Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, kisbaba mellett mit...

Anyukák, kisbaba mellett mit tesztek azért, hogy csinik maradjatok?

Figyelt kérdés

Részletesebben: milyen praktikáitok vannak? Naponta/hetente mennyi időt szépítkeztek? Fodrász, kozmetika milyen gyakran fér bele? Vásároltok magatoknak új ruhákat?

Fél éves lesz a babám és kegyetlenül le vagyok robbanva, az ismerősök azt kérdezgetik, nem vagyok-e beteg. Pedig nem, csak csúnya és elhanyagolt vagyok. De úgy érzem, magamra már nincs erőm és az a baj, nem is nagyon érdekel, úgy mint szülés előtt. És a gyerkőcöt sem tudom kire hagyni, talán mostmár hétvégénként egy pár órát a férjemre. Lszi ne írjátok, hogy ezt vállaltam, mert nyilván, de azért nem szeretnék egész hátralévő életemre zombi maradni, ill. lszi főleg átlagos keresetből élők írjatok.


2009. ápr. 16. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

9 hónapos a babám, és majd most megyek 2x fodrászhoz mióta megszületett. Nem festem magam, viszont néha-néha veszek egy-két rucit. Futni szoktam járni, amikor a párom hazajön a munkából, mert néha én is nagyon el vagyok tunyulva.

Ne izgulj, menj el fodrászhoz és máris sokat fog dobni a közérzeteden.

2009. ápr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8 hónapos a fiam és a terhesség alatt és közvetlen utánna is jártam-járok fodrászhoz havonta festetni.

Máshova nem járok szépítkezni. Hetente szőrtelenitem a lábam,a hónaljam szinte 2 naponta borotválom szedem a szemöldököm néha sminkelek illatosítom magam egyszóval a minimális dolgokat megteszem.

Ruhákat nem veszek 15kg van rajtam..... :( ugyan feljönnek a régi ruháim de nem éppen a legjobban állnak de próbálom úgy hordani őket hogy vavamivel palástolom a kilógókat :) Amúgy még szoptatom úgyhogy mellben is szűkek.Fogyózni nem tudok a szopi miatt és tesót is hamarosan szeretnénk.....

