Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a gyereket/eitek neve?...

Mi a gyereket/eitek neve? Mikor döntöttétek el hogy azt válasszátok? Illik-e a gyerekre az a név amit kapott?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 16:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Viktória és Vivien


Az első koraszülött volt és még nevet se választottunk neki, a kórházban kérdezték, hogy mi a neve a gyermeknek és nekem ez jutott először eszembe. A második gyermeknél a férjemmel írtunk össze neveket és ez az egy név egyezett a listában. :)


Az, hogy illik-e rájuk nem tudom, a második lányunk nagyon eleven az első viszont nyugodt és nagyon makacs.

2011. aug. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Botond

Buzogányos harcos. Hát igen, Ő egy harcos az biztos. 3 éves, de már most iszonyat akaratos, önfejű, igazi küzdő szellemű kisgyerek.

2011. aug. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Fruzsina lett.

Nagyon sokaknak nem tetszett, próbáltak lebeszélni róla, volt aki megmondta, hogy a kutyájának adta ezt a nevet...stb

"vidám"-at jelent a név. De általában az is a kislányom. Vidám vagy durcás.

2011. aug. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

ja,lemaradt h mikor döntöttem el...

kb. 8 hónapos terhes koromra alakult ki, hogy nem Zsófi lesz...mivel sok Zsófi született akkor az ismerősök közt / faluban. ÉS a nevek jelentését is figyelembe vettük...

Azt hittem ,Fruzsiból nem lesz sok, nem gondoltam még akkor, h ilyen "kapós" név a Fruzsina. Meglepetés: a csoportjában 3-an voltak Fruzsik... :)

2011. aug. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
6 év sikertelen próbálkozás után született a lányom, aki a Nikoletta nevet kapta. Csak utána gondoltam rá, hogy a Nikoletta (Niké) győzelmet jelent. Hát, hat év után nekem ő igazi győzelem volt. :)
2011. aug. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat eddig. :) Jöhet még
2011. aug. 7. 18:27
 7/17 anonim ***** válasza:
Zorka a 15 hónapos lányom neve,az apja választotta,de nagyon illik rá.Igazi kis "boszorkány",rafinált,zsivány nőszemély,mi csak Bozorkának hivjuk.Viszont a második neve a Lia egyáltalán nem illik rá,viszont szépen hangzik egyben a vezetéknevével.
2011. aug. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Boglarka Dorka


Boglarka: egkoves femveretes es magat a viragot is jelenti


Dorka: Isten ajandeka


egy kis huncut kedves aranyos kislany, bar eleg akarsstos is

Isten ajandeka, mert nem szamitottunk Ra :)

2011. aug. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Krisztián a neve. Hát, úgy 7 hónapos terhes lehettem, már korábban egy teljesen másik név volt megbeszélve, amikor rájöttem, hogy ez a gyerek csak Krisztián lehet :)

Szerintem nagyon illik rá a neve, bár nem a jelentése miatt, hanem a hangzása alapján, mindig is ilyennek képzeltem el egy Krisztiánt :) Örökmozgó, vicces, okos gyerek :)

2011. aug. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

András


Az apja választotta, talán a 30. héten. Nem tudtunk közös nevezőre jutni, aztán megbeszéltük, hogy az első gyerek nevét ő választja ki, a másodikét majd én. Azt jelenti, hogy férfias, nagyon remélem hogy illeni fog rá. (Most még csak 20 hónapos. Bár bátornak bátor, nem riad vissza semmilyen mászókától. Ha elesik, megüti magát azt is "könnyen veszi".)

2011. aug. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!