Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kulfoldre koltoznel ebben a...

Kulfoldre koltoznel ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Nem lesz rovid, szoval rakj egy parnat a feneked ala. :-)


Angliaban eltunk evekig a ferjemmel, dolgoztunk mindketten, kozben szuletett ket gyermekunk. En Magyarorszagon kozgazdasz vagyok, mindig is szellemi munkam volt, ott viszont nem dolgoztam a szakmamban. A nyelvtudasom nem volt rossz, de nem volt annyira jo, hogy egybol el tudjak helyezkedni, gyorsan kerestem egyeb munkat, majd mire berendezkedtunk azutan jottek a gyerekek es nem akartam valtani.

Vegul meguntuk, mar nagyon vagytunk vissza, igy hazakoltoztunk. De nagyon hamar kiderult, hogy nehezen elunk meg itt, iszonyatosan fogyott a penz, elment a tartalekunk, adossagaink is lettek. A ferjem kapott kintrol hirtelen egy allasajanlatot, gyorsan megbeszeltuk, hogy fogadja el, visszamegy, elokesziti a terepet es megyunk mi is utana.

Nah, ez volt tavaly szeptemberben. Es meg azota sem tudtunk utana menni... Merthogy a terepelokeszites az lett volna, hogy az adossagokat kinullazza, tartalekot kepez, annyit, amennyi elotte volt, beruhaz akkora lakas, vagy hazresz berlesre, amekkoraban elferunk, elintezzuk kozben az atjelentes (csaladi potlek es egyeb tamogatasok szempontjabol), stb. De annyira lassan haladt a folyamat, annyi akadaly es hirtelen kiadas jott kozbe, hogy idaig elhuzodott a dolog.

En kozben lemondtam a kikoltozesrol teljesen, az osszes kedvem elment tole, nagy nehezen eljutottunk odaig, hogy a nagyobbik gyerek mar mehetne oviba, a nagyszulokkel megbeszeltem, hogy a kisebbikre vigyaznak, en is ismet dolgozhatnek a szakmamban, amit mar nagyon-nagyon varok, mert szeretem. Kozben valamennyire begyorsultak a dolgok kint is, mire ezt en megalmodtam. Ugy nez ki, hogy nyar vegere a ferjem is haza tudna jonni, de csak nagyon pici tartalekkal. De akkor tenyleg egyutt lehetnenk itt mar osszel, mindketten dolgozhatnank a gyerekek mellett is, de nyilvan ugyanazt az eletet elnenk, mit a legtobb gyermekes csalad: lakashitel, szamlafizetes, mokuskerek a kovetkezo 20 evben minimum, izgulnank, hogy nehogy elromoljon a mosogep, stb. Nem keresnenk rosszul, de nem is vinnenk haza milliokat, szoval igy is 100%, hogy honaprol honapra elnenk.

Most viszont, hogy tisztazodik a kinti helyzet a ferjem megint felhozta a temat, hogy menjunk ki.

Szamitasai szerint 3-4 ev alatt tudnank annyi tartalekot kepezni, hogy hitelmentesse tegyuk a kesobbi magyarorszagi eletunket, elfelejthetnenk a lakashitelt. Ez nagyon jol hangzana, de mi nem vagyunk azok a fajtak, akiknek minden terv szerint alakul, mar azon is meglepodnek, ha az o szamitasanak a fele osszejonne, mert ugyis mindig tortenik velunk valami. De vegulis ha a fele osszejonne, meg azzal is elorebb lennek, ez teny.

De:

igy en a kovetkezo 2 evet meg biztos, hogy otthon toltenem a gyerekekkel, nem tudnek a szakmamban dolgozni. A nagyobb gond, hogy all a hatamon a szor, ha arra gondolok, hogy ismet ott kell elni, jo volt egy darabig, de a vege mar nem volt szep, most sem elvezem (neha jarunk ki 1-1 honapra).

Gondolkodom azon, hogy a szakmai hianyerzetemet talan ki tudnam kuszobolni tanulassal. Elso korben mindenkeppen keresnek tamogatott nyelvtanfolyamot, hogy visszarazodjak, fejlodjek. Azutan pedig elmehetnek ott egy rovidebb tanfolyamra, ha nem is szereznek ott is gazdasagi diplomat, de talan 1 eves tanfolyami kereteken belul tanulhatnek penzugyet, konyvelest, utana megprobalhatnek ott elhelyezkedni vegre szakmaban. Igy talan sikerulne kitolteni azt a harom evet, hogy ne erezzem magam haszontalannak ott sem es vegulis hatranyom nem szarmazna belole akkor sem, ha Magyarorszagon lennenk ismet es itt kellene munkat keresnem.

De a szivem maradna. Mindketto mellett vannak ervek, ellenervek.

Te hogyan dontenel?


2011. júl. 5. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi is angliaban elunk.

Mindenki vagyik haza a csaladjahoz, de oszinten inkabb nyomorogjatok honaprol-honapra otthon csak azert, mert hianyolod a munkadat?

