Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek meddig adható egy...

Szerintetek meddig adható egy kisgyereknek tejital?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy rosszul gondolom, de sztem jobb, mint a tej. Ebben legalább vannak vitaminok! Kislányom 22 hós és semmi hajlandóságot nem mutat arra, hogy leszokjon róla. Ez baj? Ti meddig adtátok gyermeketeknek?
2011. júl. 11. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
A tejitalban csak mesterséges vitaminok vannak. A tejben pedig természetes formában van D vitamin és kalcium.
2011. júl. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

A tejital egáltalán nem egészséges, a túrógyártás melléktermékét (savó) töltik tele különféle adalékokkal meg némi vitaminnal.

A rendes tejben sokkal több vitamin van, csak nem kell ráírni, mert nem úgy lesz külön belekeverve.


Sokkal jobb lenne, ha a gyerekenek nem ilyen pancsolmányokat adnál, hanem normális élelmiszereket, mert azok legalább nem ártanak.

2011. júl. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy mesterséges vitaminok vannak benne, de a tejet sajnos nem issza meg. Amúgy meg nem tudom, hogy a tej (hacsak nem házi) mennyire egészséges...

Második: normálisan étkezik a Lányom, azért mert tejitalt iszik, úgy gondolod, hogy hamburgeren él??? Nem is értelek, de mindegy...

2011. júl. 11. 08:30
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

A második vagyok: a tejital semmivel sem jobb, mint a bolti tej, söt, a tejben sokkal kevesebb vegyszer van, mint a tejitalban. Ha a gyerek nem akarja meginni, akkor ne add neki, de ezt a pancsolmányt se.

Hamburgerröl nem irtam, csak atejitalról - és az böven kimeriti az egészségtelen élelmiszer fogalmát.

2011. júl. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Bár a kérdésem nem arra vonatkozott, hogy egészséges-e (csak azt írtam, jobb), de ez úgy látszik lényegtelen...
2011. júl. 11. 08:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

szia! szerintem nem ártalmas a tejital, legalábbis nem jobban, mint más mesterséges élelmiszerek (számomra a vegyszeres takarmányon élt tehén teje is az).

az én fiam 2 és fél éves és nagyon sok tej alapú italt igényel. mivel azért nem olcsók ezek a junior tápszerek (mert gondolom erről van szó) én szép lassan elkezdtem szoktatni a tejhez. most tuning tejcsit kap: boci tejbe keverve két mérőkanál tejital. ebből a cuccból min. 6 decit megiszik egy nap. nem iszik kakaót, vaníliás tejet meg ilyeneket, kicsit ez neki nasi.

ha gondolod, próbáld ki, hogy sima tejet adsz a tejitalba és szépen változtass az arányon, akkor megszokja a tej ízét. egyébként meg ha szereti, meg tudod venni a tejitalt, szerintem ez jobb mint a hamburger. szerintem :D

2011. júl. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Úgyis mindenki mást fog mondani, hogy meddig adható. Szerintem nincs megszabva hogy meddig, mert ha egy gyerek arra szokik rá és kéri minden nap, akkor nincs mit tenni, adni kell neki, vagy nehezen leszoktatni.

Egy ismerősöm 5 éves koráig adta a gyerekének, mert az nem akart tejet inni helyette.

2011. júl. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó előttinek: én is próbálkoztam ilyesmivel, több-kevesebb sikerrel. Érdekes módon pohárból hajlandó inni egy kicsi tejet - csak Apával -, de ez is ritka. Hát nem olcsó, de egyszer csak leszokik róla! :-)

Utolsónak: azért az 5 év kicsit durva, én max. 3 éves koráig szeretném, ezért is kérdeztem.

Köszi a válaszokat!

2011. júl. 11. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!