Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyjából hány éves korban...

Nagyjából hány éves korban alakul ki egy gyerekben a félelemérzet?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem, hogy tudja, hogy egy magasabb helyről leesik akkor jobban megüti magát, nem nyúl oda egy vicsorgó kutyához, stb.
2011. júl. 18. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha megijed valamitől,akkor akár pici korban,és sokáig fog félni. Egyébként pedig a Veszélyérzet sokszor még 6-7 éves korban sem működik minden esetben.
2011. júl. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazából azért érdekel, mert a páromnak az előző kapcsolatából van egy 9 éves kislánya. Nagyon burokban "nevelték" még egy kavicsban sem botlott meg soha, mert elöbb elkapták, minthogy elesett volna. Mikor hétvégente nálunk van, akkor sokszor a szívbaj kerülget. Pl. sütöm a húst, egyszer csak odarohan, hogy megkóstolná, és már nyúlna bele a forró olajba, megyünk az utcán, megijjed egy légytől, és sikítva kirohan az úttestre, meglát egy kóbor kutyát (aki nem épp egy barátságos kinézetű és láthatóan nagyon fél) odamegy hozzá, hogy megsimogassa, a kutya meg félelmében bármelyik pillanatban odakaphat, stb. A páromnak hiába mondom, hogy ez nem normális dolog, akkor még büszkén mondja, hogy az ő lánya nem fél semmitől, és amikor még kisebb volt a Balatonon olyan helyen ugrált a vízbe ahol nagy sziklák voltak és semmi baja nem történt.
2011. júl. 18. 10:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
9 évesen ez nagyon nem normális dolog.
2011. júl. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16:35 véleményét osztom én is.
2011. júl. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért egy ekkora gyereknek kell, hogy legyen félelemérzete idegen kutyáktól, tudnia kell, hogy a forró zsír vagy olaj nagyon-nagyon veszélyes... nem tanította meg neki ezeket a dolgokat az anyukája?
2011. júl. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én 3 éves fiam is fél a forró olajtól meg a sütőtől, mindig elkerüli. Szerintem kb ilyen tájt kell kialakulnia, de a kutyákat nem tudja megkülönböztetni melyik harapós melyik nem, de nem nyúl egyikhez se mondja is, hogy lehet harapós. Nevelés kérdése, mi rögzült benne amit anyja apja mondott.

Ja és még a 16 hónapos lányomnak ha mondom forró a sütő, máris kikerüli, egyiknek se volt soha ilyen balesete.

2011. júl. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
17 hónapos lányom már messzire kikerüli a vasalót, még akkor is, amikor az teljesen hideg (amúgy a polcon tartom).
2011. júl. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!