Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha olyan nevet szeretnék, ami...

Ha olyan nevet szeretnék, ami még nem anyakönyvezett Mo-n, hogyan anyakönyveztessem, ha én Angliában élek? Előző kérdésem válaszadója szerint (szimpla anyakönyvezés) nem kell otthon anyakönyveztetenem, itt megcsinálják. Itt kellene elfogadtatnom?

Figyelt kérdés
2009. dec. 28. 08:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem milyen nevet akarsz adni neki?
2009. dec. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Itt több dolog szóba jöhet. Attól függ, hogy a választott név magyar hangzású-e csak még nincs bejegyezve vagy külföldi betűzéssel van. Ha nem Magyarországon születik, akkor be lehet jegyeztetni külföldi betűzéssel is. Ha Mo-n születik, akkor automatikusan magyar állampolgár lesz (mivel te gondolom, hogy az vagy) és akkor a magyar papírjaiban mindenképp olyan névnek kell lennie, ami megfelel a magyar nyelv szerinti betűzésnek. Szóval jó lenne tudni, hogy milyen névről van szó illetve, hogy hol fog születni, mert ezektől függ, hogy mit lehet tenni.
2009. dec. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

És te Angliában nem fogod tudni anyakönyveztetni, ha mindkét szülő magyar, ugyanis Angliában csak az olyan gyerekek kapnak állampolgárságot, akiknek angol a szülője. Ha magyar áll. polgárok vagytok, a gyerek is az lesz.


Második

2009. dec. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem Belgiumban születtek a lányaim a kicsi neve szintén nem szerepelt a M.o-i nevek között.De mivel Angliába születik és ott kapja az eredeti születési anyakönyvet igy semmi gondés ha ott beirják akkor a Magyar anyakönyvezésnél semmi más dolgod nincs mint elmenni a nagykövetségre a gyerek papirjaival és ők rendezik a többit.

2009. dec. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A másodikra reagálva a gyermek Magyarnak van beirva de ott anyakönyvezik mivel ott születik és 16 évesen eldöntheti milyen állam polgár szeretne lenni.Hiába mind két szülő magyar.
2009. dec. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
13:26: ez a törvény minden országban más...úgymond anyakönyvezik olyan szempontból, hogy kap anyakönyvit Angliában, de nem állampolgárságot, de ez mindegy. Ha Angliában születik be lehet jegyeztetni külföldi nevet is, viszont Magyarországon született magyar állampolgárnak csak magyaros írásmódú neve lehet. Szóval ez azon múlik, hogy a gyerek hol fog megszületni.
2009. dec. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szinte ugyanazt írtuk ,de ha ott maradnak és betölti a 16-ot normálisan nyilatkoznia kell milyen állampolgár szeretne lenni.De ez már tényleg részlet kérdés.Gondolom ha Angliában éltek ott is születik ,ha Magyarba akkor a Magyar törvények szerint anyakönyvezik
2009. dec. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. A nevet nem árulhatom el, ugyanis nem szeretném, ha valaki "lenyulná", bocs, hogy így írom, bárki hozzáférhet ehhez az oldalhoz. A név nagyon különleges számunkra, párom találta ki, ezen a néven futott a cseten, és én ezen a néven ismertem meg. Eddig azt hittem, nem létezik, de alapos kutatásom során kiderült, hogy Amerikában mint családnevet használják. Egyáltalán nincs benne semmi extra hangzás, y, vagy x sincs:D Tulajdonképp, miután én felhasználtam a nevet, bárkinek tudom ajánlani, mert olyan egyszerű hangzása van, mint az Ádámnak, vagy Évának.

Majdnem 3 éve lesz, hogy kinn élek Angliában, mikor a kisbabánk megszületik, de sajnos még 2 év kellene ahhoz, hogy ők intézzék a papírokat. Azt már tudom, hogy otthon is, de akár itt is anyakönyveztethetem, mind a kettő bonyolultabb, mint a normál eset. Csak az nem világos még, ha itt el tudom intézni a papírjait, vajon el kell e fogattatnom otthon a nevet, mert én úgy tudom, hogy ha itt csináltatom a papírjait, akkor is magyar állampolgár lesz. Ha kisfiam lesz, akkor kábé augusztus második felében még visszatérek ide, és leírom Nektek a nevet, ha kíváncsiak vagytok rá:d

Még egyszer köszöm mindenkinek.

2009. dec. 31. 19:58
 9/14 anonim ***** válasza:
ha ott születik is magyar állampolgár ,de mivel az eredeti anyakönyv az amit ott kapsz igy Magyarba már csak be kell íratnod. a Lányom a Chloe nevet kaptak ami magyarban még nincs a nevek között ilyen formán csak Magyarosítva (Kloé)De otthon ugyan ugy beírták mert ez volt a születési anyakönyvbe.
2010. jan. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja még valami a születési anyakönyv automatikusan jár.A babának csak azt kell kikérnetek majd fordíttatni ,hítelesítettni és ha nagykövetségen keresztül intézitek bevinni hozzájuk.ők a többit intézik.
2010. jan. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!