Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák. Neked vannak csak...

Kismamák. Neked vannak csak ilyen rossz tapasztalataim vagy nektek is voltak hasonlóak?

Figyelt kérdés

Tegnapi nap végleg betelt a pohár. Elegem lett az emberekből.

Állapotos vagyok jelenleg a 35. hétben járok, tegnapi nap voltunk dokinál a párommal és hazafele bementünk a CORA-ba mivel nagy akciók voltak baba ruhákra. Olyan gyorsan válogattam össze a ruhákat amilyen gyorsan csak tudtam, felét meg se néztem, mert tudtam, hogy nem tudok sokáig időzni sehol, mert rosszul leszek.

A pénztárhoz érve már nagyon szédültem, többször le kellett guggolnom, hárman voltak előttem de hiába látták, hogy mindjárt meghalok egyik sem engedett volna maga elé. Ez nagyon rosszul eset, mert már majdnem a szalagra feküdtem rá.


De pl. volt mikor kimentem az artézi kútra vízért két kis ásványvizes palack volt nálam, de ott se ajánlotta fel senki, hogy maga elé enged, pedig én végeztem volna kb. 3 per alatt még a többi ember 10 literes kannákkal volt.


A postán is kikellet állnom a sorból leülni, és mikor én következtem volna akkor is a mögöttem álló ember szépen beugrott elém, mert úgy gondolta, hogy én ráérek.


Boltba is csak kisboltba járok és szinte már csak kenyérért rohanok be,de a beszorult levegő miatt mindig szédelgek, és ott sem engednek soha ellőre. Sokszor kellett már leülnöm a bolt közepén.


Volt mikor az utcán kellett leülnöm, de senki meg nem kérdezte volna, hogy segíthet-e.


Én nem várom el, hogy most mindenki ugráljon körbe, mert állapotos vagyok. De mikor már az ájulás határán járok akkor valaki igazán megkérdezhetnél,hogy ne-e segíthet-e?!


2011. júl. 28. 11:01
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
neked helyet nekem
2011. júl. 28. 11:04
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne aggódj nem vagy ezzel egyedül!Én is így voltam ahogy te és most hogy már 6hónapos a kislányom és a kezemben viszem be mindenhova így sem engednek seholsem előre.Volt hogy 2hónapos volt a patikában álltam sorba a nagy tömegbe muszáj volt és ott sem engedett senki előre de látták hogy a kislányom már nem bírja...csak megnyugtatásképp ha meglesz a pici sem fognak sehol előre engedni.

Utólag mikor kijöttem megköszöntem mndenkinek hogy előreengedett!Ha ilyen pofátlanok énis lehetek az!

Könnyű szülést és boldog babázást kívánok neked!

6hónapos kislány anyukája

2011. júl. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%

Tényleg nem szép dolog, de ilyenek az emberek.

Bár az,hogy neked mekkora kannád van a kútnál nem hiszem,hogy lényeges.

Más az,ha rosszul vagy!

Mondjuk sok kismama,ha nincs rosszul,akkor is kihasználja,hogy terhes.

De egyébként tényleg figyelmetlenek az emberek!

2011. júl. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

Ilyenek az emberek, ne aggódj szerintem majdnem mindenhol....bunkó egy világot élünk.

Majd később jönnek a kisbabás tapasztalataid..na ott is lesz. Nálam az egyik kicsi másik pici volt. egyik kézbe, másik babakocsiba, postához vagy 20 lépcsőn kellett felmenni. Ahelyett,hogy segített volna a tuskója gyors elémrohant és majd az ablaknál nagyon büszke volt, hogy megelőzött. Bár én hangosan megjegyeztem, hogy gratulálok, meg kösz, hogy ránkcsukta a lengőajtót. Közben szakadt rólam a víz. De még mesélhetnék ezer meg egy történetet, csak már fel sem veszem....Neked is lesznek még sztorijaid. Elég szomorú, hogy ennyire nem törődnek az emberek másokkal. Keresztapám az utcán halt meg, rosszul lett, összeesett, mindenki azt hitte részeg..hát nem, szívinfarktusa lett, de állítólag ha gyorsan hívnak mentőt meg segítenek akkor megmenthető lett volna. Ennyit az emberekről.

