Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezik-e még Képes biblia...

Létezik-e még Képes biblia (sárga fedelű) és népmesés gyerekkönyv?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban 2 kedvenc könyvem volt:

1. Képes biblia, amiben bibliai történetek voltak pár oldalban elmesélve. Sárga fedelű volt és ha jól emlékszem pirossal volt a címe ráírva.

2. A másik egy fehér, szintén kemény fedelű könyv volt, amin volt az elején egy kép, de sajnos arra már nem emlékszem, hogy mi. Erről elég homályosak az emlékeim, csak egy mesére emlékszem belőle, amit anyától folyamatosan kértem, hogy olvassa fel. Az arról szólt, hogy volt egy király és annak 3 lánya, akik valami ajándékot kértek az apjuktól és a legkisebb egy galambot kért. A többi része homályos, de valami olyasmi volt, hogy megfürdött a galamb egy lavor vízben és királyfivá változott és egyszer egy kést raktak a lavorba. Ja és mindez tájszólással volt írva, csak arra emlékszem, hogy mindig "az aranyos galambgyik"-ról akartam hallani a mesét.

Tudom, hogy ez alapján nehéz beazonosítani a könyveket, de ha valaki tudna segíteni, hogy mi volt a címük és hol lehet kapni, ha még lehet egyáltalán annak hálás lennék, mert szeretnék a saját gyermekeimnek is ezekből olvasni.:)

Előre is köszönöm!


2011. aug. 10. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Képes Biblia létezik, rengeteg féle van felőle.

A másik könyvről fogalmam nincs, de egy gyerekkönyvtáros biztosan tud segíteni ebben

2011. aug. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Képes biblia tuti van még. Keresd a könyvesboltokban. Csak nagyon figyelj oda, mielőtt megveszed, mert jártam már úgy, hogy semmit nem ért a könyv amit vettem a gyerekeknek. Csak a külső borítása volt tetszetős, olcsón adták siettem vele, aztán ha megnézed a belső tartalmát már még azt az olcsó összeget se éri meg.


Egyébként érdekes, hogy rengeteg könyvet nem találok én se, amik anno a mi gyerek korunkban nagy slágerek voltak. Hála Istennek mondjuk nálunk elég sok megvan, mert ezekre nagyon vigyáztam. De könyvesboltba nagyon nehéz beszerezni akár egy egyszerű Cini-cini muzsikát is.

2011. aug. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én is nagyon vigyáztam minden könyvemre, de a szüleim válásakor menekültünk apám elől és sajnos ezek a könyvek is maradtak.:( Volt egy mondókás könyvem is, amiben minden korosztály számára külön mondókák voltak!:) Remélem egyszer rátalálok ezekre valahol!:(
2011. aug. 10. 14:09
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt ajánlom neked, hogy próbálj antikváriumokban kutakodni, inkább mint könyves boltban. Használtan igaz, de eredeti változatot kapsz.
2011. aug. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Antikváriumokba mindig betérek, ha találkozok egyel, de akkor mindig bajban vagyok, mikor megkérdezik mit keresek, ezért reméltem valaki ebből a kevés infoból meg tudja mondani a könyv címét. Azért köszönöm mindenkinek a válaszát!
2011. aug. 10. 14:37
 6/12 A kérdező kommentje:
Juhúúúúúú! Megtaláltam a népmesés könyvet!:D Egész nap vaterán böngészgettem a használt könyveket, de megérte! A címe: Este, éjfél, hajnal - Baranyai népmesék. Olyan boldog vagyok!:)
2011. aug. 10. 22:14
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem megvan a képes biblia! :)A leírtak alapján az amit keresel! :)
2011. aug. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Jó neked, hogy megvan az a biblia!:) És olvasgatjátok is még? Vagy nincs már rá szükségetek? Szívesen megvenném tőled, ha nektek már nem kell!:)
2011. aug. 12. 08:30
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Nekünk már nem kell! :)

Sárga a borítója és csillogó pirossal van ráírva: "Az én könyvem bibliai történetekről"

Gyönyörű színes könyv!Új állapotban!


[link]


Erre gondoltál?

2011. aug. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Úúúúúúúú! Ez bizony!!!!:))) Akkor ha megvehetném, akkor írok neked privátban és megbeszélhetnénk! Nagyon hálás lennék érte!:)
2011. aug. 12. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!