Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha sokára tervezed a kis...

Ha sokára tervezed a kis tesót, akkor is eltennéd a babaholmikat?

Figyelt kérdés
2009-ben született a kisfiam, de testvért nem tervezünk a közeljövőben, viszont eddig mindent eltettem,mert hogy szeretnénk még gyereket. De van értelme évekig(5-10) tárolni a ruhákat meg a többi dolgot(babakocsi, hordozó vagy inkább eladnátok/elajándékoznátok?
2011. júl. 7. 07:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van, főleg ha valaki anyagi helyzete előreláthatólag nem teszi lehetővé, hogy mindenből újat vegyen. A tárolás nem kerül semmibe, eladni meg fillérekért lehet.

Én megtartanám.

2011. júl. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is megtartanám, jól bezacskóznék mindent, nehogy baja legyen.
2011. júl. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én eltettem. Mondjuk nem vártunk 10 évet. A nagylányom 5 éves, a kisfiam 3. Én tudtam, hogy még lesz 3. babánk is. Egy évembe tellett, mire erre rájött a férjem is.:-))) A pici lány lassan 5 hónapos és bizony örülök, hogy nem adtam el a cuccokat. Főleg a nagyobb dolgokat, mint babakocsi, kiságy... A ruhákat esetleg szelektálhatod. A szebbeket megtartod, a többi mehet. De ha van helyed a tárolásra, akkor miért ne?
2011. júl. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Pár dolgot nem teszek el:ami elöregszik,pl. müanyagos,gumis dolgok.ugyy se tudom majd használni.ruhákat meg olyannak adom akitöl visszafele is fogok kapni ha ugy alakul...
2011. júl. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is eltettem. A babaruhák nem igazán mennek ki a divatból. Tizenéves rokongyerekekről eltett babaholmik is épp oly szépek voltak, mint az újonnan megvásároltak.
2011. júl. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez a helyzet, 2009-ben született kisfiam, és mindent elraktam. Bár nem várunk 5-10 évet a következő gyerekig, max. még 3-at (utána úgy érzem, hogy kiöregszem, nem szülnék már 40 fölött).

Szóval minden rucit eltettem, mivel rugi-body úgyis kell az elején, a fél éves korától hordott kantáros naci, felsők, aztán később a külön melegítők, rövidnadrágok, halásznadrágok, külön pólók, hosszú ujjú felsők nem mennek ki a divatból. Tönkre nem ment egyik sem, ami foltos, azt is eltettem játszósnak. Minden gyerek egyformán koszolja a ruháit, a következőnek is ugyanúgy fognak kelleni piszkolható, nem kimenős rucik. :)

Bezacskóztam méret szerint, és fönt a padláson várakoznak. Ha nem lesz még egy gyerek, börzén el fogom adni - addig nem fognak tönkremenni, ebben biztos vagyok.

2011. júl. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
lányom 10 éves, a kisfiam 9 hetes. Annak idején elraktam a ruháit, és olyan jó volt előszedni. Sok van, ami jó neki is. Persze, hogy jó elrakni! A nagylány most csak csodálkozik, hogy ő is ilyen pici volt....
2011. júl. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 2000-es, én elraktam a cuccait ill kölcsön is adtam belőle bár nem is akartam sokáig másodikat.

A második(2009) lány lett, van amit tudok használni.


Mindent eladttunk, kivéve a ruhákat.



Már kicsi babakocsiját is eladtam, igaz harmadikat nem akarok

2011. júl. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

előző

Most a fiam játékaival is játszik a lányom, azokat is elraktam.

2011. júl. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi a közeljövőben tervezzük a második babát, ezért mindent elteszek. Sok kis ruhát már most műanyag ládába pakoltam. Ha majd a második gyerkőc is kinövi, amihez nem ragaszkodom annyira, eladom, a szebbeket pedig elteszem. Hátha lesz még egy harmadik baba, vagy az öcsémnek vagy a sógoromnak lesz gyerkőce, akkor elajándékozom nekik.

Az 56-os, 62-es ruhák szinte újak, alig hordta a fiam, olyan gyorsan nő. Van, amit rá sem tudtam adni.

2011. júl. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!