Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol tudnék a gyerekek után...

Hol tudnék a gyerekek után felvett szocpol hitellel kapcsolatban választ kapni a kérdésemre?

Figyelt kérdés
Megszületett a 2. gyerekünk 4 hónapos most. A MÁK nem küldött igazolást a banknak hogy megszületett a baba mert állítólag ehhez az én beleegyezésem kellett volna, de én semmilyen levelet nem kaptam-e téren a MÁK-tól pedig nekik be is jelentettem hogy megszületett a gyermek. Ezért a bank nem kérte el az államtól a pénzt+ a kamatot (amit ugye megelőlegezve megkaptunk) és most a nyakunkba akarja varrni hogy fizessünk. mivel már eltelt a 60 nap és mégiscsak nekünk kellett volna jelezni hogy megvan a baba, de közben ugye össze-vissza változtatták a törvényt, nem is tudtuk követni hogy mi van. Most rákérdeztem a banknál hogy miért nem küldtek értesítést hogy már lezárult a szocpol ügy hiszen teljesítettük a feltételeket (ami egyébként 2015-re kellett volna) és most azt akarják hogy még mi fizessük kb 80-100e Ft-ot! Ismertek valakit akivel lehetne beszélni erről aki szakértője a témának? Köszönöm!
2010. jún. 4. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi 2006 elején vettük fel 2 gyerekre a megelőlegező kölcsönt. AZ első gyerek 2006 őszén született, egy csomót rohangáltunk a papírokkal a bankba, mire végre le tudtuk rendezni (Nálunk a jegyzői igazolással volt a gond, mert még anno a hitel felvételekor kellett vinni egy igazolást jegyzőtől, hogy még nem vettük igénybe a a szocpolt. Aztán amikor megszületett a baba, újra kérték ezt az igazolást, de másodszor már a jegyző (joggal szerintem) nem akarta kiadni, mivel ugye egyszer már kértük az igazolást, másodjára már nem írhatja, hogy még sose kértük... No, szóval ment ez a pingpongozás, aztán persze kiderült, hogy el volt cseszve a törvényi szabályozás, ki is adtak egy rendeletet, hogy a jegyzők KÖTELESEK kiadni ezt az igazolást. Ez valamikor 2007 táján volt. Mire nekünk a bankkal lerendeződött a dolog, már kb. másfél éves volt a gyerek. Szerencsére nem akartak emiatt sosem megbüntetni minket.

Ugyanekkor, mikor ezt a rendeletet kihozták, találták ki azt (pont az egyszerűsítés miatt), hogy a MÁK igazolja le a banknak a gyerekszületést. Ehhez tényleg ki kellett tölteni egy beleegyező nyilatkozatot, amit nekünk a bank adott. (Levélben küldték ki, és vissza kellett juttatnunk a bankba, még arra is emlékszem, hogy valami határidő is volt benne, hogy meddig lehetett nyilatkozni) Tehát NEM a MÁK küldte a nyilatkozatot, hanem a bank!!! Mi ezt leadtuk. 2009. szeptemberében megszületett a második babánk. Nem szóltunk a banknak,nem csináltunk semmit, ennek ellenére még decemberben felhívott egy ügyintéző, hogy menjünk be szerződésmódosításra a teljesített szocpol miatt. Úgyhogy nekünk tényleg magától leigazolta a MÁK a bank felé.

Nem tudom, Ti mikor kötöttétek meg a hitelszerződést, és hogy miért nem íratták alá veletek a papírt, hogy szolgáltasson adatot a MÁK. Én a helyetdben tuti, hogy a bankban verném ki a balhét, mert valamit ők mulasztottak. (Hacsak nem nektek is kiküldték régebben ezt a papírt, csak elfelejtettétek aláírni és visszaküldeni).

Egyébként a bankosok nagyon nincsenek képben, mikor még terhes voltam a második gyerekkel, biztos ami biztos alapon rákérdeztem az egyik bankfiókban (mellesleg pont ott, ahol intéztük a lakáshitelt), hogy akkor ugye a MÁK automatikusan fogja-e igazolni a születést, az ügyintéző csak nézett rám nagy kerek szemekkel, és halvány sejtelme sem volt, hogy miről beszélek. Tehát elképzelhető, hogy esetleg a bankban mulasztottak, amikor nem nyilatkoztattak meg titeket.

Bocs, hogy hosszú voltam, remélem sikerül intéznetek valamit. Ne hagyjátok magatokat, bizonyítsák be ők, hogy Ti mulasztottatok. Bizonyítsák, hogy ők odaadták aláírásra a nyilatkozatot, és hogy felhívták a figyelemeteket arra, hogy amennyiben ezt nem töltitek ki, akkor magatoknak kell intézni a bejelentést a banknál.

2010. jún. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia.Ugyanez mint nektek,83000 ft-büntetés.Még mindig nem tudtuk kifizetni,mert az államkincstár még a részletfizetési kérelmünket is elutasította.Most átadták az Apeh-nak,ott is kértem részletfizetést és az mondta az ügyintéző,hogy ők csak a behajtók és az államkincstárnál igényeljem.Szóval egybe kell kifizessük.Sajnos ha nálatok is így áll a dolog akkor ki kell fizessétek:(

Ha még érdekel valami akkor írjál.

2010. jún. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most úgy áll a helyzet hogy fizetnünk kell de megpróbáljuk kérni hogy kevesbbet, mivel Ők is mulasztottak, nem küldték ki a beleegyező nyilatkozatot így nem is tudtuk visszaküldeni, mi viszont nem jeleztük időben hogy megszületett a baba. Második: nektek mikor született a baba hogy 83000ft-ot kell fizetnetek? Nekünk Jan.19-én és 21-én adták ki az anyakönyvi kivonatot. Állítólag innen számolják.
2010. jún. 7. 08:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia.2008 szept-ben született és 2009 májusában jelentettük be.
2010. jún. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!