Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha megszakítom a GYES-t és...

Ha megszakítom a GYES-t és mégsem tudnak munkakört biztosítani, "visszemehetek"GYES-re? Érthetőbben lent:-) )

Figyelt kérdés

jelenleg gyes-en vagyok, lányom szeptemberben lesz 2,5 éves.

Eredetileg úgy terveztem, hogy szeptembertől megy bölcsibe(helye már megvan) én meg vissza dolgozni.

De márciusban kiderült, hogy megszűnt a munkaköröm, azt mondták a "kedves emberek", hogy ha az eredeti terveim szerint vissza akarok menni szeptemberben, akkor előtte írjak kérvény és megvizsgálják a lehetőségeket.

Vagy lesz hely, vagy nem.


Ha írok egy kérvény, akkor ugye abban jelzem, hogy megszakítom a gyes-t, de mi van, ha nem találnak semmit.

Nem tudom, hogy ilyenkor visszamhetek-e gyes-re, vagy nem.


Vagy maradjak itthon jövő márciusig (több okből nem akartam)


Akkor ugye a bölcsi ugrik, viszont mnárciusban ki tudja, hogy beveszik-e a lányomat oviba?


Jövő héten kellene bemenni a bölcsibe és nem tudom mit csináljak, de amúgy sem.


2011. júl. 22. 10:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Előszőr várd meg, lesz-e munka. Utána mondd vissza a Gyes-t. Ne menj bizonytalanra.
2011. júl. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem se mond le a gyest,amég nem tuti a munka.Elméletileg jár a gyes a gyerek 3 éves koráig tehát kellene,hogy kapd újra.Pontosan erre a máknál tudnak neked válaszolni.A bölcsibe meg beszéld meg,hogy esetleg nem e lehetne,hogy márciusig megtartják a helyét.Szerintem,ha elmondod,hogy mi a helyzet akkor segítenek,ha tudnak.
2011. júl. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

na igen, de az hogy van-e munkakör, csak akkor derül ki, ha kéárvényt írok, hogy meg kívánom szíktani gyes-t és vissza szeretnék menni.

Amúgy is ködösítenk, hogy bármi lehet

2011. júl. 25. 12:58
 4/13 anonim ***** válasza:

Visszamehetsz gyesre.

Lemondod, és ha mégsem jön össze a munka, akkor visszamenőleg kérheted (gondolom nem hónapokig fog tartani, amíg kiderül).

Pl. lemondod szeptember 15-el, október 1-én kiderül, hogy mégsem, akkor kéred a gyest visszamenőleg szeptember 16-tól.

2011. júl. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A munkáltató köteles munkát biztosítani neked!!! Olyan nincs, hogy kérvény és majd esetleg keresünk neked valami munkát...

Ha Te jelzed, hogy vissza akarsz mennni és megszűnt a munkaköröd akkor 1. vagy biztosít olyan munkakört amit el tudsz látni, hasonló jellegű munkát, b. amennyiben nem tud alkalmazni akor ún. ÁLLÁSIDŐT kell fizetnie ami a teljes béredet jelenti. Ez azt jelenti, hogy otthon vegy és az állásidő alatt kapod a normál bruttó béredet!



ANYUKÁK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ne tessék már elhinni, hogy minden úgy van ahogy a munkáltatód szeretné hogy hidd. Rengeteg munkajogi fórum van az interneten, ingyen 1-2 nap leforgása alatt adnak neked szakértői tanácsot és máris nem húzhatnak csőbe. Szomorúan tapasztalom mennyien nincsenek tisztában még a legelemibb jogaikkal sem (pl. terhes kismama simán aláírja a közös megegyezést, mert azt mondták neki írja alá és hagyja kirúgatni magát terhesen... Tragikus!)


Állásidőre visszatérve: az esetek 99%-ban ahogy megemlíted, hogy ha nincs pozíció/munkakör akkor tessen nekem állásidőt fizetni, na ilyenkor egyből talál a HR osztály munkát az anyukának... :)

2011. júl. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

előző vagyok:



itt egy válasz pl.: Ha BÁRKI vissza szeretne menni dolgozni, és megszakítja a fizetés nélküli szabit, a munkáltató köteles visszavenni az eredeti munkakörébe, akkor is, ha oda felvett mást időközben. Ha a régi munkaköre megszűnt, akkor egy olyat kell felajánlani, ami a végzettségének, gyakorlatának megfelel, azaz hasonlót a korábbihoz. Titkárnőből nem lehet takarítónő, de lehet asszisztens, ügyfélszolgálatos... Ha semmi munka nincs, állásidőt kell fizetni. Na, itt szokott aztán mégiscsak valami munka akadni :-) De ez megegyezés kérdése, nektek isegyütt kell működni a munkáltatóval. A visszatérés szándékot tértivevényes levélben jelezzétek (bizonyíték!), közalkalmazottaknál 2 hónappal előtte, Mt. hatálya alá tartozó munkavállalóknál nincs előírt idő, én itt is az 1-2 hónapot ajánlom. Ne hagyjátok magatokat, mert sajnos erre megy ki a játék sok esetben. GYED után is bármikor visszamehettek, és a kicsi 3 éves koráig védve vagytok. Ha 3 éves lett, innenől számított 30 napig nem indulhat el a felmondási idő, de a felmondást kézbesíthetik. Figyeljetek arra, hogy bent ragadt szabit, esetleges végkielégítést, felmondási időre járó bért megkapjátok, és véletlenül se írjatok alá közöst, a legtöbb esetben ez nem tartalmazza azt, ami jár nektek anyagilag!!!! Ha kérdésetek van, írjatok nekem, ezzel foglalkozom, és blogot vezetek az anyukáknak. Ezen a honlapon egy kommentet írtok a kérdésetekkel, és igyekszem segíteni, de nagyon sok hasznos tanácsot is találtok ebben a témában: www.dolgozomami.blog.hu


Üdv:


Ági

2011. júl. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, gyes mellett is lehet dolgozni.
2011. júl. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A gyest visszaigényelheted, ha megszakítod. Várd meg, kapsz -e munkát, ha igen mond le a gyest, ha meg mégsem lesz munka, vagy elküldenek, a gyerek 3 éves koráig még igényelheted megint a gyest.
2011. júl. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

2011. január 01-tól megváltozott a szervete neve, új állománytábla készült, aki gyes-es, gyed.en volt/van, annak nem lett munkaköre.

Mont munkajogi állományban vagyok, vagyis a senki földjén.

Ja ez kérem a Magyar Honvédség.

2011. júl. 26. 07:44
 10/13 anonim ***** válasza:
nekem is megszűnt a cég ahol voltam, de JOGUTÓDDAL így a jgutód KÖTELES foglalkoztatni. Lehet, hogy ez a MHonvédség, akkor is szabályellenes amit csinálnak...
2011. júl. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!