babák, hogy talán örülnének néhány új holminak.

Mivel a népes rokonság folyton elhalmoz minket mindenfélével, ezért rengeteg plüssjátékunk is van , meg szép de számunkra felesleges könyvek, sok-sok homokozójáték, egy doboznyi színesceruzakészlet stb... szoktunk adományba is adni rendszeresen, de még így is van amit el tudnánk ajándékozni az ovinak.

Vagy szerintetek gáz lenne egy ilyen felajánlkozás? Nem lenne visszatetsző? Mert nem szeretnék rögtön az elején ellenszenvet kelteni, annak csak a lányom inná meg a levét :S

Szerintetek megkérdezzem majd (nemsoká lesz az első szülői)?


2011. máj. 29. 14:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen,érdemes:D

Szerintem jó szemmel nézik,lehet valami anyagi okok miatt nem engedhetik meg maguknak az új játékot,vagy mást terveznek.Én is kaptam ovis koromban egy játékszettet,amit nem tudtam egyedül "használni" meg túl sok volt stb... úgy döntött anyukám,hogy az ovimnak adja és közösen játszottunk vele:D Érdemes szerintem felvetni,örömet okozhattok sok gyereknek ezzel:D

2011. máj. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nagyon jó ötlet,biztos örülnek majd neki.
2011. máj. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ők is ismerik a lehetőségeiket, és ami nem megy az nem megy, szerintem örülnének az ajándékoknak. Bátran kérdezd meg. De ha lehet na azt hozd fel indoknak, hogy az övék leharcolt, hanem azt, hogy nektek sok van és ha érdekli őket szívesen adsz nekik.
2011. máj. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A mi ovinkban mindig szívesen fogadták a bevitt ajándék játékokat. Sőt... vittek be ruhákat is és olyanoknak adták, akiknek szüksége volt rá. Sajnos, mindenhol van olyan gyerek, akinek a családja nélkülöz.
2011. máj. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Biztos,h örülnek neki.Nálunk aki játékot tud adni az azt ad,a mi gyerekeink leharcolják a játékaikat,de pl mivel gyerekruhákkal foglalkozom,sok pici ruhánk van,én azt szoktam vinni a babákra.Papírnak,írószernek is nagyon örülnek,és sajnos a remek finanszírozási rendszer szégyene,de tényleg bárminek.
2011. máj. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor okozhat csak gondot, ha a lányod esetleg felismeri, hogy azok az övéi voltak, és nem enged másokat játszani vele!
2011. máj. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi rossz nincs ebben! Még örülni is fognak. Nálunk szóltak is a nevelők az első szülőin hogy szívesen fogadnak mindeféle dolgokat pl: rajzlapok,gyümölcs,virágok, ceruzák, játékok stb. Mindennek nagyon örülnek!
2011. máj. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A mi ovinkban is szokás volt bevinni a használaton kívüli játékokat. Sőt az ovónénik elfogadtak gyerekruhát is, hiszen Ők tudják leginkább, melyik család szorul segítségre.
2011. máj. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is biztos lesz helye, ha tényleg annyira sok a játék, juthat belőle más csoportoknak is, vagy vidd el kórházakba, ott szoktak lenni közös játszószobák, borzasztóan örülnének neki a gyerekek. Koraszülött osztályon meg a pici ruháknak.
2011. máj. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen nem minősíteném az ottani játékokat, isten ments, annyit mondanék csak, hogy szívesen adnék ha elfogadják...

A lányom nem problémázna az ilyesmin, nem irigy, meg különben is elég okos és empataikus hozzá, hogy megérti, hogy már nekünk nem kell, tehát más hadd örüljön neki. Különben is szoktunk máshová is adni és örömmel csomagolt stb, talán még kicsit büszke is lenne hogy adhat valamit az ovinak (de nem felvágós !!!).


Jól van, köszönöm a bátorítást, meg fogom kérdezni :-)

2011. máj. 29. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!