Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az első gyermek babakelengyéjé...

Az első gyermek babakelengyéjének vásárlásakor gondolkoztatok azon, hogy olyan színűt vegyetek, ami az (esetlegesen) ellenkező nemű testvérnek is való?

Figyelt kérdés

A sógornőm túlzásba vitt spórolásnak tekintette a "módszeremet+, miszerint a születendő kislányomnak nem veszek mindenből lányosat. Már akkor arra gondoltam, ha lesz egy fiam is, akkor jó legyen neki is, ne kelljen újat venni.

Emiatt narancssárga ágyneműt vettem fehér lepedőkkel, kék babakocsit, kék-fehér pihenőszéket, szürke autósülést és sok-sok olyan bébiruhát, ami unisex színű és mintájú.


2011. aug. 2. 21:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A babakocsink zöld, a bababútor fehér, de kb ennyi, ami uniszex.

A ruhákkal úgy voltam, hogy potom pénzért vásárolok nagyon szép kisruhákat egy közeli angol turiban, (tudom, van aki nem szereti, én imádom) ezért mivel tudtam, hogy kisfiunk lesz, én inkább fiús ruhákat vettem.

Gondoltam, lehet mire ráállunk a tesó-projektre, már nem is tetszenek ezek a ruhák, stb, aztán most másfél éves a kisfiam, és terhes vagyok megint.

Igazából nem bánom, tényleg kifejezetten a kisfiamra vásároltam, nem az lebegett a szemem előtt, hogy ezt még más gyerekre is rá fogom adni.

A férjem most kislányra készül, de még nem tudjuk, az lesz-e. Azért már vettem egy-két extra lányos bodyt.

2011. aug. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

na igen. Mi úgy jártunk, hogy igyekeztem unisex dolgokat vásárolni, de a kimenős ruhái nagy részét ajándékba kapta a fiam és szinte minden kék. Itthoni cuccai nagyon édesek vannak, de kimenni szinte csak fiús ruhában tud. Most kislányt várunk, de igazából nem bánnám, ha az utóbbi pár hétben fütyije nőtt volna. Ha mégis kislány marad, igenis elárasztom rózsaszín cuccokkal, már mindegy alapon. Ha a 3. baba bármilyen nemű lesz, lesz fiú és lánytuhája is.

Babakocsi szürke, ágynemű narancs, etetőszék natúr, gyerekülés kislibazöld.

2011. aug. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!