Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kávé-dilemma. Mi legyen?

Kávé-dilemma. Mi legyen?

Figyelt kérdés

Még csak jövő héten megyek nődokihoz, de addig nem bírok várni a kérdéssel:


Annyi helyen olvasni, hogy terhesség alatt nem ajánlott a kávé fogyasztása. De nekem ez úgymond "létszükséglet", ugyanis a reggeli kávém nélkül, mondjuk úgy, nem tudok wc-re menni :( Hétfőn teszteltem pozit, azóta nem kávéztam, de ma reggel már muszály volt, mert...khmm...remélem értitek. Amúgy nem főzött kávét iszom, hanem ezt a 3in1 keverőset. Szerintetek ezt ihatom? (Amúgy kizárólag reggel szoktam egy bögrével.)


2011. júl. 21. 18:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi bajod nem lesz tőle, főleg nem a 3 in 1 kávéktól, amiknek tulajdonképpen közük nincs egy lefőzött, igazi kávéhoz, amivel már óvatosabban kell bánni. Én is ittam a terhességem alatt. Persze ha nem vagy biztos, inkább várd ki, hogy a doki mit mond, vagy legalábbis addig ne igyál minden nap.
2011. júl. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem a nogyogyaszom a haziorvosom es a szulesznom is azt m,ondta, hogy napi 1-2 kave megengedett.

En csak felet ittam, mert nagyon alacsony a vernyomasom es maskent kipurcantam volna mar delre a fardsagtol.

a 3az 1ben nem kave, csak annak csufolt valami, aminek alig van koffein tartalma.Azt siman ihatod foleg, hogy napi 1et iszol csak :)

Gratulalok a babahoz :)

2011. júl. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2011. júl. 21. 18:30
 4/16 anonim ***** válasza:

n ha valami károps, akkor az a 3in1 kávé, nem akoffein miatt, hanem ami benne van.

A kávé megcsúfolása:-((


Én tejeskávét iszok, firssen darálja és főzi a kévéfőzőgépünk) napi 2-t minimum

Terhesen is ittam, most éppen szoptatok.

2011. júl. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Anyukám öcsémmel már kávézott, mert addigra már 35 éves volt, és azt mondta nem bírja már úgy a strapát, mint velünk, amikr még csak 21-24 éves volt. Szóval nem lett semmi baja öcsémnek. Kicsit élénk gyerek, de szerintem ez a kávétól független :)

Amúgy okos, ügyes gyerek, szintetizátorozik, kajakozik, szóval teljesen normális :)

2011. júl. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Túl van lihegve a ne kávézz dolog.

1-2kv-t lehet inni terhesen is, a fontos mértékkel

Nem kell olyan erősre főzni, vagy akkor alig inni belőle.

Anno ezt is a cigi mellé soroltam, nem kvztam. No 2nap után már a lefejezés is jöhetett volna olyan migrénes fejfájásom volt.

Plusz hasonló okokból is ittam mint te.

A gyerekeimnek semmi baja.

2011. júl. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

18:33-as

Nekem a második szülés utáán kórházban olyan fejfájom volt 1 napig, (nem tudtam kávét inna, csak pótkávét adtak) Aztán apárommal behizattam egy mekis kávét, megittam és rá 10 percre elvágták a fejfájásomat.

2011. júl. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!!


Az igazi főzött kávét én is sokkal jobban szeretem, csak annak a koffein tartalmától majd kiugrik a szivem, szóval azzal már jó ideje leálltam. Azt meg inkább nem is akarom tudni, hogy mikből áll össze ez a 3in1, de ezt legalább meg tudom inni. Hashajtót nem szeretnék szedni, de muszály lenne, ha a kávét félre kellene tennem :)

2011. júl. 21. 19:38
 9/16 anonim ***** válasza:

En tejeskavet iszom.Fozott kavebol.

Felkave+ 2 deci tej.Finomabb is mint a 3az1ben :)

Ha csak a szekrekedes miatt iszod a kavet akkor vannak olyan hashajtok amik nem ninosulnek gyogyszernek es gyereke is hasznalhatjak!

Probalkozz azokkal + sok gyumolcs ami lazitja a szekletet pl oszibarack.Rengeteg viz es rostokban gazdag etrend.

Nem kioktatasbol irom, csak en is sokat kuzdom ezzel :)

Nekem a szezammag segitett a gondomon.Egyszer ugy jartam, hogy 12 napig nem tudtam wc-re menni, mert utanna meg olyan szekrekedesem lett, hogy ossze kellett varni a vegbelnyilasomat.

Akkor ajanlotta a sebesz orvos.Remelem neked is bevalik :)

2011. júl. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél olyan kávéfőzőt ami hosszú kávét főz azzal tudsz elég enyhe kávét főzni, illetve a intersparban lehet kapni kávékat amit a Frei Tamás ajánl. Nem olcsó, de van köztük nagyon gyenge is, fel van tüntetve a csomagoláson, h mennyire erős, van 2 vonalkás is, meg 6 vonalkás is. Tényleg elég drága, de szerintem megéri, mert kávé, és nem hulladék, meg ha csak egyedül iszod, mert férjednek/párodnak mindegy és más is jó, akkor annyira nem vészes.
2011. júl. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!