Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újszülött lánykának fülbevaló?...

Újszülött lánykának fülbevaló? A kórházban megcsinálják, de nem korai még ez?

Figyelt kérdés

Voltunk benn tegnap a kórházban szülőszoba-látogatáson, akkor mondta a csecsemős főnővér, hogy lehetőség van náluk arra, hogy mielőtt hazajövünk majd a kórházból, a piciknek kilyukasztják a fülét, szóval ha valaki akar, akkor vihet be (szigorúan) arany babafülbevalót, és ők megoldják a dolgot. Azt is mondta, hogy nem lövik, hanem tűvel lyukasztanak.


Bizonytalanok vagyunk. Megcsináltassuk ott, vagy majd csak 1-2 éves korában? Ti mit gondoltok erről?


33+3 hkm


2011. aug. 5. 09:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
54%
Hát nem tudom. Tűvel fúrkálni...elég rossz. Sokkal jobban fáj mint a pisztolyos variáció. Amúgy a pisztolyhoz eleve steril fülbevaló jár :) És az alkohol a kórházban sem fertőtlenít jobban mint a kozmetikusnál. :D Nekem a védőnőm mondta, hogy vigyem el kozmetikushoz, igaz az enyém már két éves volt. Nem is vette észre, csak a pisztoly hangja miatt lepődött meg, úgyhogy vigyorgott egyet.
2011. aug. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszi a friss hozzászólásokat is! Most már meg lettem győzve :)


Utolsó, van bene valami, hogy az alkohol az mindenhol alkohol :)


A főnővér azt mondta, hogy a lövős fülbevalónak ugye vastagabb a szára, ezért nem használják ők ezt a fajta megoldást. Vékony tűvel szúrnak, és az a lyuk tökéletesen elég a babafülbevalónak, aztán később (5-6 éves korában) lehet tágítani, mindig picivel vastagabb szárú fülit beletenni.

2011. aug. 5. 10:31
 13/20 anonim ***** válasza:

Bár meggyőztek, azért írok. A családban az összes lánygyermeknek (5) a kórházban szúrták át. Hát, egyiknek sem lett a két lyuk egyforma...Nagyon nem szép, hogy az egyik lyuk pár milivel feljebb van, mint a másik. 7 hónaposan vittem el a kozmetikusomhoz a lányomat, 3 perc alatt végeztünk, a csattanástól megijedt egy kicsit, de ennyi. Bár az egyik fülcimpája kicsit lejjeb van, mint a másik, a két lyuk mégis egyformának tűnik.

Én láttam, hogyan csinálják a szúrást a kórházban, hát köszi, de nem teszem ki a gyerekem egy ilyen dolognak (tesóm egyik lányánál láttam). Nekem a csecsemős osztály főnövére mondta (ismerős volt), hogy eszembe se jusson ott csináltatni! Pedig jó hírű, fővárosi kórház...

De hát mindenki maga dönti el...

Gyors szülést és boldog babázást kívánok!

2011. aug. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő hogy várjuk meg míg az összes oltást megkapja.Úgyhogy mi a 4hónapos oltás után rakattuk be a fülbevalót.Én olyan helyre vittem ahol csinálnak fülbelövést,és teljesen steril volt minden nem volt semmi gond.
2011. aug. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Bár lövettem volna ki a kórházban.

7 hónaposan szántam rá magam, hogy elvigyem, hát együtt sírtam a gyerekkel, ráadásul totál nem egyforma a két belövés helye, mondjuk most már nem szembetűnő, mert 3 éves, nőtt a füle, de akkor nagyon csúnya volt.

Szóval csináltasd meg neki.

2011. aug. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy újszülött osztályon dolgozom.

Ne felejtsük el, hogy nem csak az a két lehetőség van, hogy kórház vagy kozmetikus. Aki egy kisbabának képes pisztollyal lőni a fülét annak el is venném az engedélyét. El lehet vinni gyerekorvoshoz is és ott jó eséllyel még érzéstelenítőt is adnak neki.

A másik baj a kórházi szúrással, hogy nem nagyon van összeegyeztetve, hogy mikor csinálják. Van, hogy egymás után van a bcg oltás, a vérvételek és a fülszúrás, mert éppen így van idő. Hát az ilyen gyereket napokig nem lehet megnyugtatni (és én is fővárosi, neves kórházról beszélek)

2011. aug. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Csak azt az egyet nem szabad elfelejteni, hogy a lövés sokkal jobban roncsolja a szöveteket. Piercernek tanulok, de magamon is tapasztaltam, hogy a lőtt fülbevalóimmal csak a gond van, még több év után is begyullad aranytól/orvosi fémtől, gennyezik, míg a szúrt lyukak simán elviselik a bizsut 2-3 hónap után is, hamarabb és szebben is gyógyultak meg. A környezetemben szintén ez a helyzet, sokan bánták meg, hogy lövettek.

Én nem csináltatnék ilyen kis korában fülbevalót, csak akkor, amikor ő kérné. :)

2011. aug. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom amint írtam én úgy lövettem be a fülbevalót.És a kislányomnak semmi baja nincs azóta se,pedig már 16 hónapos.Ja és egyformán van belőve.A másik meg ha belövik az csak egy pillanat,de ha tűvel bökik ki az sokkal jobban fáj neki.Én újszülött korában még biztos nem rakatnám be neki.
2011. aug. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szia!Mi a kórházban csináltattuk meg ,mielőtt hazavittük 5 naposan.Elvitte a csecsemősnővér,pár perc múlva hozta is vissza az alvó lányomat.Szinte végig aludta az egészet.És szépen egyformán lett kiszúrva a füle,sosem pirosodott,sebesedett be ,sosem piszkálta,mivel teljesen természetes volt neki.Én ajánlani tudom hogy ott csináltasd meg.Nekem ha lesz még egy lányom,akkor neki is a kórházban tetetjük be a fülbevalót.
2011. aug. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további pro és kontra érveket, tényleg elgondolkoztató volt, de nekem is csak gondom volt a lőtt fülbevalókkal, már ki is vettem őket évekkel ezelőtt, bezzeg az "eredeti" lyukakkal, amiket szúrtak, nincs problémám.


Maradunk annál, hogy megcsináltatjuk a kórházban, abban bízom, hogy nem fogja majd később piszkálni, végülis azzal fog "felnőni".

2011. aug. 6. 08:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!