Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Párod/férjed Ausztriában...

Párod/férjed Ausztriában dolgozik? Te pedig otthon vagy a kicsivel? Segítenél? /papírozás, CSP. Stb. /

Figyelt kérdés
Nagyon sok minden érdekelne, én gyeden vagyok, jogosultak vagyunk-e kintről gyedre, mármint valami különbözetre gondolok, a CSP-t hol kell intézni, egyéb támogatások. Nekem itthon van munkahelyem, de valószínű, hogy 2011.decemberben jogutód nélkül megszűnik a cég. Akik hasonló helyzetben vannak, leírnátok, mit hogyan, hol intéztetek? Előre is nagyon köszönöm!
2011. júl. 25. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi most készülünk az egész család kimenni Ausztriában.

Férjem épp ma mond fel a melóhelyén.

Ti mikor mentek a férjed után?

Annyit tudok, hogy családipótlékot 2 havonta utalnak egy gyere után 2 havonta 400 eurót.


Egy ismerősöm kivitte a fiát, rengetek papírt kellett elintéznie. Ki kellett kérnie a máktól az oeptől, iskolától papírokat. De megoldható.

2011. júl. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, nagyjából én is tudom, hogy mit adnak, mennyit... Igazából az érdekelne, hogy hol kell pontosan, meg hogy egyáltalán jár-e pl. a GYED-különbözet. A "hivatalban" azt mondták, hívjam őket később...

Akkor úgy látom már ketten is várjuk a további válaszokat!

2011. júl. 25. 11:33
 3/8 A kérdező kommentje:
Mi egyelőre nem akarunk még kimenni, bár ez is a lehetőségek között van. Amúgy ha mennénk, Bécsbe, vagy környékére mennénk. És Ti? Honnan mennétek egyébként? Mi Sopron.
2011. júl. 25. 11:35
 4/8 anonim ***** válasza:
A Magyar Allamkincstarnal kell intezni van valami hivatalos nyomtatvany, Ausztriaban pedig a Finanzamt az illetekes szerv!En kint elek nem egyszerü köröket futottam mar emiatt( az allamkincstar imad levelezni)!De szerintem csak a Familienbehilfere vagytok jogosultak, a Parod nevere kerjetel,Karenz- re szerintem nem.De ha bementek az Arbeiterkammer-ba ott minden lehetöseget elmondanak!
2011. júl. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ezek, amiket írsz magyarban minek felelnek meg? Úgy értem az egyik talán a csp., esetleg gyed...?Mi az a Karenz? Nem vagyunk házasok, ez befolyásol esetleg valamit?
2011. júl. 25. 15:54
 6/8 anonim ***** válasza:
A Familienbehilfe a csaladipotlek, szerintem ennek a különbözetere vagy jogosult.A magyar allamkincsar soproni kirendeltsege biztosan tud felvilagositast adni.A Karez pedig az otthoni gyesnek vagy gyednek felel meg(nem tudom melyik melyik), de szerintem, ha nem dolgoztal ausztriaban az nem jad, de ezt nem tudom pontosan.
2011. júl. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha meg van konkret kerdesd segitek szivesen!
2011. júl. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, köszönöm, igazából "menet közben" jönnek ám az újabb kérdések. lenne bőven, de tudod itt nem akarom rád zúdítani őket.
2011. júl. 27. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!