Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák. Neked vannak csak...

Kismamák. Neked vannak csak ilyen rossz tapasztalataim vagy nektek is voltak hasonlóak?

Figyelt kérdés

Tegnapi nap végleg betelt a pohár. Elegem lett az emberekből.

Állapotos vagyok jelenleg a 35. hétben járok, tegnapi nap voltunk dokinál a párommal és hazafele bementünk a CORA-ba mivel nagy akciók voltak baba ruhákra. Olyan gyorsan válogattam össze a ruhákat amilyen gyorsan csak tudtam, felét meg se néztem, mert tudtam, hogy nem tudok sokáig időzni sehol, mert rosszul leszek.

A pénztárhoz érve már nagyon szédültem, többször le kellett guggolnom, hárman voltak előttem de hiába látták, hogy mindjárt meghalok egyik sem engedett volna maga elé. Ez nagyon rosszul eset, mert már majdnem a szalagra feküdtem rá.


De pl. volt mikor kimentem az artézi kútra vízért két kis ásványvizes palack volt nálam, de ott se ajánlotta fel senki, hogy maga elé enged, pedig én végeztem volna kb. 3 per alatt még a többi ember 10 literes kannákkal volt.


A postán is kikellet állnom a sorból leülni, és mikor én következtem volna akkor is a mögöttem álló ember szépen beugrott elém, mert úgy gondolta, hogy én ráérek.


Boltba is csak kisboltba járok és szinte már csak kenyérért rohanok be,de a beszorult levegő miatt mindig szédelgek, és ott sem engednek soha ellőre. Sokszor kellett már leülnöm a bolt közepén.


Volt mikor az utcán kellett leülnöm, de senki meg nem kérdezte volna, hogy segíthet-e.


Én nem várom el, hogy most mindenki ugráljon körbe, mert állapotos vagyok. De mikor már az ájulás határán járok akkor valaki igazán megkérdezhetnél,hogy ne-e segíthet-e?!


2011. júl. 28. 11:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Áh, nyugi, velem is előfordult csomó hasonló történet, és amióta megvan a baba, kábé ugyanez csak pepitában. Pl. tolom a babakocsit, a paraszt csávó ott áll a az utca közepén, látja hogy nem férek el csak éppen nem érdekli, nem menne odébb egy millimétert se. Na ilyenkor , miután persze letoltam a babakocsit az úttestre, be szoktam szólni hogy "köszi". Nem hiszem, hogy érdekli őket. De mesélek egy jót, szerintem ez tetszeni fog nektek :-D

Párom egyik nap ment dolgozni és ahogy ment fel a járdán a munkahelye felé, látta hogy egy nagy szállítóautó úgy állt meg az utcán, hogy a járdán nem fért el tőle egy gyalogos se, nem hogy egy kismama babakocsival. Erre beszólt neki, hogy jobb lenne ha odébbállna, mert nem lehet tőle elférni. A srác persze visszaszólt, hogy őt nem érdekli és különben se tud máshol megállni. A párom erre tök hangosan azt válaszolta, hogy "egy büdös bunkó vagy". A csávó meg csak nézett, hogy most mi van :-D Pedig a párom amúgy annyira aranyos egy pasi, de az ilyen bunkók fel tudják nagyon idegesíteni.

2011. júl. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nekem még szerencsére nem volt rossz tapasztalatom, DE szeretnék megosztani veletek valamit:


Még tizenével voltam, amikor elmentem az sztk-ba édesapámmal, akinek ömlött az orrából a vér (kóros magas vérnyomás). Álltam sorbana sorszámért, ő pedig ült egy széken, és próbálta felfogni a vért. Mindenki látta, de senki nem engedett előre, KIVÉVE EGY KISMAMÁT, aki maga elé engedett, erre elkezdtek hőbörögni az öregek, hogy mi ez már. A kismama fogta, és beállt a helyemre a sor végére!!! Soha nem felejtem el a kedvességét, azóta minden terhes nővel nagyon figyelmes vagyok!!!


