Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hitellel (CHF) rendelkező...

Hitellel (CHF) rendelkező anyukák, mi lesz így velünk?

Figyelt kérdés
Ez hihetetlen,hogy már 264 a frank és sehol semmi megoldás,csak az igérgetés??
2011. aug. 9. 14:14
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
11%
Sem bankár, sem milliomos nem vagyok! Elég kemény megszorítás mellett fizettem rahedli pénzt a férjemmel Fundamentába,már az első melónk óta,hogy meglegyen egy lakás ára! Inkább éltünk 4-5 évig szarunkat megéve, de most nem kell fogni a fejem!
2011. aug. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem tartott a fejünkhöz pisztolyt amikor felvettük a hitelt, de a Te szádhoz már odatarthatná valaki, akkor talán sikerülne végre befognod.

Igen, ahogy már írtam ,mi is tudjuk fizetni, de félelmetes ami a frank körül zajlik mostanában. Most 125.000, mennyi lesz 1,2 vagy 5 év múlva? 200.000 vagy 300.000? Mert azt már nem fogjuk tudni fizetni.

2011. aug. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
9%

Csak leírtam,hogy azért volt más megoldás is, nem rögtön a hitel! De úgy látszik ez nem tetszik sokaknak.

Nem baj, én nyugodtan alszom. Az én számban nem lesz pisztoly hitel miatt!

2011. aug. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván volt hol nyugodtan aludnod, ennyi!!!! Tudod az sem megoldás sokaknak kezdetben, hogy fizetik a 40 ezres albérletet és mellé a fundamentát. Nem mindenkinek volt erre lehetősége, és arra sem, hogy valahol nyugodtan aludjon amíg pénz nem lesz belőle.

De vigyázz a nagyzolásoddal, mert szokták mondani a fagyi visszanyal...és örülj magadnak és annak, hogy nem vagy ilyen helyzetben, de SOSEM TUDHATOD MIT HOZ A JÖVŐ!!!!!!!!Én sem hittem, hogy egyszer a tripláját kell fizetnem a hitelnek, meg sokan mások, lehet neked emiatt nem fáj a fejed, de álLj le az okoskodással, mert te is kerülhetsz SZ@R HELYZETBE!!!!!!

2011. aug. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
18%

Igazad van kerülhetek! És nem okoskodtam, pusztán nem értem az olyanokat akik nem ismerik el,hogy van részük nekik is a dologban, hiszen senki nem kötelezte őket a hitelre, de most magukon kívül mindenki hibás.

És igen volt hol lakni. Szülőknél, csak sok embernek ez nem dívik,mert még ha el is férnének, nekik önállósodni kell,meg milyen már otthon lakni stb. Más sem kényelemből választja!

Nekünk sem volt leányálom, de ki lehetett bírni a cél érdekében!

2011. aug. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Aham....milyen jó,hogy neked voltak olyanok. Tudod nem mindenkinek adatik meg a szülői ház amiben lakhat, még ha nem is "dívik". erről ennyit.
2011. aug. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
73%
Igaz senki nem tartott a fejünkhöz pisztolyt.És biztos vannak olyanok is akik plazma tvt meg stb.vettek.De szerintem a többségnek hasznosabb dologra kellet a pénz.És ahogy már írták,ez volt a legkedvezőbb jóval alacsonyabb törlesztő részlete volt mint a ft.-nak nyílván mindenki ezt választotta.Gondolkodj el egy kicsit és örülj neki hogy neked nincs CHF-es hiteled és nem tudod hogy mi az!Nem kéne igazságtalanul mindenkit lehurrognod.Még te se tudhatod hogy milyen helyzetbe kerülsz.
2011. aug. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Ez e: [link]
2011. aug. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem CHF alapú hitelt akartunk felvenni, de sajnos a Fundamenta csak CHF-os bankkal volt szerződésben, amikor kötöttük a lakáshitelt. Még 4 év türelmi időnk van, addig nem nagyon vesszük észre az ingadozást, csak sajnos a hitelünk lesz egyre több. Amikor felvettük, bíztunk benne, hogy lesz jobb, pont a válság előtt fél évvel álltunk neki építkezni. A férjem 6 éve közalkalmazott, akkor többet keresett, mint most gyerekkedvezménnyel, meg adójóváírással együtt. És most még 3 évre befagyasztották a bérét. Ha nem lenne mellékállásban vállalkozó, már felkopott volna az állunk.
2011. aug. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

én nagyon örülök,h nem frankban vettük fel anno a hitelünket,hanem euroban, mert most még hagyján az árfolyam, de volt, h mi is jóval többet fizettünk 2009-ben, de még nekünk is feljebb mehet simán a törlesztő, lehet, h jobban, mint a frankosoknak, ki tudja már...


Nekünk sem volt más választásunk mint a hitel, mi is ugy gondoltuk, h az albérlet is pénz ugyis, akkor meg már a mienket fizessük, ami a mienk lesz egyszer...Muszáj volt valamelyik devizában felvennünk, mert Ft-ra nem adta a bank, mert mi 5 milla felett vettünk fel párszáz ezerrel.

Szülőknél egy darabig laktunk, de hosszú távon ez nem működött volna, mert mindegyőnknek tesói vannak még, akik otthon laknak, és egyéb problémák is felmerültek...


És nagyon nagyon együtt érzek a frank hitelesekkel, szerintem sem (elégséges) megoldás az árfolyam rögzitése.

Remélem hamarosan kitalálnak valami olyat is,ami a hiteleseket segíti,nemcsak a bankokat.

2011. aug. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!