Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kérdésem h ha az új munkahelye...

Bombi21 kérdése:

Kérdésem h ha az új munkahelyemen 110-120ezer forintos alapbért kértem, és megadják akkor ebbe bele tartozik-e az adójóváírás? Illetve a családi kedvezmény egy gyermek után, mert ezekkel ugye én rendelkezem? Mert ugye nem mindegy h 120 v 140 a fizu.

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit beszéltetek meg? Hogy ennyi lesz a bruttód, vagy hogy ennyit akarsz kézhez kapni?
2011. jún. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nettó bért plusz pótlék,csak nem tudom h ebben benne van az adó és családkedvezmény vagy sem,mert mostanában divat h bele van kalkulálva a fizetésbe,na de ha én nem rendelkezem h kérem nem kalkulálhatja bele nem?
2011. jún. 30. 18:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Belekalkulálhatja, és bele is fogja. Mi is nettó bérben egyeztünk meg, és úgy számították ki a bruttómat, hogy az adójóváírással együtt pont ez a nettó jöjjön ki. Nekem még gyerekem nincs, így a családi kedvezmény nem jött szóba.
2011. jún. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezért szokás a bruttót megadni. Így lehet hogy ugyanannyit kapsz mint akinek nincs gyereke.
2011. jún. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Olyan nettót kell megadni, ami neked megéri. Engem abszolút nem érdekel, hogy többet vagy kevesebbet kapok a gyerekeseknél, ha annyi a nettóm, amennyit akartam kapni. Szerintem sokkal tisztább a mindenkori nettóban megegyezni, mert akkor ha jön pl. egy járulékemelés (amit amúgy terveznek is), akkor tiszta sor, hogy a bruttódat emelik, és nem a nettód lesz kevesebb.
2011. jún. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
na de nekem párom már igényli a családi kedvezményt,tehát nekem már nem kalkulálhatja bele,mivel egy szülőnek jár...és ha nem kérem az adókedvezményt,kevesebb alappal fog felvenni?mert hát nem rendelkezhet helyettem az adójóváírásról?köszönöm mindenkinek a válaszokat...
2011. jún. 30. 18:49
 7/7 A kérdező kommentje:
és persze attól h ennyit mondtam,nem biztos h ennyit fog adni,mivel állt. van egy norma,amivel az embert felveszik,és ha ez kevesebb,azt úgyis megadják...ha sokat mond akkor pedig elküldik.nekem ez az összeg elegendő,csak bekavart h nettó ennyiért mennék-e,és mondta h persze plusz pótlék...mert ugye az 130 ezer,ha pedig ő beleszámolta a családit/amit párom kap/,adójóváírást/jövőre nem lesz,akkor csak 108 ezer...tehát nem mindegy
2011. jún. 30. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!