Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha én nem...

Mit csináljak, ha én nem szeretnék egy csecsemőt, csak idősebb (kb.5 éves) gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Vessem el teljes mértékben a gyerekvállalást vagy fogadjak örökbe?


A férjem szeretné, ha én szülnék, nincs oda az örökbefogadás gondolatáért.


2011. aug. 3. 22:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%

Hidd el, hogy sokkal nehezebb egy olyan 5 évessel tök nulláról kezdeni, akit eddig más nevelt (ha nevelte egyáltalán valaki normálisan), mint egy újszülöttel. Újszülött baba, VÉR A VÉREDBŐL, úgy formálod, alakítod, neveled, ahogy akarod. Egy öt éves "vadidegen" gyermek ezzel szemben? Hááát...

Na meg ha lehet saját gyermeked, te adhatsz egy picurkának életet, akkor ezt a lehetőséget eldobnád magadtól és a férjedtől?

2011. aug. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Mi az oka annak, hogy te nem szeretnél szülni?


Én pl. támogatom, hogy ezzel kevesebb gyerek nevelkedjen rossz helyen, de erre a házasságod is rámehet és a férjedet is meg lehet érteni.


Ráadásul egy 5 éves gyerekben - aki ráadásul intézetből jön - már olyan dolgok vannak "elültetve", amiket csak nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem tudtok már orvosolni. És ugye visszaadni meg nem lehet...

2011. aug. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%

Mi a baj a kisgyermekekkel? Hidd el pedig 5 éves korig a legaranyosabbak:D Addig mennek végig a legnagyobb fejlődéseken: az első pár lépés, első szavak.. Minden nap valami újat mutatnak :)

Megértem a férjed, hogy nincs oda az örökbefogadásért. Miért is lenne, ha egészségesek vagytok és megadatott nektek a lehetőség, hogy egy új életet hozzatok a világra?! Nincs is ennél szebb dolog..

Én nem tudnék teljes szívemmel, teljes odaadással és átéléssel nevelni egy sajátnak mondott gyereket, amikor kimaradtam a személyiségét meghatározó éveiből..

A gondolkodásod számomra nagyon furcsa és egyben bosszantó is bocs..

2011. aug. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Egyik az, hogy nagyon félek a szüléstől. De szó szerint rettegek. Meg az alakomat is féltem.


A másik pedig, hogy nem hiszem, hogy lenne türelmem egy csecsemőhöz. Az állandó sírást hallgatni, pelenkázni, folyamatosan figyelni rá. Egy idősebb gyerek már valamivel önállóbb, jobban felfog dolgokat, lehet vele kommunikálni stb.

2011. aug. 3. 22:33
 5/16 anonim ***** válasza:
31%

Ne haragudj, de nagyon-nagyon rosszul gondolkodsz, szerintem te fordítva vagy bekötve. :D

1. a terhesség nem egyenlő azzal, hogy bálna leszel - oda kell figyelni az étkezésre, és kész - mondom én ezt úgy, hogy kb. 30 kilót híztam, borzalmasan néztem ki, és utólag már tudom, hogy alaposan elcsesztem. De most egy 22 hónapos gyönyörűséges, nagyon okos kisfiú 48 kg-os, nagyon boldog anyukája vagyok.

2. rohadt alacsony a fájdalomküszöböm, én is rettegtem a szüléstől. Aztán mégis végigcsináltam a 30 órás vajúdást, majd utána a császármetszés miatti pokoli fájdalmat is kibírtam, itt vagyok, még élek, és csak a szépre emlékezem.

3. szinte rosszul voltam attól, ha gyereksírást hallottam, ideges lettem tőle, és a saját gyerekem sírását mégis elviseltem mindig - ez az anyai ösztön.


Egyébként azt hiszed, hogy egy 5 évessel nincsenek gondok? Akkor bizony óriásit tévedsz - pláne, ha eddig intézetben, vagy pocsék nevelőszülőknél nevelkedett. Nehogy azt hidd, hogy két perc alatt egy olyan gyerek válik belőle, akit te megálmodsz magadnak: soha semmi gond vele, mindig mindent meg lehet vele beszélni, mindig mindent úgy csinál ahogy te szeretnéd... szerintem te álomvilágban élsz, vagy egyáltalán nem is kellene gyereket vállalnod. Vagy csak évek múlva, amikor igazán megérsz az anyaságra.

2011. aug. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál: szülés, pelenkázás, folyamatosan odafigyelés.. én úgy gondolom, hogy pont ezek adják meg az anyaság érzését. 5 évesen is ugyanúgy figyelned kell rá, tanítanod kell, hallgatni a nyavalygásait. Minden kornak megvan a maga nehézsége és ezekben a nehézségekben lehet átélni a legcsodálatosabb pillanatokat :)
2011. aug. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

Régi mondás, kisgyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond.

Szerintem egyáltalán ne legyen gyereked. Mert az nem játékbaba, akit félre lehet rakni, ha meggondolod magad.

A legnagyobb szívességet azzal teszed, ha egyáltalán nem vállalsz gyereket, legyen inkább egy kutyád. Azzal is van gond, mondjuk, legyen inkább egy aranyhal.

De gyereket semmiképp.

2011. aug. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
Fiatal gondolkodás. Nem jött el még számodra az anyaság ideje.
2011. aug. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nemrég töltöttem be a 24-et. Lehet még tényleg várnom kellene.
2011. aug. 3. 22:49
 10/16 anonim ***** válasza:
43%
Bizony, várnod. Férjeddel meg megbeszélni ezt az egészet, ha úgy házasodtatok, hogy ezt nem sikerült tisztázni.. mert hosszútávon ez nem fog sok jóra vezetni.
2011. aug. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!