Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, leendő anyukák! Ti...

Anyukák, leendő anyukák! Ti beiratnátok a gyereketeket zsidó iskolába?

Figyelt kérdés
olyanba ahol ortodox zsidók is vannak
2011. aug. 5. 20:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Be. Az unokaöcsém is zsidó iskolába jár. Nem zsidó, mégis imádja:-)
2011. aug. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
39%
Alapból nem íratnám egyházi iskolába a gyerekemet.
2011. aug. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Vannak katolikus iskolák, vannak református iskolák stb...

Ha valaki annyira vallásos és szeretné, hogy a gyereke is ebben a szellemben nőjön fel akkor igen!


Én nem vagyok vallásos, nem íratnám hasonló sulikba a gyerekem.

Az a baj, hogy sajnos a zsidó vallást lassan ugyanannyira elítélik mint a cig.ányságot...

2011. aug. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Simán.A legjobb barátnőm lánya is ilyenbe jár.Mondjuk Ők tényleg zsidók.Szerintem még jobb is ha ilyen suliba jár.Rosszat nem fog tanulni.
2011. aug. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Simán. Mi ateisták vagyunk, de a környékünkön úgy tűnik csak a református oviban lesz hely jövőre, de akkor beiratjuk oda. Rosszat nem fog ott tanulni, az tuti.
2011. aug. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
37%

Én úgy tudom, zsidó családoknál nagyon fontos és odafigyelnek a gyerekek fejlődésére, taníttatására, és nem véletlen, hogy a legnagyobb egyetemek kíválóságai, sőt az összes magyar Nobel díjas és hírnevet szerzett ember zsidó, én örülnék, ha ilyen lehetőséget kapnának a gyerekeim.

Egyébként ez számomra is fontos, hogy a gyerekeim minél többet érjenek el és minél műveltebbek legyenek. Így természetesen egyházi iskolába járnak, mert azok a legnevesebbek városunkban. Annak ellenére, hogy nem vagyunk vallásos család. Egyébként azt sem bánom, hogy a gyerekeim ilyen szellemben nevelkednek és nem lenne ellenemre, ha ők vallásosok lennének.

Az egyházi iskolák mindig a legjobbak között voltak, bármely korszakban, bármely rendszerben. Úgyhogy azt hiszem, letettek már valamit az asztalra.


És egyébként még ami szempont volt, ahova a gyerekeim járnak ne legyenek cigányok, hátrányos helyzetű magyarok sem. Nem szeretnék keveredni velük, illetve nem szeretném ha a gyerekeim keverednének. Mondjon bárki is bármit az integrált nevelés előnyeiről. Én inkább vallom magam rasszistának és szegregáció hívőnek. Ne az én gyerekem integrálódjon lefele, ők integrálódjanak felfele.

2011. aug. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ha zsidó lennék, akkor igen.

Mivel katolikus vagyok, és a gyerekeim is azok, nem íratnám őket református iskolába, és így tovább. De ez csak az én véleményem, én így tartom logikusnak. Ezt a vallást érezzük közel magunkhoz.

2011. aug. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Az én álláspontom, hogy csak akkor irasd oda, ha látod a gyermekeden az elköteleződést a zsido hitvilág felé. Személy szerint napiszinten vagyok kapcsolatban zsidokkal, munkám révén. Belelátttam egyes családok, ( közöttük nemcsak zsidok ) mindennapi életébe, és elég zavaros dolgokat tud szülni a helyzet ha a gyermek nem egyéni, hanem szülei akaratát tükrözi. Nem saját meggyözödéséböl választ életét meghatározo vallási irányzatot, hanem muszálybol, vagyéppen hagyománybol. Az életében végig rá lesz utalva, vallania kell, élnie kell egy meggyözödés szerint amit sosem fog magáénak elfogadni. Mi hithű katolikus család vagyunk, három gyermekkel. Vallásos "elit" iskolába akrtuk hogy járjanak. Elengedhetetlennek tartottuk, hogy kemény morális szabályokat állitsunk fel előttük, a társadalom legjavát neveljük belőlük. De mindenféleképpen ugy gondoltuk, egészségükhöz tartozik ha vallásukat saját maguk választják. Neveltük egy értékrend szerint őket, de nem lettek megkeresztelkedve. Most egyik 17, másik 15 évesen jutott el oda, arra a döntéshozatalra hogy megkeresztelkedtek. Sokat tanultak, utána jártak, és alapokig elfogaták a kiszemelt vallást számukra. legnagyobb gyermekünk, viszont ateista, materialista vallás tanulója lett. az ő választása, és mondanom sem kell cseppetsem bánom. csúnya ezt kimondani, de a legértelmesebb gyermekünk, és a legsikeresebb. Élete végéig olyan dologban fog hinni, amit saját maga választott, és nemcsak muszálybol lett ráeröltettve. Csak azt szerettem volna megértetni veled kedves kérdező, hogy beszéld át mélyen, komolyan gyermekeddel mit szeretne, mit vár az életől, és miben hisz ő igazán.... azután hozzatok csak döntést.
2011. aug. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

még csak 14 vagyok:) de majd megbeszélem vele;)

köszönöm szépen mindenkinek a választ!!!

2011. aug. 9. 17:01
 20/20 anonim ***** válasza:

Én azt hiszem, beíratnám, ha tényleg úgy lenen, ahogy írtad, hogy nem erőltetik rá a vallást. Ez a többire is vonatkozik :)

Egyébként is ez vár ránk: vagy állami iskola tele kisebbségi, barna, piszkos gyerekekkel, vagy egyházi, ahol rend és fegyelem van.

Nem vagyok egyik vallás elkötelezettje sem, ahogy a férjem sem, de mégis az egyházit fogjuk választani. Reméljük, hogy csak jó fog a gyerekre ragadni ott :)

2011. aug. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!