Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem lesz megkeresztelve a...

Nem lesz megkeresztelve a babám, de vannak kinevezett keresztszülei. Csinálunk nekik ajándékba-emlékbe egy oklevelet, amire mindenféle vicces dolgokat írunk. Adnátok 1-2 ötletet, hogy mik legyenek ezek?

Figyelt kérdés

"Keresztfogadalom" lesz a címe, amiben a babám kinevezi a keresztszüleit és emiatt "követelései" vannak, pl évente egy állatkerti látogatás, havi egy ajándék, szülinapra tripla ajándék stb.

Ilyen ötleteket várnék még tőletek, légyszi! :)

Köszönöm!!


2009. ápr. 15. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Hát szerintem ez butaság:-( Felhívni a figyelmet ajándékra? Ez nem vicces szerintem.
2009. ápr. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Magánügy persze de előzőnek igaza van, ráadásul nincs is megkeresztelve...márpedig azért keresztszülő egy keresztszülő, h a templomban keresztvíz alá tartja, elmondja a fogadalmát....akkor nem is így kell hívni őket.sztem.
2009. ápr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tartsatok névadó ünnepséget. Azt is szépen meg lehet szervezni!
2009. ápr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Persze, mindenkinek más a vicc. Nálunk ezen nem lenne sértődés.

Keresztmaminak és keresztpapinak szólítjuk őket, annak ellenére, hogy ők "csak" névadó szülők. Az elég furán hangzana, hogy névadómami.


Na mindegy, csajok, azért köszönöm szépen a véleményeteket!! Jó babázást nektek!

2009. ápr. 15. 14:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem tetszik az ötlet! Én úgy tudnám elképzelni, hogy olyan követeléseket írtok, ami nem csak most aktuális, hanem az egész életében folyamatosan.

Pl. Amikor együtt vagyunk, ti cserélitek a pelusomat anya helyett. Akkor is mosolyogj, amikor az ebédet a vadiúj blúzodra rakom. Segítesz bekötni a tankönyveimet. Egy évben egyszer felolvasást tartasz min. két órában a kötelező olvasmányból. Ha anyáéknak nem szimpatikus a pasi/csaj, akit majd választok, segítesz megkedveltetni. Az esküvőmön legalább egy cipőt elkoptatsz a táncban.


A férjemnek még gyerekkorában megígérte a keresztapja, hogy ha nagy lesz, elviszi kupiba :) Persze nem lett belőle semmi, de azóta is ezen röhögnek, pláne úgy, hogy azóta a keresztapa nyugdíjas, így majd olcsón megússzák, mert biztos van nyugdíjas jegy.

2009. ápr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi :) Beleírom ezeket az ötleteket is :)
2009. ápr. 15. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!