Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kezeled azt, ha a...

Hogyan kezeled azt, ha a férjed nem úgy bánik a gyermekkel, ahogyan te magad jónak látod?

Figyelt kérdés
Tudjátok kezelni, ha úgy válaszol ahogyan nem kellene, vagy éppen igazságtalan vele? Hogyan?
2011. júl. 23. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én rá szoktam szólni, hogy ne ilyen durván mondja neki, vagy ne piszkálja, hagyja. Olyankor rájön, hogy valóban nem azt kellett volna tennie.
2011. júl. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyet tenne, akkor rászólnék mindenképpen. De mi még a legelső terhességem alatt elolvastunk mindenféle könyvet (mindketten!), és ezek alapján átbeszéltük, hogy nagyjából mi milyen irányt fogunk követni a gyereknevelésben. Abszolút bevált. Ugyanis komoly gondokhoz vezet, ha más elveket vallunk, hiszen ugyanolyan szülei vagyunk mindketten a gyerekeknek, nem lehet egyikünk vagy másikunk "jobb".
2011. júl. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Irigyellek Benneteket! Sajnos mi csak elvileg vallunk egységes elveket, gyakorlatilag nem. Én az a típus vagyok, aki energiát nem kímélve mindent megteszek a gyerekért (itt a gyerekkel való foglalkozásra gondolok), ő pedig nem ilyen. Van úgy, hogy egész nap semmit nem foglalkozik vele, van olyan, hogy igen. Ma olyan nap volt, hogy nem foglalkozott vele. EL is mentünk a lányommal itthonról az állatkertbe, fürdés előtt értünk haza. AHogyan megékeztünk, a pici kérte tőle, hogy játszanak karácsonyosat, melyre az volt a válasz, hogy azt csak karácsonykor lehet játszani. -ez a játék annyi, hogy jön a jézuska és egyik kezében ajándékot tart a háta mögött és neki ki kell találni, hogy melyik kezében van az ajándék- Szóltam ezért. Kitört a botrány....
2011. júl. 23. 21:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát ha ennyi is nehezére esett volna, szégyelje magát. Nálunk is az én szavam a döntő, muszáj beállnia a sorba.
2011. júl. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem az "engedékenyebb", emiatt egyszer-kétszer már szóltam neki, de hát eredménytelen a dolog :) Mindent megtesz, amit a lányunk akar,szó szerint kenyérre keni az apját :D Ez általában este okoz gondot, amikor én már vinném fürdetni a gyereket, de ő még játszani akar apával, na akkor apa még játszik vele, és csúszik a fürdetés, ezzel együtt az alvásidő is...
2011. júl. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó,mintha a mi esténket írtad volna le,:) de én sem vagyok elég erős, és imádom nézni őket, ahogy hangosan kacarászva játszanak,volt már hogy szinte kihűlt a fürdővíz.

Egyébként apa nálunk is engedékenyebb,de ebből még nem volt probléma.

2011. júl. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az este néha nálunk is csúszik, mert Apával játszik :)

És néha Apának sincs kedve játszani a gyerekkel, vagy úgy szól, ahogy szerintem nem kéne, ilyenkor szigorúan nem a gyerek előtt beszélem meg vele utólag a dolgot.

2011. júl. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
KÖszönöm a további válaszokat!
2011. júl. 24. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!