Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hitellel (CHF) rendelkező...

Hitellel (CHF) rendelkező anyukák, mi lesz így velünk?

Figyelt kérdés
Ez hihetetlen,hogy már 264 a frank és sehol semmi megoldás,csak az igérgetés??
2011. aug. 9. 14:14
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
48%

Én sem a bankokat védem, de van,akit nem tudok sajnálni. Aki pl. 10-en milliókat vett fel, mert neki x négyzetméteres családi ház kell. Persze, biztos sok mindenki örülne neki, de nem mindenki ugrik bele. Főleg,hogy nyilván garantálni senki nem garantálta 100%-ra,hogy nem fog a svájci frank feljebb menni. Ezt bele kellett,hogy kalkulálják!

És akárki akármit is mondd, nem biztos,hogy a szocpol. is jó volt. Nekünk pl. több ismerősünk a szocpol miatt ugrott bele nagy hitelbe. Mert, ha már adnak 3,5 milliót a két gyerekre, akkor dejó, mert már csak 12-13 kell egy házépítéshez, nosza rajta. Most meg a felének már viszik a házát!

2011. aug. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
80%
Kedves 21:30-as..igen benne van a pakliban úgy 80 évente....Tudod ez kb olyan, hogy ha autóba ülsz és balesetezel akkor simán a képedbe vághatják, hát igen benne van a pakliban! Pedig autóbaleset naponta történik. Szóval vigyázz a sértő bántó szavakkal. Mert ilyenkor kést döfsz azok szívébe akik a kajapénzt is a hitelbe rakják, hogy becsületesen fizessék..holott annyit vett fel, hogy észre se vegye a család a törlesztést. Igen undorító, hogy ebből a bankok nem vállalnak fel semmit, és az is undorító, hogy amikor épp stagnált a frank, akkor kamatot emeltek. Mert a több milliárdos haszon az kevés. És sokmindenkinek anno semmi más lehetősége nem volt elköltözni otthonról, csak ha hitelt vett fel. És miért frank devizába?? Mert 5 millió hitelre a törlesztőm 32ezer volt, forintba viszont 58 ezer. Azt ne mondd hogy az utóbbit választottad volna!! Egész februárig nem is érte el a frank hitelem törlesztője az 58-at. Sajnos a tegnapi állás szerint már 93 ezer. De szerintem ez nem olyan általános dolog, hogy erre fel kellett volna készülni. Hisz azért akárhogy nézem jó sokáig a frank erősödésével sem értük el a magas kamatú forint törlesztőjét. Sajnos mostmár más a helyzet, de vigyázz a szavakkal a fagyi sokszor visszanyal tudod, és van az életben egy csomó olyan dolog, amire számítani lehet, de mégsem történik meg..aztán egyszer csak mégis!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. aug. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem nem azokról beszélek, akik hitelt hitel hátára halmoztak, és ahogy írta kellett a tizen huszon milliós ház meg kocsi meg plazma tévé meg jakuzzi meg istennyila a nagyzolás miatt, hanem azokról, mint pl én, 5 milliós kis ház, egyetlen egy hitel és most hatalmas szívás :(
2011. aug. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Igen, sajna benne volt a pakliban. Csak tudod, nem midenki születik jó helyre,hogy a szülők tudják támogatni, nem midenki él jó településen, ahol jók a megélhetési lehetőségek, nem mindenki keres százezreket....és még sorolhatnám. Ez az egy hitelünk van,két szobás lakást vettünk, és még 4 év után sincs akkor a frank hitelem,mint amit kezdő forint törlesztésnél ajánlottak volna(56ezer). És elhiheted, hogy nem a legelső banki ajánlatra ugrottunk,és minden egyes hitelkonstrukciónál számoltunk,hogy mennyit is kell visszafizetni, kb egy év volt,mire azt mondtuk ez elfogadható!!!!


Úgyhogy ne ítélkezz,mert nem mindenki vett fel több 10milliót,lususautóra,lakásra


ÉS most kicsit azt érzem,hogy olyan emberek hozzák a fejünk felett a döntést,mint te.:(:(:(: És ez elszomorító

2011. aug. 10. 09:56
 15/32 anonim ***** válasza:
68%

Ha valaki nem értelmezte volna a kérdést megfelelően: nem mindenkik írtam. Azokról beszéltem, akik 10-en milliókat vettek fel.

És nem mindenki születik jó helyre,akinek nincs hitele. Csak sokan elmennek albérletbe, vagy maradnak a szülőkkel nyilván nem azért,mert az annyira jó, hanem mert ez van! Sőt nagyon sok olyan is van, aki felvette a hitelt, utána meg elment szülni. És nem azért mert apuka 100 ezreket keresett,hanem úgy gondolták,hogy majd megoldjuk valahogy. Éppen ennél a párnál anyukának kb. 50 ezres GYED-e van. Már akkor sem tudták nagyon fizetni így a hitelt, amikor még nem volt az egekben a frank.

