Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Máshol is így néz ki egy...

Máshol is így néz ki egy családos-gyerekes baráti összejövetel?

Figyelt kérdés

A pasik különvonulnak, nyugodtan és asztalnál ülve esznek(és piálnak), közben hangosan beszélgetnek mindenféléről.

A nők pedig a gyerekekkel foglalkoznak, egyfolytában szaladgálnak utánuk, a kaját állva, 20 részletben, menet közben eszik, persze hidegen; egymás között szinte csak a gyerek a téma, de azt is mondatonként félbeszakítja valaki. A ruhájuk tiszta maszat és minden zsebükben akad egy pzs/szalvéta. Na és persze nem ihatnak egy kortyot sem, mert persze ők vezetnek...

Ja és mindenki 30 feletti, értelmiségi, felvilágosult, dolgozó ember!


2011. aug. 22. 14:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk nem így néz ki. Először is a párom nem iszik alkohol,t így én ihatok, ő mindig vezet. Ha kell rohangál ő is a gyerekek után. Étterembe is felváltva rohangálunk, hogy végre én is le tudjak ülni egy kicsit enni nyugodtan. De ha gyerekes helyre megyünk akkor nem kell rohangálni mert általában biztonságos a lakás és a kert is így elvannak a gyerekek.
2011. aug. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Elképzelhető, látod én ezért nem járok el semmilyen összejövetelre, se családi, se baráti!

Inkább otthon maradok és csinálom a dolgomat, a Párom meg szerencsére nem piál amúgy se.


Üdv két gyermekes Anyuka.

2011. aug. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%
ó te jó ég. Nálunk azért foglalkoznak a gyerekkel a nagybácsik-nénik, ha már hozzájuk megyünk, különben az lenne az utolsó dolog. A kicsik etetőszékben ülnek az asztalnál és ők is esznek vagy ott játszanak. Gondolom, otthon sem kergeted kajával a gyerekedet és néha végigmondasz egy mondatot. Muszáj megszervezni!!
2011. aug. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%

Igen, sajna. Nálunk is ez van........! De szerintem elég furán venné ki magát ha az anyák kezdenének el iszogatni és a pasik babázni.....! Amit egyébként Én el tudnék néha napján viselni. :) De ez az ami nem lesz, így Én esténként egyedül iszom meg a pohár száraz boromat, miután már alszik a pici.


Egyébként Te ezt nehezményezed vagy csak közvéleményt kutatol?

2011. aug. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az az érzésem, hogy sajnos igen:-(

Nálunk legalább is dettó! Ezért nem járunk sokszor ilyen összejövetelekre:-( Persze ez azt is hozza maga után, hogy Én (anyuka) nem jutok el baráti társaságba, a régi ismerősök-barátok már lassan "lekoptak", így, csak apa jár el 1-2 havonta egy haveri sörözésre. Nekem fárasztóbb egy ilyen baráti összejövetel, mintha inkább otthon maradnánk. Az apukák nagy része szerintem ilyen, én ezt tapasztaltam (mármint, hogy ott nem foglalkozik a csemetével, hogy én is leülhessek picit beszélgetni, enni, stb.)

2011. aug. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem. Szerencsére a barátaink is olyanok, hogy anya-apa között megoszlik a gyerekekkel való foglalkozás. Ha gyerekes összejövetelt szervezünk, akkor nincs piálás (max egy sör a kézbe, de semmi komoly). Ha piálós-elengedős bulit akarunk, azt úgy szervezzük, hogy csak felnőttek legyenek.
2011. aug. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Tökéletesen leírtad, milyen egy szülinapi ebéd vagy akármilyen családi összejövetel a férjem családjánál. Plusz ők még folyamatosan üvöltöztek a gyerekekkel, amit később letagadtak.Egyszerűen felállt tőle a szőr a hátamon, próbáltam mindig a pasikhoz csapódni.

Ráadásul én ezekkel a nőkkel nem is találtam meg soha a közös hangot, és baromira untam, hogy folyton rám lőcsölték a gyerekeket. Amikor már nekünk is volt babánk, teljesen fellelkesültek, hogy így én is "klubtag" lettem. Azt hitték, majd mi is szülinapi meg névnapi partykat fogunk tartani a gyerek tiszteletére, és itt ehet-ihat az egész család. (mármint a férjemé, az én szüleim, testvérem nem)

Mi megbeszéltük a férjemmel, hogy a lehető legkevesebb ilyen ebéden veszünk majd részt, és hülyeségnek tartottuk, hogy 20 felnőttet hívjunk meg egy komplett ebédre azért, mert a 4 hónapos fiamnak névnapja van.

Na, ebből akkora botrány lett, hogy azóta sem hívnak minket ilyen családi banzájra.

Nem bánom.

2011. aug. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nálunk szinte minden összejövetel így néz ki :(

Tegnap egy grillezős, gyerek-szülinapi kerti partin voltunk. A 10 gyerekből 7-en 2 év felettiek voltak.

Persze volt, hogy a pasik is foglalkoztak velük, de pl. etetni, pelenkázni, meg úgy általában figyelni csak mi nők voltunk képesek. A 2 picit is persze az anyja vitte el a babakocsiban altatni.

Nekem eléggé zokon esik (pedig már számtalanszor megtörtént), hogy ilyenkor mintha megszűnnének szülőnek lenni az apukák.

Pl. a párom a csúszda mellett állt, én pedig mellette álltam tányérral a kezemben és próbáltam (volna) enni. Erre a 21 hós fiam megjelent a csúszda tetején és persze ki ugrott oda segíteni neki lecsúszni??? Persze én, fél kézzel, kajával a számban. A párom meg csak bambult... Ja és mielőtt leharapnátok a fejem, hogy miért kell segíteni a lecsúszásnál: a csúszda tök meredek, szó szerint elrepül belőle a gyerek, ha nem fogom csúszás közben az egyik kezét...

2011. aug. 22. 14:41
 9/15 anonim ***** válasza:

Ez van, a legtöbb pasinak teljesen természetes, hogy ha ott van a feleség, akkor majd ő rendezi a gyereket. Hiszen ő megérdemel egy kis lazítást!

Más kérdés, hogy az asszony is:)

Én egyébként mindig szólok a férjemnek, ha "elbambul" hogy segítsen a gyereknek, ki kellene cserélni a pelust, törölje le a száját stb. A fiunk másfél éves, lassan már kezd beérni a "nevelés". Amúgy 30 hetes vagyok a második babával, szóval párszor már elmagyaráztam neki, hogy ha valahova megyünk, ahol ő is ott van, ne várja már el tőlem, hogy egyedül futkossak a gyerek után.

A hétvégi nagybevásárlásokon már egészen ügyesek a fiúk:)

De a lényeg, hogy ha segítség kell, mindig szólni, szólni, szólni.

2011. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
26%

Aki panaszkodik: biztos, hogy a megfelelő embert választottátok életetek párjának??

Csak mert normális családban megosztoznak a gyereknevelésen is. Nálunk legalábbis egyik félről sincs olyan, hogy családi összejövetelen csak a nőkre háruljon a gyerekfigyelés.

2011. aug. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!