Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újszülött lánykának fülbevaló?...

Újszülött lánykának fülbevaló? A kórházban megcsinálják, de nem korai még ez?

Figyelt kérdés

Voltunk benn tegnap a kórházban szülőszoba-látogatáson, akkor mondta a csecsemős főnővér, hogy lehetőség van náluk arra, hogy mielőtt hazajövünk majd a kórházból, a piciknek kilyukasztják a fülét, szóval ha valaki akar, akkor vihet be (szigorúan) arany babafülbevalót, és ők megoldják a dolgot. Azt is mondta, hogy nem lövik, hanem tűvel lyukasztanak.


Bizonytalanok vagyunk. Megcsináltassuk ott, vagy majd csak 1-2 éves korában? Ti mit gondoltok erről?


33+3 hkm


2011. aug. 5. 09:47
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

És még annyi, hogy azt mondta, ők jobban értenek a lefertőtlenítéshez/utólagos fertőtlenítéshez, mint egy kozmetikus.

Ez valami reklám-fogás akar lenni?

2011. aug. 5. 09:48
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én megcsináltattam a kórházban 2 napos korában. Szinte észre sem vette. Később szerintem nehezebb lesz, mert akkor már jobban fog mocorogni. A kórházban egyébként is sterilebb a körülmény mint egy kozmetikusnál.
2011. aug. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, mi is a streilebb körülmények + nagyobb szakértelem miatt gondolkodtunk el a dolgot.
2011. aug. 5. 09:55
 4/20 anonim ***** válasza:

Szia! Egy két évesen semmiképp! :)


Nekem 2 naposan fúrták ki a fülemet a kórházban, a kislányomnak a védőnő a rendelőben 8 hetesen.


Ő pld. azt mondja (a védőnő) hogy 6 hónapos korig javasolja, vagy 4-5 éves kor után... Mert ha viszket, fáj (márpedig sokaknak viszket, vagy fáj), akkor 6 hónapos kor alatt még nem piszkálja, nem tud oda-oda kapni, esetleg kitépni a füléből. (ellentétben az 1-2 évesekkel).


4-5 évesen meg már meg lehet vele beszélni, hogy ne piszkálja, meg fog gyógyulni.


Az én kislányomnak kicsit sebes volt, úgy 3 napig, de Tetránnal szépen begyógyult. Szóval inkább most!!!!

2011. aug. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%

Hát nem tudom. Újszülött osztályon dolgozom, láttam pár füllyukasztást. Gyerekfüggő, hogy mennyire tűrik, de akkor is elég borzasztóan néz ki.

Én úgy gondolom nagyon korai ilyenkor lyukasztani mert még nagyon sokat nő a baba füle és már itt is elpanaszolta anyuka, hogy nem ott van a lyuk ahol jól nézne ki. Na meg ezeknek a pici babáknak olyan esetlenül nagy, a fülükben a fülbevaló. Nagyon könnyen ki tud szakadni.

Nekem anno fél éves koromban lett lyukasztva. Az már inkább jobb kor. De a legjobb az amikor már a gyerek kéri, hogy had legyen kilyukasztva.

2011. aug. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Mi ezt a lehetőséget választottuk. Párom kezébe adtam a behozott fülbevalót és annyit mondtam, hogy én nem akarok róla tudni. Állítólag csak nyöszörgött. Engem is így hoztak anno ki a kórházból. És valóban én is azt gondolom, hogy ők talán alaposabban ellátják, mint a kozmetikus. Nem mintha ők nem lennének lelkiismeretesek.
2011. aug. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Ha rajtam múlt volna, hogy én kérjem a lyukasztást, szerintem még most se lenne lyuk a fülemben, :)) annyira féltem a tűtől világéletemben.. egészen a szülésig. Azóta nem félek már semmilyen "beavatkozástól" :)
2011. aug. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Hát, úgy néz ki a dolog, hogy az általatok leírtak alapján mi is amellett maradunk, hogy inkább csinálják meg neki ott a kórházban.

Természetesen nem hagytam figyelmen kívül azt a választ sem, amiben szerepeltek a hátrányok is.

De a sok "pozitív" irányú hozzászólás meggyőzött.


Amúgy már babafülbevalónk van, férjem vette, mikor kiderült, hogy kislány lesz, elég picike fülbevaló, szerintem nem lesz feltűnően nagy a fülecskéjében :)

2011. aug. 5. 10:01
 9/20 anonim ***** válasza:

Én magyon szerettem volna a lányomnak születésekor kilyukasztatni a fülét, de valahogy nem kérdezték meg, én meg sajnáltam.. Sodróttam az árral, így alakult.

Utána 1,5 év volt, mire rászántam magam, amikor nagyobb olyan rossz elvinni.

Tudni, hogy fájni fog, és sírni fog, stb.

Így én tuti a szülészetet választanám.

2011. aug. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ha nálunk lett volna ilyen lehetőség, én biztosan megcsináltattam volna! Most 5 hónapos, és még mindig nincs fülbevalója, mert egyszerűen nincs szívem elvinni. Oltások után képes egész délután folyton sírva fakadni, borzasztóan viseli. Így a füllyukasztás sem jött el még.

Szerintem csináltasd meg nyugodtan! Ott elviszik, nem is látod, hogy sír, és olyanok csinálják, akik értenek is hozzá.

2011. aug. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!