Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a párom terhes lesz tőlem,...

Ha a párom terhes lesz tőlem, de nem élünk együtt nem vagyunk házasok és én nem akarom a gyereket akkor nekem kell bármi féle dolgot is fizetni neki?

Figyelt kérdés

gyerek tartás vagy hasonlók?

én még tanuló vagyok, a barátnőm pedig dolgozik...


2011. júl. 12. 13:40
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
nem terhes a barátnőm és egy ideig nem is lesz, csak én akarnék menni még egy egyetemre, és jó lenne már egy gyerek is nem most évek mulva, csak ha az egyetem miatt nem tudok fizetni vagy nem tudok valamit megcsinálni akkor annak milyen következménye van vagy ha esetleg szakítunk. Az el következendő kb 5 évet szeretném felmérni és végig gondolni, valaki érti már h. mit szeretnék kérdezni? :(
2011. júl. 12. 13:54
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekről csak másvalaki javára lehet lemondani, ha a párod megszüli a gyerekedet, majd férjhez megy, akkor te lemondhatsz a gyerekről, a férje meg elismerheti magáénak. Innentől jogilag nincs egymáshoz közötök.


Ha nincs ilyen másik fél, akkor nem mondhatsz le róla, ha már megcsináltad, köteles vagy a felnevelkedéséről is gondoskodni.

Ha nincs bevételed, akkor az állam megelőlegezi, és kamatostól behajtja rajtad, mihelyt lesz jövedelmed.

2011. júl. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
értem köszönöm, szóval várjunk addig a gyerekkel amíg mind kettőnknek lesz megbízható munka helye?
2011. júl. 12. 13:58
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Nem, nem értem...

Minek agyalsz olyan dolgokon, amik nem reálisak?


"Nem terhes a barátnőm, de ha terhes lenne, én meg nem akarnám a gyereket, akkor kéne-e fizetnem a gyerek után, de csak azért kérdezem, mert főiskolára járok?"


Kb ezt szűrtem le, és nem, még mindig nem értem :(

2011. júl. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
De mindenki érti hogy mit akarsz kérdezni.De az egész úgy jön le,hogy te nem akarsz gyereket de ha a barátnőd terhes lenne akkor se akarnád a gyereket.Bár szerintem ha annyira szereted a barátnődet akkor ha terhes lenne meglehetne úgy oldani,hogy elmész te is dolgozni és estin befejezed az iskolát.De ha nagyon nem akarsz babát akkor védekezz!
2011. júl. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem csinálj gyereket,ha nem bírod eltartani! Kezdőcsomag (ágy, ruhák, cumisüveg, kád, pelusok.... millió dolog) több százezer forint,utána jönnek a játékkal kapcsolatos dolgok, etetőszék, drágább pelus,sosincs vége, havi 60 alatt sosem úszod meg szerintem. Na most ebbe vagy beszállsz,vagy nem,de akkor ne is kelljen már neked gyerek.
2011. júl. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ja, így már értem.


Ha a párodnak van olyan anyagi háttere, amire így is be lehet vállalni a babát, akkor nem gond. Ha együtt maradtok, akkor nem kell gyerektartást fizetni, mert ilyenkor a tartást a szülő természetben adja.


Ha szétmentek, akkor is te maradsz az apja, de a jogaidért cserébe a kötelességedet is teljesítened kell, ekkor már kérhet gyerektartást.


De ez mind megállapodás kérdése.

Olyan is lehet, hogy megállapodtok abban, hogy addig nem fizetsz, amíg iskolás vagy, és ha elhelyezkedtél, akkor onnantól többet fizetsz. Ez már rajtatok múlik (pontosabban a párodon, mert ebbe neki kell beleegyeznie)

2011. júl. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

De ha ti együtt vagytok és lesztek is amikor esetleg terhes lesz a barátnőd,akkor nem a törvény miatt fogsz fizetni a gyermek után dolgokat hanem azért mert szereted őket és mert ők lesznek a családod nem?????????????????

Akkor meg nem mindegy hoyg mit ír elő a törvény?

Ha együtt vagytok szeretitek egymást nem fog a barátnőd beperelni mert nem te fizetted ki a pelenkát meg a cumit a boltban.....

2011. júl. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
13:59 és 14:01 köszönöm a válaszokat, megértettétek mit szeretnék kérdezni mégegyszer köszönöm :))
2011. júl. 12. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!