Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a szülési szabadságot már...

Ha a szülési szabadságot már a szülés előtt 28 nappal (február 8. -án) igénybeveszem, és igényelem a TGYÁST, akkor márciusban számíthatok már pénzre vagy csak akkor ha megszületik a kicsim rá egy hónapra?

Figyelt kérdés

A munkahely a TB kifizetőhely.

Üdv:34 hetes kismama


2009. jan. 20. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, márciusban már számíthatsz pénzre, mert az jár, de azért beszélj a bérszámfejtőddel.

2009. jan. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Azt gondoltam,hogy addig nem folyósítanak,amíg a kicsi meg nem születik és meg nem lesz a TAj kártya stb.az ügyek intézéséhez.

2009. jan. 20. 12:12
 3/6 Andika82 ***** válasza:

Szia!

A Kérdezőtől kérdeznék, ha nem haragszol. Az én munkahelyem is kifizetőhely. Március 15-re vagyok kiírva, és én is szeretném szülés előtt 4 héttel kivenni a szülési szabit. Mi kell, hozzá? Milyen papírok? A Személyüggyel-bérszámfejtőkkel kell intézni? Lehet telefonon is, vagy esetleg levélben? Pesten van a személyügyünk, és baranyai vagyok. Ne haragudj a kérdésekért, de tudnál segíteni?

2009. jan. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Sziasztok! Ez engem is érdekelne! Én is szeretném igénybe venni 4 héttel előtte, csak nem tudom mi a folyamata.
2009. jan. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a bérelszámoló, hogy a születés napjától kérjem a szülési szabadságot. Én addig betegállományban voltam a 6. hónaptól. A szül.szabi alatt több pénzt kaptam, mint a GYED. Gondolom, hogy ezért ajánlotta, nem tudom, másnál hogy van.
2009. jan. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ezeknek a dolgoknak még nekem is utána kell érdeklődnöm.De ha jól tudom terhesállományba való vételről szóló igazolást kell kérni a háziorvostól,és ha a munkahelyed a TB kifizetőhely,akkor nekik kell odaadni,és utána ők intézkednek.(Ha 28 nappal előtte igényeled meg a TGYÁS-t)

Sajnos nekem muszáj 28 nappal előtte igényelnem,mert valószínűleg költözünk a családdal,és közös megegyezéssel megszűnik a munkaviszonyom.De ha jól tudom,akkor ha febr.8.-án megigényelem,és mondjuk március 5-tel megszűnik a munkaviszonyom(tehát a TGYÁS folyósítása alatt,de még pár nap van a szülésig),akkor jogosult leszek GYED-re is.Ebben tud vki segíteni?

De megérdeklődöm a bérszámfejtőtöl,hogy milyen papírok kellenek,és amint megtudok vmit,írok.

Üdv:34 hetes kismama

2009. jan. 20. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!