En nem tennem meg!

Mi is 5 evre indultunk, hogy osszegyujtunk annyi penzt, hogy vegyunk egy hitelmentes hazat es legyen egy kis tartalakunk es johetnek a gyereket.

Ehez kepest mar 7 honap utan teherbe estem es termesztesen megtartottuk a babat.

Otthon jo munkam volt es imadtam

Amikor kijottunk Angliaba ugy ereztem, hogy eletem egyik fontos reszet elvettek tolem.

Nagyon-nagyon hianyzik de a lanyom boldogsaga sokkal, de sokkal fontosabb!

Mi mar nem megyunk haza.

Szeretnenk meg egy babat es akkor keptelenseg, hogy otthon megeljunk meg 2 fizetesbol is!!!

Aldozatokat kell hozni a csaladunkert!Imadom a szakmam a munkam, de a gyermekemet sokkal jobban!

Oszinten tudnal minden nap nemet mondani arra, hogy megvedd amit szeretnenek?En nem!

Koltozzetek masik varosba, vagy az orszag masik felere.Ismerjetek meg uj helyeket es lehet Neked is vissza jonne a kedved!!

Kitartast kivanok el legalabb annyi erot, hogy par evet meg kihuzzatok Angliaban, hogy biztos jovojuk legyen a gyerekeknek!!

Minden jot!

2011. júl. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszodat!

TEnyleg nagyon hasznos volt.

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Ha itthon dolgoznank, akkor sem allnank rettenetesen rosszul anyagilag. Tehat itt sem arrol lenne szo, hogy nem tudom megvenni a gyereknek, amire szuksege van, vagy akar sajat magamnak, vagy a ferjemnek. Inkabb az a fajta anyagi biztonsag nincs meg, amit ott kint megvolt. Biztosan tudod mirol beszelek, ott valahogy mindig volt annyi tartalekunk, hogyha barmi kellett egyik naprol a masikra, akar egy nagyobb erteku muszaki cikk, akkor is meg tudtuk venni.

Nem kellett annyit gondolkodunk a kiadasokon, nem toltottunk annyi idot az aggodassal.

Itt meg azert sakkozni kell, hogy minden ki legyen fizetve es bele is ferjenek egyeb dolgok a havi keretbe.

Ez pedig hosszutavon igen nyomaszto, marpedig az a csalad, aki 15-20 evre hitelt vesz fel az annyi ideig el ebben a sakkozasban, mert eleg ritkan tortenik csoda, ami segitene hirtelen kirendezni a hitelt. Vagy ritkan no meg valamelyik szulo fizetese a tripjara.


Azt megkerdezhetem, hogy neked mi a szakmad? Ott dolgoztal mar benne?

Te kezdtel kint tanulni valamit?

En ugy erzem, hogy ez lenne most az egyetlen dolog, amivel ra lehetne venni a kikoltozesre. Tehat hogy el tudjam hinni, hogy lenne eselyem kint is hasznalni az agyam a kovetkezo evekben annak ellenere, hogy van ket gyerek.

Az ido is szamit valamennyire, mert mi majd szeretnenk harmadik babat is, max 5-6 ev mulva. Nyilvan az o erkezeset is megfeleloen elo kell kesziteni. (Stabil munkam legyen addigra es fix helyen eljunk, ne ugy ossze-vissza, ahogyan most.)

2011. júl. 5. 15:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocsi en ertettem felre:) irtad, hogy gondot okozna ha elromlana a mosogep es meg kellene javittatni es ebbol valahogy arra asszocialltam, hogy minden forint ki lenne szamolva es nem fernenek bele "luxuscikkek" vagy egyeb kiadasok.

Tobb szakmam van es mindben dolgoztam Magyarorszagon, de egy volt ami vegig elkisert:)

Kozmetikus es felsofoku sminkes vagyok es ez a nagy szerelmem is (ponosabban a sminkeles)

Dolgoztam itt is.Kozmetikuskent kezdtem majd el kezdtem itt is fotozasokon sminkelni.

Meg nem jartam itt iskolaba igazabol.

Meg tervezunk egy babat a kozeljovoben, igy lehetosegem lesz meg ra boven :)

Amit itt szeretnek majd baba gyerkocok utan, hogy eloszor el mehessek BOOTS-ba vagy hasonlo helyre sminkesnek es ott fltonaszni magam esetleg ujra egy magasabb szintre, hogy egy jonevu cegnek lehessek a sminkese.Nagyon szeretnem ha osszejonne :)

Szerintem par evet kibirsz meg es utanna otthon is konnyebb lesz :)

Mi nem koltekezunk annyira mint a barataink, de 100 tobbet koltunk mint otthon :)

Gyujtunk a sajat hazra es talan 1-2 ev mulva vehetunk egy normal meretu 3 szobas hazat :)

Ne haragudj, hogy felre ertettelek :)

Minden jot!

2011. júl. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!