Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítséget hogyan utasítasz...

Segítséget hogyan utasítasz vissza? "mintaanya" jótanácsai, hogyan kéne a gyerekeimmel törődni.

Figyelt kérdés

Amikor 3an vagyunk itthon a fiam néha ugyan harcok árán, mesére(olvasok nek 1-2rövid verses mesét) és alszik, amikor olyanja van nem kéri a pelenkát nagyon ügyesen bilizik...

No mikor itt volt az amúgy is dacoskodó fiam kihasználta, hogy van kihez bújni, ha anya jön, és bolondozott, pörgött.

Eszébe se jutott bilizni, kérte a pelust.

/Ha ráeröltetem, hogy bili vagy pelus nem mer pisilni-kakilni, volt amikor este a fürdésnél engedte el magát és pisilt:( déltől. Pár baleset, szégyenérzet, nekem nem ér annyit az erőltetés, mint ami haszna lesz/van, ha ott lesz az ideje, csinálni fogja./ és megkaptam, hogy erősebben fogjam azt a bizonyos gyeplőt, mert hülye vagyok, akkor is le a pelust, meg akkor is vágjam rá az ajtót ha alvás, nem mesélés. Nekem is fontos, mert olyankor amíg el nem bóbiskol az övé vagyok, nem házimunka nem tesó, csak Ő. Amióta olvasok este és du szebben beszél, más inger...

No és az i re a pont. A 6hónapos húgi önállóan stabilan ül, azonnal tegyen bilire... 1hét alatt annyit kotyogott bele a dolgainkba, és baromira bántó, mert most is kioktat, lekezel. El nem szeretném tiltani a gyerekektől, de a kapcsolt áruja a csipogója a hátam közepére se hiányzik...


2011. aug. 12. 14:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
öööö, mi a problémád pontosan? mert ebből a zagyvaságból alig lehet kihámozni valamit
2011. aug. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

AZ nem derült ki az írásodból, hogy kiről van szó:D Anyukád? Anyósod?


Mindenesetre sokat nem tudsz csinálni, nyelj, és lépj tovább. Itt jól kimérgelődöd magad (én is így szoktam, és milyen jólesik:D), aztán ránts egyet a válladon, és csinálj tovább mindent úgy, ahogy szoktad:)

Fogadd el, hogy mindig van nálad okosabb, aki sokkal jobban ért a TE gyerekeidhez:D:D

Nem ér annyit az egész, hogy idegesítsd magad! Kitartás!


Amúgy nagyon ügyik a gyerekek:D

2011. aug. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Érthetőbben már!
2011. aug. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Tegnap is kizavart a gyerektől, hogy puszit se adjak neki, 1órája szipogott, amikor belógtam a gyerekemhez, megvigasztaltam, akkor is elzavart, hogy így sose szokja meg.(de azt már tudja, hogy ha alszik anya elmegy, és nem szeretné...)

Ráültette a kicsit a bilire, mert azt kell...


Oké, hogy valahol a gyerekek érdeke, meg az enyém is, de a tálalása... Attól a hajam tépem.

Sajna nem olyan a viszonyom, hogy azt bárhogy is tálaljam neki, mert 24év alatt nem jöttem rá, milyen hangon, hangerőn és tegezve magázva stb lehet vele beszélni anélkül, hogy a végén ne kapjak sírógörcsöt...

Az angol vagy spanyol kir. udvarban egyszerübb volt az uralkodóval beszélni, mint vele:(

/akárhogy akárhol beszélek mellette idegennel vele telefonon azt hallgatom halkabban halkabban, pedig ami nálunk tényleg normális beszédhang, úgy telefonálok, nem zeng a környék, és magasról tesz rá, ha esetleg vmi háttérzajt kell túlkajabálni na meg őt a halkabbanozásért, tegnap ezért majdnem megpofoztam/

2011. aug. 12. 14:12
 5/15 anonim ***** válasza:
47%

Hát szerintem ha bemész oda, mondd meg neki, hogy kitéve csak a bilire ültetés jó, mesélni nem szeretnél, mert 6 hónaposan bilire ülni, elég volt és amúgy is csak pelus kell neki


??????

2011. aug. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

pill összekapom a fejem

mert mára már zsong...

Amúgy az én anyukámról van szó.

2011. aug. 12. 14:13
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Valóban nem igazán érthető, de ha jól gondolom az a bajod, hogy édesanyád mindenbe beleszól és okosabbnak gondolja magát mint te. Nem is kell eltiltani, közöld vele, hogy te másként látod, másképp is akarod csinálni, számodra így a jó. Abban viszont igaza van, ha máskor nem kell neki a pelus akkor csak azért ne add rá, mert van ott valaki és a gyerek követeli. Felesleges, esetleg alváshoz, ha akkor még használ. Egyébként ott a bili, semmi baja nem lesz, lelkisérült sem. Te legyél a főnök és ne a gyerek, mert nekem ennyiből nagyon úgy tűnik hogy téged igencsak kenyérre ken a gyereked. Ezzel nincs is semmi gond, de a szabályoknak meg kell lenniük.
2011. aug. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az első bibink: a fiam hol bilizik hol nem, még nem szobatiszta sehogyse, és miért nem erőltetem a bili dolgot, minek rá a pelenka, ha kéri ha nem akkor se adjak rá.

De ha bepisil akkor napokig nem mert pisilni sehová...

A második, hogy du is és este is olvasok a fiamnak, meg altatom, kistesó miatt amúgy is kevesebb jut belőlem, azt se szabad, mert csak hülyít a gyerekem.

A harmadik a kislányt is biliztessem.

És az összes jótanácsát egy olyan itt töltött nap után mondta, amikor a kicsi túl volt pörögve,amúgy is feszültebbek voltunk, Ő meg jött pattogni. Kb úgy viselkedett, mintha a gyerekeim az övéi lennének, én meg a kezdő bébicsősz:S

2011. aug. 12. 14:18
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm kisfia novemberben lesz 3 éves. Sehogy nem állnak a szobatisztasággal, holott nagyon értelmes a kisfiú. Gondolták na éppen itt az ideje, nyár van, szoktassák le a pelusról. Konkrétan kis bugyit adtak rá, a kisfiú meg nótoriusan visszatartotta a pisit, nem mert pisilni, volt, hogy egész nap semmit, csak délután, nagy könyörgés árán, miután ráadtak megint pelust. Ez odáig fajult, hogy szépen kapott egy frankó kis húgyúti fertőzést (a hólyagban frankón el tudtak szaporodni a bacik a pangó vizelet miatt). Ha ezt anyukádnak elmondod, talán megérti. Ezzel nem érünk el semmit a gyereknél, csak rosszat csinálhatunk vele, ha erőltetjük a szobatisztaság kérdést.
2011. aug. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
Állj ki magadért és nőlj már fel! A te gyerekeid nem az anyádé! Mi az hogy kizavar?! A saját gyereked mellől! Állj a sarkadra és mondd meg neki hogy semmi köze hozzá.
2011. aug. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!