2009. ápr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én fodrászhoz ritkán járok, mert hosszú a hajam és a saját hajvégeimet le tudom vágni szépen, festeni is magamnak szoktam, általában este, amikor már alszik a pöttöm. Meg úgy általában mindent akkor csinálok, amikor alszik, olyankor elnyúlok a kádban, feldobok egy pakolást. Amúgy nekem sincs kire hagyni már a születése óta - max néha anyukámra -, mert egyedülálló vagyok. Ruhákat szoktam magamnak venni, de inkább csak fölsőket, olcsó de csini cuccokat. Nadrágot nekem kínszenvedés vásárolni, mert amikor már a tizedik sem jó rám, akkor idegbajt kapok és feladom. Mondjuk azért én nagyon hiú vagyok, még egy városi sétára sem indulok el smink nélkül, de nálam azért az gyorsan megvan.
2009. ápr. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok, akkor meg lehet ezt oldani, meg is kell! Összeszedem magam, azután remélem az az egészséges hiúság is visszatér majd! Azt hiszem velem az a fő baj, hogy az hiányzik. Meg ugye szülés előtt még természettől fogva is csinibb voltam, most azért több dologra oda kell(ene) figyelni. Hiába, nagyobb az igénybevétel :DD
2009. ápr. 16. 12:54
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Fodrászhoz én félévente járok(szülés előtt is)mert hosszú dauerolt a hajam és sokáig bennemarad.Néha beszinezem otthon,ha van kedvem és a gyerkőc alszik,közben meg elnyúlok a kádban.Körmöshöz járok havonta,kozmetikusnál sosem voltam.Sminkelni nem sminkelem magam amúgy sem.2-3 naponta mosok hajat,,szőrtelenítem a lábam és a hónaaljam,szedem a szemöldököm.Felsőket kellett vennem mert a régiek mellben szűkek,ezt akkor szoktam amikor nagybevásárolunk,mert akkor a párommal és a pindurral megyünk és tud rá figyelni.Az Auchanban szoktak leárazva lenni felsők,de angol turiban is fogtam már ki jókat.Most farmer halásznacit kell vennem a piacon hátha találok,de azzal ugyanaz a problémám,mint az előttem szólónak.Begolyózok,ha a 10 sem jó és el is kámpicsorodom,úgyhogy az nálam hosszadalmas feladat és többször kell nekifutnom.Nem szoktatok együtt 3-an vásárolni,mert akkor az új ruci vásárlás megoldható,de igaz,nem mindegyik férfi bírja.Én már látom rajta,ha elege van:-)
2009. ápr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
1 hónapja minden reggel torna, amig a Manó (9hós) alszik (le is ment 2 kiló!), így szerencsére már jók a régi ruháim, csak hasban kell még formálódnom. Igyekszem itthon is normálisan felöltözni, de no tréningruha...! "borotválkozom": láb heti 1x, hónalj 2-3 naponta. Fodrász 3 havonta, apa festi havonta itthon (szerencsére kapható rá). Reggelente csak a szememet húzom ki és pirosítót teszek fel, úgyis megyünk minden nap sétálni. Ja, és most kezdtem szolizni, terveim szerint heti 1x fogok járni. Kozmetikushoz eddig sem jártam, bár jó lett volna. Szerintem ennyi kell, magamnak és a páromnak is. Attól, mert gyerekem van, nem áll meg az élet... És jólesik, ha megdícsérnek, hogy milyen jól nézek ki! :)) Bár azt mindig szerettem volna megtudni, hogy Szandi 3 gyerekkel ezt hogy csinálja, hogy olyan tök jól néz ki...! :))
2009. ápr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát a Szandinak szerintem több a pénze... Nagy úr. Én azon röhögtem, amikor a Babavilágban mutogatták, hogy a Gombos Edina jár ilyen alakformáló izére, és hogy ez milyen jó. Hát ja, az ára is. Meg gondolom neki nem nagy gond, hogy addig ki vigyáz a gyerekre. De sebaj, mi meg találékonyabbak vagyunk :)
2009. ápr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én heti szinten beszorítok egy kozmetikust, de csak szemöldök szedés, meg kéthetente frissítem a műszempilláimat. Manikűrös havi szinten azért bejutok, fodrásznál viszont decemberben voltam utoljára. Próbálok figyelni a kajáimra, és egészségesebben próbálok étkezni. Már nem eszem fehér kenyeret, sok zöld teát izom. próbálok sok szénsav mentes ásványvizet is inni. Lehet, hogy nem nagy dolgok ezek amiket írok, de számomra nagy lépés már így is. Emellett 1-2 órákat sétálunk átlag naponta a picimmel. Sport nincsen, de majd jön a dinnye szezon, és majd lehet megint dobálni, meg hajolgatni éppen eleget ezekért a földi javakért...

9 hós manó anyukája

2009. ápr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is, egészen kedvet kaptam! Az együtt vásárlás jó ötlet, eddig mindig hajnalban rohantam el egyedül, hogy mire felébrednek a fiúk itthon legyek. De miért ne mehetnénk mondjuk havonta egyszer együtt? :))

Más: pont ezért kértem hogy a felső tízezer inkább most ne írjon, bár biztosan tuti helyeket ismernek, gondolom egy hét alatt otthagynám az egész GYED-et, aztán itthon a fiúknak meg éhkopp :DD

Jó babázást nektek!

2009. ápr. 16. 21:35
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én igazából mindent úgy csinálok, mint szülés előtt. Próbálkozom. Festem a hajam kb. 6 hetente, fodrász 3-4 havonta, kozmetikus 2 havonta, rendszeres szőrtelenítés természetesen, sminkelem magam minden nap, ruhákat nemigen veszek, sajna én mínusz 2 kg-ban vagyok. Nem hagyhatom el magam, saját érdekem. A férjemnek is így tettszem és nekem ez nem okoz plusz energiát, pedig semmi segítségem, a kisfiam 1 éves. Valahogy ez nekem így természetes, és mielőtt valaki azt gondolja, hogy a kisfiam rovására megy, hát ne gondolja, pik-pak megvannak ezek a dolgok. A smink nekem annyi, mint a fogmosás, közben pakol a fürdőben mellettem, hajfestés amikor alszik, fodrász kozmetikus, na akkor Apával van. Egyedül a körmös marad ki, arra nem szánok időt, félek összekarmolnám a Picit, vagy amikor a szájába kell nyúlni, mert bevesz valamit, vagy fültisztításnál nemigazán jó a műköröm. De pl. pedikűröshöz muszáj lenne elmennem, van egy bazinagy tyúkszemem....:D
2009. ápr. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!