Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik hónapban született a...

Melyik hónapban született a gyereked?

Figyelt kérdés
Melyik hónap előnyös vagy előnytelen a baba, az anyuka és bármilyen más körülmény szempontjából?
2011. aug. 3. 10:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
February a kisfiam es en nagyon orulok neki. Mikor mar melegebb volt Junius-Augusztusba akkor mar ultetni tudtam a babakocsiba, kitettem egy pledre az ernykeba hasra esjol elvoltunk a kertbe. Mar pancsiztunk a kismedencebe... Maszo idoszakaba meg mar bent voltunk mert esos volt az ido, igy inkabb szobabol szobaba maszkalt. Amire ismet kitavaszodott mar jarni tudott 14-15 honapos igy nem volt gond egy maszo babaval kint. Nyarra meg mar szaladt, megtanulta, hogy nem kell megenni a fuvet es minden fele kovet, igy jo volt vele jonni-menni strandolni, elvezte mar az alletkertet, nem ette mar a homokozoba a homokot stb... Most 18 honapos. Ugyhogy nekem tetszett, hogy igy alakult de nincs osszehasonlitasi alapom. :)
2011. aug. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nekem egy augusztus közepi és egy november végi babám van,szerintem minden évszaknak van előnye is hátránya is,kezdve az öltözködéstől a kánikuláig,vagy a hozzátáplálás elkezdése,zöldségek gyümölcsök tekintetében stb..Én kifejezetten utálom/utáltam az őszt,de így már ez az évszak is más megvilágítást kapott :) .Én mindegyik évszakban megtaláltam a szépséget amikor kismama voltam,nem okoztak különösebb gondot az időjárás sem,de az is igaz hogy mindkétszer probléma mentes volt a kismamaságom,tehát nem volt olyan amit fel erősített volna,fokozott volna pl a hőmérséklet.A baba tervezés időszakában ez nálunk nem volt szempont,sokkal inkább a "sors-ajándékának-leosztásának"tekintettem a kialakult időpontokat,és abban az időszakban másként is éltem meg az évszakokat(remélem érted,hogy értem)A sétában sem akadályozott mindkét babám nem egészen 2 hetes korától,rendszeresen sétáltunk/sétálunk
2011. aug. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Két gyerekem késő őszi- kora téli, így tervezzük a 3. babát is. Egyrészt jók a ruhák (pl 62-es overáll, kardigánok, ilyesmik). Aztán nyáron nincs hatalmas nagy pocak. Aztán mire eljön a következő nyár, már vissza tudsz fogyni. Ha télen szülsz, úgyse mész sehova, így nem hiányzik a két nagynak a játszóterezés, mert úgyis otthoni programok vannak, ami pont ideális egy újszülöttnek. Mire kitavaszodik, és eljön a játszóteres idő, már a pici is elég nagy, hogy nézelődjön a babakocsiból.
2011. aug. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

januári, bár inkább nyári babát akartam volna. De az volt a jó benne, hogy úgy telt el a tél, hogy észre sem vettem.

A köv. baba decemberi lesz, szóval msot sem lesz nyári babám.

2011. aug. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Május elején született. Nem tudtam tervezni előre, mert nehéz ügy volt, örültem, hogy sikerült teherbe esnem. A másodikkal ugyanígy leszünk, amikor sikerül...

Azét volt jó májusban, mert hamar ki tudtam vinni a levegőre, sokat aludt kinn. Télen tanult kúszni, mászni, felállni, mire megint jó idő lett, már sétálgattunk kii a következő nyáron.

2011. aug. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

a nagyobbik október 29,a hozzátápláláskor jó volt,hogy 6-7hónaposan már volt a kertben gyümölcs,viszont az elindulás 13hónaposan már némi gondot okozott,mind a cipő mind az idő miatt.

a kicsi június 2án.vele pont fordítva,nem voltak idénygyümölcsök,viszont nyár elején elindult,így könnyebb egy szandival.viszont nem olyan mértékben nő,így vagy nagy vagy már kinőtte a dolgokat.

szempontomból könnyebb volt ősszel szülni,mert nem voltam egész télen terhes,egyszerűbb volt az öltözés...

2011. aug. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

júliusi a kisfiam

hátránya: irdatlan meleg volt

előnye: óriás hasam volt, nincs az a kabát ami alá befért volna :)

2011. aug. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Április 26 sztem jó ha a baba nyári vagy tavaszi meg is őrültem volna ha egy sétához rá kell adnia fél ruhatárat,hogy ne fázzon
2011. aug. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
2 január végi babám van, és ez így volt jó:)
2011. aug. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A nagy januárban. Előnyei:

- a nyarat még kiélvezhettem, sokat jártunk fürödni és nyaralni is voltunk,

- ugyanígy a szilvesztert is :),

- nagy pocakkal elbújhattam a kötött pulcsik alá,

- az első pár hétben nem volt gond a bezártság, aztán már pikk-pakk tavasz lett,

- a hozzátáplálás is könnyű volt nyáron,

- mire nyár lett, nagyjából magához tért a testem a szülés miatti sokkból :)

Hátrányai:

- utáltam télen nagy pocakkal vezetni,

- ha hideg lett volna, kabátot kellett volna vennem (2006 tele extra enyhe volt, ezért nem volt rá szükségem).

- az első pár hónap tényleg macerás volt az öltöztetés szempontjából,

- és már majdnem tél volt, mire elindult a kisfiam, így igazából a lakásban tanult meg járni.


A kicsi novemberi, az meg azért volt jó, mert a nyarat még kettesben tölthettük a naggyal, aki szept-ben kezdte az ovit, így teljesen beilleszkedett, mire a kicsi megszületett.

2011. aug. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!