Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy éltétek meg ezt a dolgot?

Hogy éltétek meg ezt a dolgot?

Figyelt kérdés
Azok válaszára lennék kíváncsi, akik nem tervezték (még) a gyerekvállalást, de mégis kiderült, hogy jön a baba. Megtartottátok a picit? Mennyire tudtatok örülni annak, hogy hamarosan szülők lesztek? A környezetetekben hogy reagáltak a hír hallatán? A pici születése után teljes mértékben szülőkké tudtatok válni? Értem ezalatt azt, hogy ugye még nem voltatok erre a helyzetre felkészülve és jött a meglepetés, hogy 9 hónapon belül gyermeket kell nevelnetek....
2011. júl. 18. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Én még csak a kérdésed egyik felére tudok válaszolni. Mi a párommal csak pár év múlva szerettünk volna babát, ezért fog.gátlót szedtem.

Májusban mégis kiderült, hogy jön a baba. Megijedtünk, hiszen nem terveztük, nem álltunk/állunk úgy, hogy egy babát fel tudjunk nevelni. Gondolkoztunk, aztán mégis úgy döntöttünk, hogy marad a baba:) mostmár nagyon várjuk, amit mostanában csinálunk az csak a baba javát szolgálja majd.

Környezetünk nem volt elragadtatva a hírtől. Se barátok se rokonok nem örültek. De hát nem nekik szülöm:)

2011. júl. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gratulálok a picihez és a döntésetekhez is, sok erőt és kitartást kívánok nektek. Remélem, annak ellenére, hogy nem terveztétek, jól fogtok boldogulni! :)
2011. júl. 18. 17:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Alig múltam 21 amikor megszületett a lányunk;akkor voltunk együtt másfél éve; nem mellékes, hogy születésünktől ismerjük egymást, kapcsolatunk előtt már évekkel barátok voltunk és vagyunk ma is, amellett, hogy már férj-feleség, apa-anya vagyunk.


Teljesen véletlenül derült ki, hogy szülők leszünk, volt otthon teszt (mert 2-3 havonta csináltam mindig, sosem tudni-nem, nem vagyok bolond-)aztán egy baráti iszogatós összeröffenés után hazamentünk én meg hát a wc-n ülve..bevillant valami és megcsináltam, de nem is tudtam mit csinálok szinte, aztán kimentem és elaludtam; aludhattam kb fél órát párom zuhanyzott, néz le hát mi az ott, amikor meglátta berohant hozzám rámugrott én meg azt sem tudtam mi van. Aztán amikor magamhoz tértem fogtam fel a helyet súlyát.Ő örült én meg legszívesebben fejbevertem volna magam. Ő akarta én bizonytalan voltam.Aztán én is akartam.


A 4 szülő közül 3 örült, apám annyit mondott ironikusan...gratulálok, hogy sikerült magad felcsináltatni. Nem írom le mit tettem.


De igen, szülőkké váltunk lelkiekben is már abban a pillanatban, hogy meghallottuk a szívverését. Apa szeme fénye a kislányunk, imádják egymást, azthiszem de nem is bánom, hogy őt jobban szereti mint engem...mert nekem ez sosem adatott meg. Imádom őket, és most várjuk az ikerlányainkat.

Tavaly augusztusban házasodtunk össze, átéltünk egy baba vesztést, még örömet, jól élünk...nem anyagi értelemben (de ott is ) hanem lelkiben...



Erre vágytam mindig ^^

2011. júl. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Gratulálok a kislányotokhoz és az ikrekhez is! :) Boldog, örömökben teli babák várását kívánom, és örülök, hogy ilyen jól alakult az életetek nektek is. :)
2011. júl. 18. 17:22
 5/10 anonim ***** válasza:
Neked is hirtelen jött a baba, ezért kérdezted?Mer tleírhatnád te is:o)
2011. júl. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem, még nincs babám, csak láttam ma egy filmet, ahol egy pár ilyen helyzetbe került és kíváncsi voltam, hogy az itt válaszolók, hogyan élték meg ezt. :)
2011. júl. 18. 17:57
 7/10 anonim válasza:
én 19éves vagyok 5év múlva terveztük a babát a párommal mert még suliba járok.Erre kiderült hogy 4hetes terhes vagyok az első reakcióm az volt hogy basszus:)aztán fél perc múlva valami öröm fogott el amit nem tudok meg magyarázni.a párom azóta a világ legboldogabb embere ő már rég szeretne babát mert 10év van köztünk.együtt élünk a párom elég jól keres a család örült a hírnek.szóval minden rendben csak a suli..de ez kevés esetben van így hogy van pénz,és támogat mindenki:)szerencsés vagyok!!
2011. júl. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 ava87 ***** válasza:

19 éves voltam, amikor kiderült, hogy terhes vagyok. 20 évesen szültem. Hát, nem is tudom, váratlanul ért persze, de én akkor már oda meg vissza voltam a babákért, csak ettől függetlenül a nagy bulizós korszakomat éltem. De onnantól kezdve, hogy terhes lettem, elég határozott (és néha meglehetősen téves :D) elképzeléseim voltak arról, hogy milyen anya leszek :)

Na most az más kérdés, hogy az akkori párommal nem maradtunk együtt (nem ő lépett le a szó konkrét értelmében, hanem én mondtam neki, hogy kívül tágasabb, de megvolt az oka ennek is, mindegy, hosszú).

Az mit jelent, hogy teljes mértékben szülővé válni? Ha arra érted, hogy anyaként gondolkodom, mindig ott van bennem, hogy a gyerekem érdekeit tartsam szem előtt, kifogyhatatlan szeretetkészlettel rendelkezem felé, akkor igen, teljes mértékben szülővé váltam. Ha arra érted, hogy más már nem is tartottam fontosnak az életben, hogy minden gondolatomat csak és kizárólag ő töltötte ki rögvest, akkor nem. Megmaradtam önmagam, csak valamivel több megfontoltsággal, előrelátással és türelemmel :)

2011. júl. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi nem terveztük a bébit, egy alkalommal szeretkeztünk óvszer nélkül megszakításos közösüléssel úgy hogy a ciklusom 7. napján jártam...Igy nagyon megdöbbentem amikor nem jött meg. 2 hét után vettem egy tesztet, majd a férjemmel vettünk még 4 tesztet és mindegyik pozitiv lett:-) Először pánikba estem, aztán már elfogadtam és örültem neki, habár terhességem alatt sokat sopánkodtam amiatt, hogy meg fog változni az életem, és sajnáltam magam, hogy nem utazhatok úgy ahogy eddig...stb...

A család és a környezet időszerünek tartotta és örült mindenki (32 évesek vagyunk)


Aztán 2 hónapja megszületett a fiam, és mintha elvittek volna az ufók. Mintha nem én lennék. Vagy eddig nem voltam az, nem tudom, de soha nem voltam ilyen boldog.

Nagyon örülök hogy igy alakult...

2011. júl. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottátok velem. :) Mindenkinek sok boldogságot kívánok a jövőben is.
2011. júl. 19. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!