Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem gyerekként viselkedik?

Miért nem gyerekként viselkedik?

Figyelt kérdés
Van a barátnőmnek egy 8 éves kislánya. Állandóan felnőttes dolgokat akar csinálni, sminkelés, csilli-billi ruha, stb. Újabban az a mániája, hogy a hasa túl nagy, a combja túl nagy, stb. Ez nem is lenne számomra gond, ha sok időt nem töltenénk együtt, és kb. 5 percenként vígasztalnom kell a leányzót, hogy ugyan már egy deka felesleg sincs rajtad. (ez még egy barátnőnél is rettentő kikészítő lenne) A családban senki nem túlsúlyos, én sem, a gyerek teljesen átlagos, az anyuka meg nevet az egészen. Nekem meg már elegem van belőle, hogy ha közös programunk van a gyerek nem eszik semmit, hogy ne hízzon el, egyfolytában bíztassam, hogy tök jól néz ki (nevetséges, hisz még babáznia kéne). Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit tegyek?
2011. júl. 24. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez a médiának a káros, befolyásoló hatása. Próbáljátok elvonni a tévétől, és mindig tudatosítsátok benne, hogy ő így jó, ahogy van és beszélgessetek sokat.
2011. júl. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az is lehet, h valamelyik osztálytársától tanulja, akinek tini nővére van és nap mint nap hallja ezt. Mindenesetre, ha már mindennapos a dolog, akkor nem nevetni kell rajta, hanem segíteni. Nemrég olvastam egy lányról, aki kb 5 éves volt, mikor valaki azt mondta neki, h kövér (nem volt vékony az igaz, de nagyon kövér sem). Akkor ő is otthagyta a kaját. Később nagyon sok problémája volt, csontsoványan a kórházba került. Tinikorában a mensije meg sem jött stb. Azóta normálsúlyú 20-on éves, de elvileg a mai napig úgy méregeti a kaját, h tudja, mi az elfogadott mennyiség.
2011. júl. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
szia. Tapasztalataim szerint mar egyre tobbet talalkozok ilyen gyerekekkel. A mai vilag marcsak ilyen :) De az biztos hogy ezt nem magatol talalta ki a kislany. Talan hallotta valakitol vagy tv ben latta stb. Szerintem kerdezd meg tolle hogy hallote e mar valakitol hogy elegedetlen a kulsojevel. Ezzel meg tudod hogy honnan ragad ra ilyesmi sulibol stb. Azt tudom javasolni hogy ha annyira szereti az ilyen nagy (csajos) dolgogat akkor valahogyan probald vele megertetni hogy sokkal jobbak azok a lanyok akiknek van onbizalmuk es csinosnak tartjak magukat. Vagy valami hasonlo trukot vess be :) alltalaban ilyenkor ilyesmikre me'g fogekonyak :) Remelem tudtam valamit segiteni. ( jah es az e'kezeteke'rt bocsika csak kulfoldi ge'p e's nincs ekezetem :S )
2011. júl. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na igen... a média káros hatása. Legalábbis erre tippelek. Lányom barátnője is ilyen (ők 9 évesek), és hogy őszinte legyek, néha már attól félek, hogy a lányom átveszi tőle ezt a szokást. A médiát azért írtam, mert jómultkor, amikor itt játszott nálunk a lányka, és előjött ezzel a túl kövér vagyok szöveggel, megkérdeztem, hogy nonnan veszi ezt. A válasz az volt, hogy nézett valami topmodelles műsort a tévében, és ott mindenki olyan csinos és karcsú volt, és neki is olyannak kellene lennie... Csak pislogtam. A kislány szüleit nem túl jól ismerem, szóval nem tudom, ők hogyan reagálnak erre, vagy egyáltalán foglalkoznak vele, nekem mindenesetre nem tetszik ez a dolog, de nem az én gyerekem szóval semmi közöm hozzá.
2011. júl. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!