Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Van 2 szép, egészséges gyermeketek. Nem tervezitek a 3.-kat, főleg az apa az, aki hallani sem akar róla, aminek az oka, hogy ki tudja mi lesz a jövőben (anyagilag). Az anya szintén, bár néha elgondolkozik, hogy azért jó lenne egy 3. is. Nagy ház, autó van, hitel nincs, átlagos fizetés. És becsúszik a 3. baba.
2011. szept. 11. 13:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mit?Hát örülnék neki!!Sokan vannak, akik úgy vállalják a 3.babát, hogy van hitelük, és alig jönnek ki a fizetésből....

Remélhetőleg apuka is megbékél majd az új helyzettel, az anyukát gondolom nem kell nyugtatgatni, mert örül neki:)

Persze, nem lehet tudni mi lesz később, de ha nagyon anyagias akarok lenni, akkor 3 gyerek "jobb" mint a 2, mert úgy ár nagycsaládnak számít a család, több kedvezményt kap.

Tudom, csúnya dolog ezt nézni, de ez is szempont lehet egy apukának, aki nem akarja azt a picikét...

2011. szept. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A gyermekvállaláshoz a két ember egyetértése kell. Ha csak anyuka szeretné a harmadik gyereket, akkor gondolkozzon el azon, hogy egyedülálló háromgyerekes anyaként is szeretné e.
2011. szept. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

ha jó a kapcsolat a szülők között akkor megbeszélném az apával és együtt döntenénk

és nem a háta mögött mert ki tudja mit is gondol igazán a plusz gyerekről

2011. szept. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

:-D ismerős szitu! Annyi a különbség,hogy nálunk kis ház van,és van hitel dögivel,de én nagyon nagyon vágytam egy 3. babára. Meggyőztem a párom ész érvekkel! Elmondtam neki,hogy anyagilag mennyivel jobb lesz:3 gyerekre már fejenként 16ezer a családi,nem pedig 13300. A gyes (25 ezer) helyett megint mehetek T.gyás-ra,ami minimum 40 ezer,így nem 50-et kapok majd 2gyermek után összesen,hanem a 3 után kicsit több mint 90 ezret. + mivel nem vagyunk házasok,így egyedül álló szülőként megigényelhetek pár segélyt,ami iskolakezdésnél majd ingyen tankönyvet jelent. Kell ennél több anyagi indok egy férfinek?

Nem sokáig gondolkozott! :-D


Üdv:2gyerkőcös,39hkm

2011. szept. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

szerintem nem csal és lop és nem is erre tanítja a gyerekeit


egyszerűen kihasználja a törvényileg jogosult rá


amúgy nem írtad a családi adókedvezményt .-))) 3 gyerek mellet majdnem az összes adó visszaigényelhető

2011. szept. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés, ugyanis amikor megigényel valamilyen segélyt, ott büntetőjogi felelősségének tudatában kell nyilatkoznia az egyedülállóság tényéről. Ha azt írja, hogy igen, egyedülálló vagyok, azzal 1. hazudott, mert nem az, 2.csalt, mert nem jogosult a segélyre, 3.lopott, mert olyan juttatást vesz igénybe ingyen, amiért fizetnie kellene.

A slusszpoén az, hogy a 3 vagy több gyermeket nevelő családnál alapból a gyerekek száma miatt megadnak minden kedvezményt, náluk még a jövedelem se számít......

2011. szept. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

14:32

nagyon durva a gondolkodásmódod!

remélem lebuksz majd a segélyekkel kapcsolatban!

azért mert nem vagy házas, élettárssal élsz, tehát nem egyedül neveld a gyerekeket!

ennyi erővel nem is házasodnának az emberek, hogy a segélyeket igénybe vehessék!

nagy az isten állatkertje, csak sajnos iszonyú kicsi a kerítés!

2011. szept. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltunk. Már kifizettem az AB-t, úgy volt, hogy másnap megyek a kórházba, mikor mégegyszer átbeszéltük a férjemmel. Én csak annyit mondtam, hogy én szeretném megtartani a babát, ha már így alakult, de ő dönt. Az utolsó órában mondta, hogy akkor OK, tartsuk meg. Rengeteget gondolkodtunk rajta mindketten, én, bár nehéz szívvel, elvetettem volna ha úgy dönt, hisz nem csak az én felelősségem a gyerekek felnevelése, és az eszemmel tudtam, hogy anyagilag nehéz/ebb lesz.

Most már 3 éves is elmúlt a kicsi és nem tudnám elképzelni nélküle az életünket!

2011. szept. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%

Nem gondoljátok,hogy oka lehet annak,ha valaki odáig süllyed,hogy segélyért megy?

Majd akkor mondjátok amit írtatok, ha a helyünkben lesztek! Az élet nem habos torta!.lehet a tiétek igen, ezt nem tudhatom! Így nem is ítélkezem -másokkal ellentétben! Nem tudhatjátok,hogy az ovis gyerek tízóraiját ki tudnám e pengetni,ha nem használnám ki azt,amit nagyon sokan kihasználnak,úgy,hogy tényleg semmi de semmi szükségük nem lenne rá! Sok ilyennel találkoztam életem során!

Nem tudtok semmit rólunk! Nem tudjátok azt,hogy a párom balesetezett,aminek súlyos következményei vannak,hogy nem volt munkája,az én 70-emből éltünk nagyon sokáig 4-en,hó közepétől 5-en,mivel apósomat is mi segítettük ki kajával,meg amivel tudtuk,hitelekkel a nyakunkban,hogy fel kellett venni 2 provit is,hogy mikor talált munkát,venni kellett egy motort,amivel át tud járni dolgozni,de arra úgy adtak kölcsön,hogy (3 hónapra) 20 ezer kamatot számoltak fel... Semmit nem tudtok! És ez még csak nem is minden! Ha nem egyedül állóként igényelném a dolgokat,akkor ennél sokkal rosszabb lenne,de Ti ezt nem tudhatjátok,és nem is kívánom,hogy megtudja itt bárki is,milyen dolog így élni!!

De lefogadom,hogy csak itt,csak engem kell ezért lenézni,és csak nekem mertek ilyen nyíltan véleményt mondani! Ki is az álszent?


Nem azért vagyunk itt,hogy egymást "méricskéljük" ,hanem,hogy akinek segítségre van szüksége,annak segítsünk a legjobb tudásunk szerint!

Úgy érzem,hogy én megtettem a jelen kérdésre válaszolva!

Sajnálom,hogy itt egyeseknek muszáj a másiknak neki esni,ahelyett,hogy egy tanácstalan embernek próbálna meg segíteni!


További szép estét!!



Üdv:a 2gyerkőcös,39hkm

2011. szept. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell több gyereket vállalni, ha nem tudod eltartani rendesen a már meglévőket sem, kedves utolsó. A megoldás nem a csalás és a más is így csinálja nem mentség
2011. szept. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!