Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hitellel (CHF) rendelkező...

Hitellel (CHF) rendelkező anyukák, mi lesz így velünk?

Figyelt kérdés
Ez hihetetlen,hogy már 264 a frank és sehol semmi megoldás,csak az igérgetés??
2011. aug. 9. 14:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
36%
Mindenkire rossz világ vár! Szerencsére nekünk nincs hitel! A hitelesek közül van,akit nagyon sajnálok, van akit egyáltalán!
2011. aug. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkit érint rosszul, csak akik régebben vették fel, alacsony árfolyamon. (mint a szomszéd család nálunk, 158 Ft volt akkor). Barátnőmék pont a válság előtt, de már akkor is magas volt az árfolyam, őket nem érinti mélyen.
2011. aug. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
56%

Nekünk csak autóhitelünk van, ami CHF-es, szerencsére fix a havidíja és még van hátra 5,5 év, viszont eladni nemigen tudjuk kocsit. Úgy terveztük, ha lejár hitel hogy a nagynak adjuk, ő akkor lesz 17 éves.

Addig meg fizetjük, mást nem tudunk csinálni

2011. aug. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs :(

Mi "csak" 8 évre vettünk fel hitelt (4,5 mFt-ot) és már a felénél tartunk, de már visszafizettük a felvett összeget...

Tehát amit az elkövetkező 4 évben fizetünk, az színtiszta haszon lesz a banknak. Még ha pl. 200 Ft-os CHF árfolyamon is számolnák, nekik már akkor is tuti nyereséges, nemhogy így!

Miért nem lehet kitalálni vmi normális megoldást? Persze nem ezt az állami baromságot, mert az csak egy újabb hitel, abból meg köszönjük szépen, de nem kérünk.

A bankok már így is rengeteget nyertek rajta, nem lenne nekik is jobb, ha rögzítenék (vagy legalább maximalizálnák) a CHF árfolyamot egy olyan szinten, amin még nagy valószínűséggel mindenki tud törleszteni?

Most miért lesz az jó, hogy rengetegen bedőlnek a hitelükkel, majd elárasztják a piacot a rengeteg ingatlannal, így jól lemennek az árak (még jobban), akkor ők sem jutnak a pénzükhöz, nem???

Ja és a másik: ha ez a brutális CHF erősödés ilyen rosszat tesz mindennek és mindenkinek, akkor nem az lenne a megoldás, hogy ne azt vegye mindenki????? Ha nem lenne rá ekkora kereslet, akkor nem erősödne minden percben...


Vagy ez csak szerintem ilyen egyszerű? :)

2011. aug. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
83%

Én is elhűlve nézem a híreket, hogy milyen brutál módon erősödik a CHF. És hogy a 280 Ft-os árfolyamot sem tartják elérhetetlennek. A végén a CHF utoléri a benzinárat! (Csak vicceltem. Remélem legalábbis!!!)

8.000.000 vettünk fel 5 éve, akkor 65.000 volt a törlesztésünk. Most a tartozásunk 13 millió, a törlesztésünk pedig 125.000.

Egyenlőre még tudjuk fizetni, de hogy meddig???!!! Iszonyat nagy szerencsénk, hogy a páromnak jó munkahelye van, ahol fizetnek is. Igaz, hogy dolgozik látástól-vakulásig. :(

Az árfolyam,rögzítést mi nem kérjük, mert az csak ideig-óráig nyújt némi segítséget, aztán 2015-től mennyit kell majd fizetni?

Az ígérgetésre pedig csak annyit: hülye, aki még ígérni sem tud! A megválasztásuk után nagy ívben le van szarva az egész ország, élén azzal a 2/3-al aki rájuk szavazott. Az a lényeg, hogy aki a zsírosbödön közelébe került minél jobban megszedje magát, mert csak 4 éve van rá!

2011. aug. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, ne is mondd. Direkt szülővárosunktól messze egy kisvárosban vettünk házat, mert itt olcsóbbak voltak, és 40 ezernél többet nem akartunk bevállalni. És most 75 ezernél tartunk. És ez még csak emelkedik. Nem marad pénz semmire. Bele se merek gondolni, hogy mi lenne, ha a férjem munkahelyével történne valami. Egyenlőre nem vágunk bele az árfolyamrögzítésbe, mert még épp kitudjuk fizetni, de ha felmegy 100-ig a törlesztés....vagy valami történik.

Ez is nagy szemétség , bedől az árfolyamrögzítésnek egy jó csomó ember még az is aki alig de tudja ezt fizetni, mert ezt is már "tukmálják" (persze hogy tukmálják, ezzel megint jól jár valaki) aztán 4 év múlva mondjuk lesz 300 fölött a frank vagy kitudja lesz egy brutál törlesztőrészlet és mellé még törlesztgetheti az elmúlt 4 év adósságát. Csöbörből a derítőaknába én azt mondom. Hisz munkahelyeket nem teremtenek, semmit nem tesznek. Vesznek mol részvényeket??kafa...az országot jó hülyének nézték választáskor...itt van....mi lenne ha ezek lennének az ellenzék????már nagy zavargások lennének...eszméletlen. Valamit kéne tenniük, hogy erősödjék a bizalom az országgal szemben, de csak süllyed és gyakorlatilag a forint mit fog érni????még az unokáink is örökölni fogják a kis lakásra felvett hitelünket. borzalom.

2011. aug. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

4 évvel ezelőtt vettük fel a hitelt, fundamentával összekötve. 12 e volt a fundamenta ugyanennyi a hitel, nem mertünk többet akkor bevállani, én még fősulira jártam. Most ott tartunk,hogy fundi 12 hitel 37 ezer. Kibírjuk szerencsére fizetni, de felháborító,hogy az illetékesek csak néznek, és néznek és ha megszólalnak akkor is hitel aktuálsi törlesztése előtt pár nappal 10-e után, és biztos olyat találnak mondani, hogy megint gyengüljön a forint.

Hihetetlen,hogy csak a kizsákmányolsához értenek.

2011. aug. 9. 17:18
 8/32 anonim ***** válasza:
41%

Nem a bankokat akarom védeni, de senkinek nem tartottak pisztolyt a fejéhez, hogy vegyen fel hitelt, ez benne volt a pakliban.

(Ha én pénzt kölcsönöznék valakinek, az egyetlen célom az lenne, hogy visszakapjam azt.)

Sajnos van még egy dilettáns, semmiheznem értő kormányunk is:-(((

2011. aug. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

előző

harmadik voltam

2011. aug. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
2011. aug. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!