Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apja rendszeresen megveri. én...

Niz kérdése:

Apja rendszeresen megveri. én szeretnék az apja lenni (? )

Figyelt kérdés

1Éve vagyok együtt a 16éves bnömmel. én 19 éves felnött, saját házzal és autóval rendelkezö informatikus vagyok.

A páromat 33éves nevelöapja neveli 11éves kora óta odafigyeléssel. 2hónapja az apa elvesztette testvérét és azóta rendszeresen fogyaszt alkoholt, ami kihat a lányra is. nem egyszer fordult már elö, hogy sírva hívott/jött át, hogy annyira összeverte, hogy aludni sem tud a fájdalomtól. Az apja nem akarja elengedni, de a seggarc úgy bánik vele, mint egy bokszzsákkal. a párom nem szeretné elmondani, a gyámhatóságnak, és én ezt a döntést tiszteletben tartom. nagyon szeretne átköltözni hozzám, de a szabály az szabály és náluk kell laknia.

a kérdésem az, hogy hogy lehetne megoldani, hogy én legyek a gyámja?

ha az apja leszek, és szexuális kapcsolatunkat szeretnénk folytatni, az nem minösül molesztálásnak, vagy nem kell tudnia senkinek?


kösz a válaszokat


2011. aug. 4. 11:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Egyrészt már nagyon messze vagyok a csaj jelzőtől, másrészt pedig nem értem, hogy hogyan gondoltátok. Azt szerinted nem kell megbeszélni, hogy mondjon le a gyerekről? Vagy egyszerűen aláírtok egy papírt, hogy te vagy a gyámja és neki nem is kell tudnia róla? Gondolod, hogy beszéld nélkül megoldható? Akkor nagyon tévedsz.

A legegyszerűbb utat írtam le, anélkül, hogy a gyámhatóságot, rendőrséget és egyéb szerveket be kelljen vonni.

Örökbe fogadni nem tudod, hiszen ott minimum 16 év korkülönbségnek kell lenni.

Gyámot a gyámhatóság rendel ki, így ez már ki is van zárva.


Ami még hiányzik a történetből: Anya. Mi van az édesanyjával?

2011. aug. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

bocs, nem apát akartam írni a kérdésben, hanem gyámot

elég ideges vagyok már

2011. aug. 4. 12:32
 13/23 A kérdező kommentje:

Hát elég borzalmas dolog történt. nemtudom mennyire rémlik nektek 2005ös jul. 12.-i betöréses gyilkosság. ha rákerestek, tuti ad valamit ki

a lényeg a lényeg:nincs senkie, csak egy nagyon öreg nénike, 92 éves, nagymamája növére

2011. aug. 4. 12:39
 14/23 anonim ***** válasza:

Nem találtam semmit, de nincs okom kételkedni.

Ebben az esetben viszont azonnal gyámhatóság!


Még mindig nem tiszta: "náluk kell laknia" Ki a többesszám?

2011. aug. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Pistike és az apja rendelkezik egy számítógéppel.


TEHÁT


van NÁLUK egy számítógép

2011. aug. 4. 12:48
 16/23 anonim ***** válasza:
A lányon vannak külsérelmi nyomok? Azt eddig sehol senki pl. tanárok nem vették észre?
2011. aug. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Hogyne volna, már volt is hogy megkérdezték nincs-e otthon baj, de mindig arra hivatkozott, hogy érzékeny a böre
2011. aug. 4. 12:54
 18/23 anonim ***** válasza:
Szia!Sajnálom nagyon a barátnődet én is hasonló helyzetből kerültem ki,illetve menekültem.Én azt tenném hogy látleletet vetetnék,és mennék a bíróságra.Ha nem lehet vele megbeszélni hogy változzon meg,ez csak rosszabb lesz.Jó hogy ott vagy és mellette állsz.Nem értem miért akar tovább szenvedni és miért nem lép a barátnőd.Igaz hogy már 16 éves,de még félig gyerek.Én a helyedben megpróbálnám rábeszélni a dologra,és nem elfogadni a döntését.Kivánom hogy jól döntsetek.
2011. aug. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Amúgy meg sem látszik rajta, nagyon életvidám
2011. aug. 4. 13:10
 20/23 anonim ***** válasza:

A barátnődnek így megfelel a helyzet? Mert nagyon úgy néz ki, igen.

Ha ugyanis ki akarna lépni belőle, akkor csakis egy lehetőség van. Jelenteni az illetékeseknek. Ha nem teszi meg, marad minden a régiben.


Esetleg te is megtehetnéd, ebben az estben a lány részéről annyi előny van a nev. apával szemben, hogy nem ő tette meg a bejelentést, kvázi te leszel a fő ellenség, nem lány.

2011. aug. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!