Szóval nem mondta senki,hogy mindenki hibás, de nagyon sokan majd lesz valahogy, meg úgy sem lesz baj alapon vettek fel felelőtlenül hitelt.

2011. aug. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Személy szerint én nem akartam albérletet, mert úgy voltam/voltunk, hogy ha már fizetjük a 35 ezret akkor a saját házunkba fizessük, és ha egy szöget ütök a falba, azt a sajátomba üssem. volt munkahelyünk mindkettőnknek, jobbnak tünt a harmincezres frank hitel, mint az 58 ezres forint hitel. Sőt én utána elmentem szülni is. De a gyed majd a gyes is simán futotta a törlesztést..egy ideig. Úgy kb 5 évig. :( De az elmúlt 4-5 hónap alatt hirtelen nagy ugrás lett a törlesztésben, és mostmár a 93 ezrünket nem tudom meddig lehet fizetni.Mert az már a kajapénzből megy. De elég szomorú hogy hagyják ezt az állapotot, ráadásul tukmálják a 180ft-os befagysztást, mint anno a devizahitelt is.De szegény Mariskanéninek nem mondják el, hogy gyakorlatilag ezzel az óceán közepéig huzzák mentőövvel, majd ott elengedik. Mi lesz itt 4 év múlva????
2011. aug. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
17%
Tukmáltál a devizahitelt? De könyörgöm nem volt kötelező felvenni? Senki nem tartott pisztolyt senki fejéhez!
2011. aug. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Utolsó: igazad van persze, csak sajnos nehéz egyről a kettőre jutni hitel nélkül. Pl. mi építkeztünk. Volt egy kis megtakarításunk, kb. 1 millió, de hitel nélkül nem ment volna. CHF alapút vettünk föl, úgy, hogy előtte megbeszéltük, ha a duplája lesz, akkor is tudjuk fizetni? Igen. Ha babánk lesz és itthon leszek vele, tudjuk fizetni? Igen. Ha valamelyikünknek nem lesz munkája, tdjuk fizetni? Igen.

Mi pont a válság előtt pár hónappal vettük föl, amit igértek törlesztőrészletet, ami kb. 34 ezer ft lett volna, soha nem fizettük. Ebben a hónapban 58 ezer volt. Tudjuk fizetni. Nem okoz fejtörést. Tulajdonképpen egész jól élünk.

Szóval lehet így is csinálni. Nem kicentizni, pl. 50ezret tudok fizetni, 52-t már nem, akkor vegyük fel úgy, hogy 50 ezret kellejen fizetni.

2011. aug. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Mi is így vagyunk, tudjuk fizetni,csak felháborító hogy hová is jutunk, nekem gyedem 100 köröl, apa is keres ennyit meg még egy kicsit. Nem kell a pénzt számolgatnom,hogy vajon hónap végén a láynomnak tudok e venni gyümölcsöt. Szerencsére!!!

De mi van, ha ezek nem csinálnak semmit, hová juthatunk így????????

2011. aug. 10. 12:54
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Te fejedhez kéne már tartani azt a pisztolyt, semmi másról nem tudsz írni!!! Ne mondd nekem, hogy soha nem bíztál a hivatalnokokban, bankárokban akárkiben aki hozzább értő volt a dologban mint Te! Ugyanmár. A mi korunkban sem, sőt anyáink korában sem volt válság.Ne legyél már ilyen túl okos...mert már bosszantó. Örülök ha te nem kerülsz sz@rba, örülj neki te is. ..

Megjegyzem, amikor mi felvettük, mi is pontosan kikalkuláltuk, hogy haduplájára emelkedik tudjuk e fizetni, ha gyesem lesz csak tudjuk e fizetni, sőt ha megszűnik egy munkahely akkor is tudjuk e fizetni. És mindre igen volt a válasz! De a 34 ezerről 93ezerre való növekvés egyáltalán nem volt a pakliban és így kerül sz@rba az ember. Fizetjük..nyögjük...de hadd bosszankodjunk már.

Nem tartott senki pisztolyt a fejünkhöz, de amikor minden bankba ezt ajánják és 20-30 ezer forintos törlesztés különbség volt a hitelek közt (forint és deviza)még szép hogy azt választottuk amit ajánlanak az okosok.

Nyilván bankár vagy vagy valami túl okos milliomos csemete, örülj neki , magadnak, védd a bankokat és ne itt bosszantsd már azokat akik azt se tudják hogy osszanak meg szorozzanak, hogy minden ki legyen fizetve, mert nem akarnak eladósodni. De bankár nem lehetsz hisz nem itt írogatnál....

2011. aug. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!