2011. júl. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

En meg a buszon jartam meg 35 hetes terhesen,hogy valaki felallt, hogy adja at a helyet es amikor le akartam ulni jott egy 60 ev koruli mami aki szabalyszeruen felrelokott es leult o.

En nem szoltam semmit de a tobbi utas odamondott neki,de o tette magat hogy nem hallja.

2011. júl. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem is sokszor már kicsúszik a számon hogy hangosan teszek megjegyzést, pedig nem akarok bunkó lenni. Mert mindig azt mondják, hogy a terhesség nem betegség.


Elszomorodom, hogy ilyen világban élünk, ahol mindenki sz.rik a másikra.

2011. júl. 28. 11:19
 7/19 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyenek az emberek. Sokszor jártam így a terhességem alatt én is sajnos. Mert ha nincs bajom, nem várom el, hogy előre engedjenek. De bizony volt olyan, hogy már tök rosszul voltam a melegtől, és akkor sem engedtek előre.

Amikor meg már megvolt a baba, akkor jártam úgy, hogy a patikában elkezdett sírni. Muszáj volt kiváltani a gyógyszert, mert neki kellett. Az emberek meg csúnyán néztek ránk, mert sír a baba. De senki nem mondta, hogy akkor menjek előre. Amúgy mindig kivárom a soromat, a kicsikém is elég türelmes.

De vannak kedves emberek is:

Múltkor a boltban egy bácsi akart előre engedni minket, pedig a lányom néma csendben nézelődött, a bácsi meg csak egy pohár tejfölt vett. Megköszöntem a kedvességét, de kivártuk a sorunkat.

2011. júl. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%

Nekem volt olyan eset 36 hetesen, hogy a tömött villamoson én álltam fel és adtam át a helyemet egy idős, állni is alig biró néninek. Pedig tele volt a villamos diákokkal!!!! De mind csak elforditotta a fejét... No comment. Szerencsére én nem voltam rosszullevős fajta, de azért elöntött a pulykaméreg. Szegény öreg néni meg szégyellte magát, hogy elvette a helyemet. Egyébként nekem az a tapasztalatom, hogy mindig az idős nénik voltak figyelmesek, a férfiak és a fiatalok kicsit sem.

De azért egy pozitiv példát is leirok. Pár napja este sétálni mentünk immár 9 hós Picurunkkal. Át kellett mennünk egy két sávos úton és a villamos sineken. Pont jött a villamos és autók is minden irányból. És képzeljétek, megállt a villamos és az autók is, hogy elengedjenek! Férjemnek és nekem is leesett az állunk. Ilyen sem sűrűn fordul elő a mai világban:o)

2011. júl. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére én egész jól voltam a terhességem alatt és így nem is igazán volt baj, hogy nem voltak velem előzékenyek, nagyjából tettem rájuk (persze néha jól esett volna ha kedvesek). De amin teljesen kiakadtam az az volt, amikor 40 hetes terhesen mentem a táppénzes papíromért a háziorvoshoz, és ahogy beléptem a rendelőbe egy néni leordította a hajamat, hogy nehogy már azt higgyem hogy maga elé fog engedni! Én meg még sem szólaltam, és nem is akartam tolakodni, nem beszélve arról, hogy a papíromat csak kiadták, nem is kellett volna mások előtt bemennem...

Én azóta még jobban figyelek a terhes kismamákra, és mindig előre engedem őket, akár akarják, akár nem! :)

2011. júl. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

igen voltak, helyet soha nem adtak át, sorban nem engedtek előre, dudáltak, ha nem értem át a zöldön egy nagyon széles úton. de voltak nagyon pozitív tapasztalataim is. (kistesco-ba járunk bevásárolni és mindig csöngettek új pénztár nyitásért, hogy azonnal sorrakerülhessek)

és ahogy az utolsó is írja, nagyon nagyon odafigyelek a terhesekre, mindig mindenhol, átadom a helyem, a sor végéről maga elé kergetem a kismamát postán, boltban, önkormányzatnál, bankban kicserélem a sorszámunkat, stb.

2011. júl. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!