Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyakönyvezés késleltetése...

Anyakönyvezés késleltetése apasági nyilatkozat hiánya miatt?! (többi lent)

Figyelt kérdés

A védőnőm mondta,hogy elég lesz 1 hónappal szülés előtt elintézni az apaságit.É bementem 35.héten a hivatalba elintézni a papírokat,de ott közölték kell igazolás az orvostól.Erről az igazolásról ugye nem szólt a védőnő,hogy kérni kell az orvostól,tehát nem lett nyilatkozat ez miatt. Az én orvosom hetente 1x rendel a helyi sztk-ban,úgy voltam vele következő rendelésre bemegyek úgyis mennem kell,erre mikor bementem közölték nincs nőgyógyászat 2 hétig. Tehát nem birok igazolást kérni az orvostól addig.:S

Az lenne a kérdésem ha valaki tudna ebben segíteni,hogy:

-Másik nőgyógyász adhat e ki igazolást?

-Ha tegyük fel megszülök és nincs nyilatkozat akkor lehet késleltetni az anyakönyveztetést?

-Ha megszülök és az én nevemre kerül akkor hogy működik az átanyakönyveztetés az apa nevére?


2011. júl. 6. 18:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy alakult a dolog, hogy a 35. héten megszületett a fiam, mielőtt még el tudtuk volna intézni a papírokat...

A kórházban szülés napján kipakoltam a tárcámból egy kis aprót, és az egészet tárcámat az irataimmal, a táskámmal együtt haza küldtem apával! Eszembe se jutott, hogy még kellhetnek a papírjaim. És ez volt a szerencsénk!!! Merthogy másnap jöttek az anyakönyvet intézni. Ugye apaságink nem volt még meg, mondták, hogy az én nevemre kerül a baba, kérik az én irataimat. Dehát az ugye nem volt nálam...

Mondta az ügyintéző, hogy így viszont nem tud anyakönyvezni! Ha hazaengednek, nekünk magunknak kell majd elintézni az egészet.

Így mikor hazaengedtek a kórházból, két nap múlva bementünk a szülés helye szerint illetékes okmányirodába, ott egy helyben megcsinálták az apaságit, és az anyakönyvet, és így a kicsi eleve apukája nevére lett anyakönyvezve! És nem kellett nevet változtatni, meg sok pénzt kiadni az okmány cserékért! Kb fél órás művelet volt az egész.

Nálunk tehát véletlen alakult így, de ha minden kötél szakad, egy próbát megér, hogy azt kéred, hogy majd te intézed a kicsi anyakönyvezését. Így két legyet üthetsz egy csapásra!

2011. júl. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Képzeljétek el,ma addig intézkedtem,hogy holnap fogadnak a gyámügyön bennünket és kiállítják a nyilatkozat,de nem kapjuk meg csak ha viszek igazolást az orvostól,vagy ha megszültem akkor kérnem kell onnan igazolást és kiadják apának az apasági nyilatkozatot nélkülem is.

És képzeljétek el ami a legfelháborítóbb volt az egészben a gyámügyön a nő azt mondja nekem "jókor akarok apasági nyilatkozatot csináltatni" mondom neki,hogy ne haragudjon de első gyerek nem tudom mihez milyen papir kell mit kell intézni meg hogyan és így én azt csinálom amit nekem mond a védőnő.Ugyanis a védőnő azt mondta 30napnál ne legyen régebbi az apasági nyilatkozat,meg ugye arról nem szólt,hogy kell igazolás az orvostól.Honnan tudtam volan én ezt ugyan?

Aztán betelefonáltam az sztk-ba is,hogy akkor most mi van ha nincs elvileg orvos két hétig akkor honnan tudok kérni igazolást? erre kérdezték ki a dokim,mondtam hogy ki az,és mondja a nő hivjam fel a kórházban.Mondom a nőnek,hogy már nem dolgozik abban a kórházban.Azt mondja de ott dolgozik,de ha nem érem el hivjam fel és akkor majd kitalálunk valamit.Felhivtam a kórházat és hát nekem volt igazam,nem dolgozik már ott. Hát ezen is kiakadtam.

Ha legközelebb szülök akkor tuti,hogy előbb fogom intézni a dolgokat és keresek másik védőnőt mert ez egy katasztrófa.Semmiben sem segitett soha,csak a mosható pelenkát hajtogatta,meg,hogy mivel töröljem a gyerek fenekét a bekakil majd.Mindezt 10 hetesen terhesen...

Na mindegy,köszönöm,hogy segitettetek!

2011. júl. 7. 19:17
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne húzd fel magad, sajnos a hivatalok tele vannak ilyen emberekkel, nem érdemes miattuk kiakadni.

Védőnőt viszont nem igazán tudsz másikat keresni, mert lakóhely szerint van, nem választás szerint.

2011. júl. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Felhúztem magam,mert sehol sem segítenek az embernek,csak elküldik ,hogy menjen ide-oda,és semmire se lehet jutni.

36 hetes terhesen ilyen melegben már örülök ha orvoshoz eltudok menni,nem még ilyen hülyeségekkel is foglalkozzak,arról nem is beszélve,mi lenne akkor ha párom nem éjjel dolgozna hanem nappal és ezért szabadságot kellene kivennie?

Itt nálunk lehet váltani mert van több is nem csak ezaz egy,és lehet "válogatni"...

2011. júl. 7. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!