13+2 hkm

2011. júl. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
* tizenéves, bocs.
2011. júl. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
42%
Hát ha láthatóan rosszl vagy, akkor valóban előre engedhetnének. De mondjuk, ha a férjeddel mentél pl Corába, és rosszul voltál a kasszánál, miért nem mentél mondjuk ki a levegőre és a férjed állhotott volna sorba. Elsősorban lehet ő volt a bunkó, és nem az idegenek, neki kellett volna segíteni. Csak azért mert kismama valaki én sem szoktam előre engedni (nyilván más, ha láthatólag rosszul van, de ilyennel még nem találkoztam), én sem vártam el. Kisgyerekkel sokkal rosszabb lesz. Majd mikor télen a beöltöztetett gyerekkel bemész a fűtött kisboltba csak egy kenyérért, és felébred a melegtől, majd meg sül üvölteni fog, és a kasszánál állnak vagy 5-en előtted, és akkor sem fog senki előre engedni, sőt mivel babakocsival te nehezebben mozogsz, és lasabban haladsz, még eléd is furakodnak, na az lesz majd a bunkóság. Babával ez majd csak rosszabb lesz.
2011. júl. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Az emberek sajnos ilyenek. Én ugyan nem voltam még kismama, de eléggé ájulós vagyok. Mentem reggel suliba a buszon, ami nem volt nagyon tömve, épp csak ülőhely nem volt már, és nagyon rosszul lettem, éreztem, hogy el fogok ájulni ha nem ülök le. De hely ugye nem volt, a végállomásig pedig már megállóhely sem volt, hogy előbb leszálljak. Így leguggoltam a földre, mert akkor már olyan rosszul voltam, hogy nem is láttam. De hát nem érdekelt senkit. Aztán mikor szálltam le a buszról, le is estem róla, úgy ájultam el, akkor odajött két nő segíteni. Máskor ugyanilyen helyzetben pedig valaki megjegyezte, hogy nahát ilyenek a magyarok, hogy mindent megengednek maguknak, hogy leülnek a földre..

Nem tudom, ha én látok valakit, aki rosszul van, vagy a földön ül mindig megkérdezem segítsek-e.

2011. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:15


a párom mondta, hogy menjek ki a a levegőre, de nem tudtam meg se mozdulni támaszték nélkül ami jelen esetben a bevásárló kocsi volt.

2011. júl. 28. 13:55
 17/19 anonim ***** válasza:
26%

Ne haragudj, szerintem kicsit túl liheged ezt a dolgot, nyugalom!

Én is voltam állapotos, sőt mi több a vérnyomásom miatt veszélyeztetett terhes voltam, ráadásul molett vagyok, meg sem látszott rajtam, hogy állapotos vagyok, így a kutyát sem érdekelte, hogy most én rosszul vagyok vagy valami.

Sem akkor, sem amikor kicsi volt a lányom (most is csak 3 éves lesz) nem élveztem elsőbbséget sehol, nem engedtek előre, stb.

Ilyenek az emberek, mindenkinek a maga baja a legfontosabb, nem érdekli más gondja.

Ha úgy érzed, hogy nem tudod az ilyen helyzeteket kibírni, akkor olyan időpontban menj pl hipermarketbe, amikor nincs tömeg, vagy ha autóval vagy, akkor válasz olyan postát, ami nem a belvárosban van, stb.

Sok praktika van erre, én is ezeket alkalmaztam, hogy ki tudjam bírni.

Én is álltam már tömött buszon 36-37 hetesen, 160/90-es(!) vérnyomással, de nem mérgelődtem feleslegesen, pedig engem is az ájulás fenyegetett, de kihúztam az ablakot, és már is jobb lett, fittyet hányva arra, hogy most más fázna vagy sem.

2011. júl. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szia, én is írok majd, csak most indulunk a 2 évesemmel egy játszótérre - babakocsistól - busszal, 35 hetes pocakosan.

Hmmmm....

2011. júl. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Akkor én szerencsés helyen lakom mert itt mindig figyelnek rám,akár az utcán akár lift, nagyáruház, kisbolt....mindegy.Sajnos én is ájulós vagyok,múltkor pl.a tescoba lettem rosszul de már a kasszánál.A kasszás egyből észrevette,hogy nem vagyok jól,én is már guggolva fizettem,ő meg legyezett egy újsággal.Azóta a párom nem enged egyedül sehova,pedig még csak fél idős vagyok,de mindig kísérgetni kell.Szóval nekem eddig csak jó tapasztalataim voltak...de persze érhetnek még engem is ilyen csalódások.Vigyázz magadra,és boldog babavárást!
2011. júl. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!