Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 24hetes vagyok. A párom...

24hetes vagyok. A párom barátai is babát várnak, vagyis már nem sokáig, mert 22hetesen meg kell szaktani, most derült ki, hogy beteg a baba. Hogyan segíthetnék átvészelni?

Figyelt kérdés

Ezek után, hogy találkozzak velük, hogy ne legyen bennem a kellemetlen érzés, hogy amikor látnak mennyire rossz nekik.

Hogyan viszonyuljak a helyzethez?

Nagyon együtt érzek velük, nem szeretném megbántani őket.


2009. ápr. 4. 07:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem egy darabig te ne menj majd a párod látja milyen állapotban vannak a barátai és egy kis szünet után elmehetsz látogatóba egy puszival és egy nagyon sajnálommal nyilvánítsd ki az érzéseid de több nem kell. a te babádról még csak véletlen se mesélj várd meg míg kérdeznek!

(én ezt tenném)

2009. ápr. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Valahogy én is így gondoltam.

Köszönöm.

2009. ápr. 4. 07:42
 3/5 anonim ***** válasza:

ne áradozzál nekik a babádról, sőt ne is hozd szóba, épp elég nekik látni a pocakodat, később meg a gyerekedet.

szörnyű lehet nekik, mert ahányszor csak látnak téged, meg a gyerekedet, mindig az fog az eszükbe jutni, hogy a "mi babánk is ennyi idős lenne most, mint a tied".

2009. ápr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én azért nem kerülném őket. Sőt mellette állnék. Persze csak ha engedi, vagy amennyire engedi.

Elmondanám neki hogy nagyon sajnálom, hogy ilyen szörnyűség történt, de rád bármikor számíthat bármiben, akár csak egy beszélgetésben. Aztán mondanám neki hogy megértem hogy rossz neki engem látni ahogy nől a hasam, ezért ha úgy szeretné akkor ne találkozzunk egy ideig míg feldolgozza, de bármikor akarja jöhet hozzám bármilyen problémájával.

Ha úgy dönt a barátnő hogy igényt tart rám valamennyire, persze én sem áradoznék a kicsiről, csak ha megkérdezni és akkor is csak tömören, a legszükségesebbeket.

Aztán az is lehet hogy majd ez ad neki erőt egy következőhöz.

Én így tennék! Úgy gondolom szavakkal meg kell ezt beszélni, tisztázni nehogy a későbbiekben félreértés legyen ebből. Hiszen azért te sem érdemled meg hogy téged büntessen mindenért, te nem tehetsz semmiről, persze ő sem.

2009. ápr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. ápr. 4. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!