Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől lehet hogy a 18hónapos...

Mitől lehet hogy a 18hónapos lánykám nem akar aludni a megszokott időben? Mit tegyek? Nem árt neki ha nem alszik napközben?

Figyelt kérdés
1éves koráig nappal 2xaludt,utána átálltunk a napi 1re. Dél-1között aludt el eddig,de már vagy 2hete nem akar aludni napközben. Délután 4kor még általában nem alszik,reggeltől. Semmi nem változott a napirenden,de mikor alvásra kerül a sor hiszti van.
2011. aug. 18. 13:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom mitől lehet, de talán nem fárad el eléggé. Lehet, h nem változott a napirend, de az ő mozgásigénye megnőhetett. Talán. Próbál meg jobban lefárasztani, hátha bejön.

Amúgy szerintem az nem baj, ha nem alszik, viszont pihenjen. Nem tudom nálatok, h zajlik az altatás, de én a fiammal a következőt teszem mikor hamarabb ébred. 3óra a pihenési idő. Ha felkel, akkor se hozom ki a szobájából, hanem lustálkodik a kiságyban, amíg le nem telik a 3óra. Persze, van h hamarabb megunja, de általában kibírja.

Szóval a lényeg, h pihenjen. Feküdjetek le együtt ha kell, vagy zárd rá a szobaajtót, te tudod mit bír a gyerkőcöd. Meg ha lehet legyen sötétebb. Csak ne társalogjatok. Magyarázd el 1-2 mondatban, h pl. "Megebédeltünk, most pihenni kell! Ilyenkor alszunk, és nem beszélgetünk.". Ha nem akar pihenni, akkor se szólj hozzá, mert azzal csak felbátorítod. Max. csitítsd (csssss), meg fektesd vissza. Ha ezt a módszert választod, számíts rá, h beletelhet jópár napba is mire működni fog. De szerintem hosszútávon megéri.

2011. aug. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!