Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szüléstől,...

Nagyon félek a szüléstől, harmadik babám várom. Nagyon rossz tapasztalataim vannak a vajúdással kapcsolatosan. Szültetek mostanában epidurális érzéstelenítő segítségével? 28 hetes kismama.

Figyelt kérdés
2008. okt. 10. 12:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, csak kérni kell.
2008. okt. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem félésböl nem adnak,csak ha meg lessz az indok.Pl.erös fa´jdalom,hosszú vajúdás,.Kérdezd meg az orvosodat ha legközelebb mész.
2008. okt. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy félésből nem adnak!:-)Már beszéltem az orvosommal azt mondta akadálya eddig nincs,hogy ne kaphassak.De nagyon kiváncsi vagyok,hogy tényleg van-e hatása!?Mivel hallottam már jót s rosszat is.
2008. okt. 10. 12:33
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Én kaptam epidurálist mert császárral szültem. Teljesen lebénít... ha pedig természetesen fogsz szülni akkor igaz, hogy nem fogsz érezni semmit, de ez nem biztos, hogy jól jön amikor nyomnod kell. Hogy fogsz tudni nyomni ha nem is érzed? tymy
2008. okt. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Èn kaptam 30 óra vajúdás után.Akkor gyorsan kitágulta,szerencse´re fájdalom mentesen!!Majd 3óra pihenö jött,va´rtuk még kijebb megy a hatása.(akkor végre be tudtam csukni a szemeimet)Katéterrel leeresztette´k a vizeletet. Mikor átraktak a szülöágyra,igaz nem éreztem eggyik la´bam sem,de éreztem,hogy mikor kell nyomnom.Csak figyelnem kellett arra az érze´sre,és nyomni ahogy bírom.A lányom így 38 óra utánn született meg.(Németországban)
2008. okt. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem volt egyszerű szülésed.Köszönöm a válaszaitokat.Segíteni fog a döntésemben!!!! :-)
2008. okt. 10. 16:37
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

szia!

en is epiduralisan szultem, fogalmam se volt rola mi var ram, de en minden fajdalmat ereztem, annak ellenere hogy bevoltam epiduralva igaz a nyomas ingert mikor nyomnom kellet azt a doki mondta mikor nyomjak mert nem ereztem!

es nekem azota is faj a derekam mikor idovaltozas van, es nem tud a doki mit kezdeni vele mert megmondta hogy az epiduralastol van!

2008. okt. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia!!!Meg nyugtatlak én is a 3-dik babámat várom és én is nagyon félek ,pedig nekem az első császár volt a második sima szülés ami vajudásal szülésel együtt fél ora volt 4kg-os 56cm babát szültem.És még is félek ,de azzal nyugtatom magam ,hogy nem soká láthatom az én kisbabámat.36 hetes kismama.Ne aggodj!!!!Nem soká tul leszünk rajta és utána boldogok leszünk!...Adig is jo baba várást!!!
2008. okt. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én csak ajánlani tudom. A vajúdás utolsó szakaszában kaptam, amikor jöttek a nagyon erős fájások, nem éreztem semmit belőlük, csak az erős haskeményedést. PErsze ez az adagolástól is függ hogy mennyire érzed. És az is kényelmes hogy nem kell wcre járni vajúdás közben, mert a katéter megoldja a problémát.

Amikor tplók kezdtek jönni, azt azonnal éreztem, minden részét.

A legjobb az benne hogy néhány órával szülés után már sétálhatsz is, és annyira nem rossz amikor beadják.

Gyors és könnyű szülést Neked!


3 napos baba anyukája

2008. okt. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szedj homeos oxitocint! Caullophyllumot, vajúdási fájdalmakra: cimicifuga! Ezek mind a szülést könnyítik meg. Nekem 20 perc volt a szülésem, a vajúdást észre sem vettem :) Hála a homeos bogyóknak! Csak hinni kell bennük.
2008. okt. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!